Sağlık Bölümü / Adım Adım Sağlık ve Sağlıklı Yaşam ve Yaşlanma Forumundan Gastrit için bitkisel formül Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Gastrit için bitkisel formül

  Reklam
  Bilindiği gibi gastrit midenin iç bölgesinin iltahap bağlamasına verilen addır.
  Bugün sağlık köşemizde gastrit hastalığının bitkisel tedavisi hakkında Ahmet Maranki’ nin önerilerini sizinle paylaşmaya çalışacağım.
  İşte Ahmet Maranki’den gastrit tedavisi için bitkisel formüller:
  ** 1 fincan havuç suyu, 1 tatlı kaşığı lahana suyu ve 1 tatlı kaşığı balla karıştırılır. Havuç suyu bulamıyorsanız patates suyu da kullanabilirsiniz. Bu karışımdan öğle yemeğinden 1 saat evvel ve yatarken günde 2 kez yenir.
  ** 1 çay bardağı sıcak suya, 1 çay kaşığı bal ve yarım adet limon sıklarak içiliir.
  ** Yemeklerden sonra nane ve papatya çayının içilmesinde fayda vardır. Yemeklerden önce ise ayrık kökü, aynisafa, meyan kökü, keten tohumu, gibi bitkilerden çay demlenerek içilir.
  ** 1 bardak kaynar suya, 10 gram civanperçemi konulup 10 dakika bekletilip günde 2-3 bardak içilir.
  ** 1 bardak kaynar suyun içine 2-6 gram arası ufalanmış ebegümeci konulup 10 dakika bekletilir. oluşan karışım günde 2-3 bardak tüketilir.
  ** Bir bardak kaynar suya, 4-10 gram arası kantaron konulur. 10 dakika bekletilip öğle ve akşam yemeklerinden önce, 1 bardak içilir. Bu karışım 25 gün boyunca tüketilir.
  ** 1 bardak kaynar su içine, 10 gram üzüm konularak 10 dakika boyunca kaynatılır.
  ** 1 Bardağa yarım fincan patates suyu, 1 tatlı kaşığı bal ve 1 tatlı kaşığı lahana suyu konulurak karıştırılır. Üzeri suyla doldurulan karışım, aç karnına her sabah içilir.
  ** Bir bardağın içine, bir fincan havuç suyu, 1 tatlı kaşığı bal ve 1 tatlı kaşığı lahana suyu konulur. Üzeri su ile doldurulup günde 3-4 bardak içilir. (aç karnına) 2 boyunca bu kürü uygulamaya devam ediniz.
  Kaynak:
  Kozmik bilim ışığında şifalı bitkiler kitabı
  Prof. Dr. Ahmet Maranki  Paylaş
  Gastrit için bitkisel formül Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Midede bulunan bu hastalık için mideye iyi gelecek besinleri almak gerekir.Süt yoğurt ve nane mide için iyi birer besindir.Kızartma gibi ağır yağlı yiyeceklerden uzak durmak gerekir.