Sağlık Bölümü / Adım Adım Sağlık ve Sağlıklı Yaşam ve Yaşlanma Forumundan Kiraz sapı ile ödeme , toksine son ver Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Kiraz sapı ile ödeme , toksine son ver

  Reklam
  Regl Dönemine Bağlı Ödeme Karşı

  K
  aynamakta olan bir litre suya yaklaşık bir vuç kiraz sapını atınız.
  Beş dakika ağzı kapalı olarak hafif ateşte kaynatınız. Soğuduktan sonra süzünüz ve bir şişeye doldurarak buzdolabında koruyunuz. Aç veya tok, regli süresince hergün bir su bardağı içiniz. Hazırlanan kiraz sapı suyu buz dolabında üç gün bekleyebilir. Üç günden sonra artan miktarı kullanmayınız. Gerekiyorsa yeniden her üç günde bir taze olarak hazırlayınız. Satın aldığınız kiraz sapları tozlu olabilir, soğuk suda yıkayabilirsiniz. Kesinlikle sıcak suda yıkamayınız.

  Toksin Atıcı ve Dolaşım Bozukluğuna Karşı
  Kaynamakta olan bir litre suya yaklaşık bir vuç kiraz sapını atınız.
  Yedi dakika ağzı kapalı olarak hafif ateşte kaynatınız. Kaynama süresi tamamlandıktan sonra, soğumasını beklemeden süzünüz ve bir şişeye doldurarak buzdolabında koruyunuz. Yemeklerden yarım saat önce veya yemeklerden iki saat sonra günde sadece bir su bardağı içilir. Bir hafta uygulandıktan sonra üç gün ara verilir ve tekrar bir hafta uygulanır ve sonra kür sonlandırılır. Hazırlanan kiraz sapı suyu buzdolabında üç gün bekleyebilir.
  Gerekiyorsa yeniden her üç günde bir taze olarak hazırlayınız. Satın aldığınız kiraz sapları tozlu olabilir, soğuk suda yıkayabilirsiniz. Kesinlikle sıcak suda yıkamayınız.


  ibrahim saraçoğlundan alıntıdır  Paylaş
  Kiraz sapı ile ödeme , toksine son ver Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Kiraz sapını kaynatarak içmek başta adet sancıları olmak üzere idrar yolları enfeksiyonlarına,idrara rahat çıkmaya,kan dolaşımını düzenlemeye yaramaktadır.