Sağlık Bölümü / Adım Adım Sağlık ve Sağlıklı Yaşam ve Yaşlanma Forumundan Taşlarla Alternatif Tıp Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Taşlarla Alternatif Tıp

  Reklam
  Taşınız ve Teniniz.....Taşınız teninize değmeli mi?  Kullandığımız taş tenimize temas etmiyorsa faydasız mıdır?

  Örneğin, altı gümüşle kapatılmış taşlı bir yüzüğü kullanmamalı mıyız?

  • Taşın tene temas etmesi gerekir mi?


  “Edmund Harold”, “Kristal Mucizesi” adlı kitabında bu konuya işaret ediyor. Bazılarına göre taşı bir metalle kaplamanın enerji akışını engelleyeceğini söylediğini ancak bazı diğer uzmanların da taş üzerindeki metalin enerjiş akışı üzerinde etkisi olmadığını söyleyerek bunu reddetiğini söylüyor. Kendisi de buna net bir cevap vermiyor ve denenerek en etkili olanın kullanılmasını tavsiye ediyor.


  Çoğu uzman şu konuda hemfikir: “Sadece odada bulundurarak bile taşların etkilerinden faydalanmak mümkün.”

  Sonuç olarak; taş odada dururken bile etkili oluyorsa tene temas etmesi bir gereklilik olmamalıdır.  Not: Sadece kuvars kristali için şu şekilde bir öneri var; eğer olumlu insanların yanında iseniz kristalinizi görünür şekilde takmanız kristalin pozitif enerjiyle dolmasını sağlar, negatif kişilerle birlikteyken ise teninize temas eder şekilde kullanarak negatif enerjinin sizi etkilemesini engellersiniz.


  Paylaş
  Taşlarla Alternatif Tıp Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  BİOENERJİNİN HASTALIK TEDAVİSİNDEKİ YERİ VE ÖNEMİ
  Klasik tıbbın pes ettiği yerde bioenerji devreye girmektedir. Sinir sistemini ve salgı bezlerine etkili olduğu için bioenerji bütün hastalıklarda özellikle psikosomatik hastalıklarda etkilidir. Aynı zamanda bir çok ağır hastalıklarda tedavi ediliyor.Bu tedaviye “prois tedavisi yöntemi” deniliyor.Programın esası ruhsal tedavi ile başlar ancak her tür kimyasal ilaçların kullanılması yasaktır.Yöntem ,dört bölümden ibarettir

  1.GRUP TEDAVİSİ

  Diğer adı iklim tedavisidir. Meditasyon yöntemi kullanarak 20-30 hastanın bir araya getirilmesiyle uygulanır.21 gün sürer.

  2. BİOENERJİ ETKİSİ

  Hastanın bioenerji potansiyelini ve akımını onarmak. Tedavi, her hastanın kişisel özellikleri göz önüne alınarak yapılır. Çok ağır vakalarda 3-4 bioenerjist aynı anda müdahale eder.

  3.PERHİZ

  Bedenin atıklardan temizlenmesi ve kendini idare etme sisteminin yerleştirilmesi için yapılır. Perhiz sırasında hasta organizma onarmalarını ortadan kaldırır.

  4.KİŞİSEL TERAPİ VE KEMİK DÜZELTİLMESİ

  Büyük programda bioenerji kullanarak kemik yapısı düzeltilir.
 3. 3
  BİOENERJİ NEDİR?

  Bioenerji herkesin içinde bulunduğu varsayılan iyileştirici bir güçtür. Bioenerjinin bitkisel tedaviyle ve psikoterapi ile birlikte kullanılması harika sonuçlar yaratıyor. Tıbbın pes ettiği yerde en çaresiz hastalıkları bile iyileştiren içsel enerjidir. Keşfedenlerin sayısı hayli sınırlı, olup çoğuda Rusyadadır. Pek çok ülkede” hurafe” diye bir yana itilen bioenerji, Rusyada yıllar önce”bilim” olarak kabul görmüştür, yetenekli kişileri eğitmek için akademi kurulmuştur.Aslında uzak doğu ve orta Asya steplerinde yüzyıllardan beri biliniyor ve uygulanıyor .İnsanlar, sağlıklı ve uzun ömürlü olmalarını bu yönteme borçludurlar. Ancak çin ve sovyet cumhuriyetleri syalistleştikten sonra bu geleneksel tedavi yöntemi yasaklandı ve bu yolla tedavi edenler hapse atıldı. Yasak onlarca yıl sürdü,Taki gürcü doktor BERJENEVİ iyileştirene kadar tabi bundan sonra yasaklar kaldırıldı.Enstitüler,bioenerji merkezleri açılmaya başladı.Bu doktorun adı DJUNA Davitaşvili dir.  Bioenerji, içimizde uyuyan güzeldir. Ona açık ve inanan herkese,Allah'ın veya tabiatın bir lütfudur.

  Bioenerji çok farklı şekillerde adlandırılmaktadır. Evrensel enerji- yaşam enerjisi çi- ki- prana-kozmik enerji, ama hepside aynı şeyi anlatmaktadır. Bu bütün canlılarda olduğu kabul edilen güçtür. Kozmik enerji tepeden girer ve şakralar vasıtasıyla bedenin çeşitli bölgelerine dağılır. Fazlası el ve ayak uçlarından çıkar. Herhangi bir nedenden dolayı şakralar kapanırsa, enerji dağılamadığı için o bölge beslenemez ve hastalık ortaya çıkar.

  Vücutta yedi ana şakra vardır ve her şakra bir salgı beziyle ilgilidir.
 4. 4
  Kök Şakrası
  Üreme organlarıyla ilgilidir. Bu çakra belkemiğimizin sonuna bağlı olup, bacaklarımızın arasından yere doğru yönelir. Rengi kırmızıdır. Bağlantılı olduğu element "toprak"tır ve yaşama içgüdüsü, bedene ve fizik plana bağlılık eğilimi ile alakalıdır. Yaşama isteğimizi ve canlılığımızı destekler. Dengeli çalışması, bedensel sağiık, güvenlik duygusu ve yaşama sevinci olarak tezahür eder. Bu çakra cinsel beze tekabül eder.

  Haç Şakrası
  Böbreküstü bezleriyle alakalıdır. Rengi turuncudur. Karın bölgesinin alt kısmında yer alır. Bağlantılı olduğu element "su"dur ve cinsellik duyumları ile alakalıdır. Dengeli çalışması, duyumsal yoğunluk, cinsel doyum ve değişimi kabul etme becerisi olarak tezahür eder.

  Güneş Sinir Ağı
  Pankreas bezini yönetir. Rengi sarıdır. Duygusal bedenimizle bağlantılı olup, arzularımızı, yaratıcılığımızı ve ilişkilerimizi yönlendirir. Kişisel güç, irade, özsaygı duygularımız bu çakra ile ilintilidir. Bağlantılı olduğu element "ateş"tir. Dengeli çalışması, enerji, verimlilik, çabuk karar verebilme ve güç faktörünü baskıcı olmadan kullanabilme yetisi olarak tezahür eder.

  Kalp Şakrası
  Timus bezi ile ilgilidir . Dokunma duyumuzu kontrol eder. Sevgi ve şefkat duygularımız ile ilintilidir. Bağlantılı olduğu element "hava"dır. Sağlıklı çalıştığında, sevgi, şefkat, barış ve güçlü bir adalet anlayışı olarak tezahür eder.

  Gırtlak Şakrası
  Tiroid bezini yönetir. beşinci çakramız boğazımızdadır. Rengi parlak mavidir. Sanatsal yaratıcılığımız ve kendimizi ifade etmemiz için gereken enerjiyi sağlar. Bu çakra dünyaya açılan penceredir.

  Alın Şakrası(Üçüncü Göz)
  Hipofiz bezi ile bağlantılıdır. Rengi çivit mavisidir. Aynı zamanda "üçüncü göz çakrası" olarak da bilinen bu çakra, iki kaşın ortasında yer alır.Sezgilerimiz, durugörü, hayalgücümüz için gereken enerjiyi sağlar.

  Tepe Şakrası
  İpofiz bezi ile alakalıdır . yedinci çakramız başımızın tepesinde tam ortasındadır. Rengi mordur. Taç çakra olarak da bilinen bu çakra, saf farkındalık olarak bilinen bilinç seviyesine karşı gelir.Beş duyunun algılayamadığı, zaman - mekan ötesi birlik alemiyle bağlantı noktamızdır. Bilgelimizin ve ruhsallığımızın gelişmesi ve anlayışlılığımızın artması için gereken enerjiyi sağlar.
 5. 5
  Hangi taş neye iyi gelir ?

  Agate: Uzun ömür ve mutluluk simgesi. Günlük stresinizi alıyor.
  Firuze (Turkuaz): Nazara karşı iyi geliyor. Olumsuzu olumluya çeviriyor, bilinci genişletiyor. Tansiyonu düzenliyor. Kalp hastalıklarına iyi geliyor.
  Zümrüt: Göz ağrılarını dindiriyor, iltihap ve kızarıklığı dindiriyor. İltihap ve kızarıklığı gideriyor.
  Aytaşı: Duru görüş ve sezgi yeteneklerini kuvvetlendiriyor. Kramplara iyi geliyor. Yıldızı düşük olanların kullanması gereken bir taş.
  Kaplan Gözü: Sahiplenme arzusunu güçlendiriyor. İnsanın kendini işine vermesini sağlıyor. Konsantrasyonu güçlendiriyor.
  Akik (Kırmızı Kalsedon): Uğur ve bereket taşıdır. Donuk akik, kan dolaşımını kolaylaştırıyor. Erkeklerde testisleri. Kadınlarda yumurtalıkları koruyor.
  Kolsedon (Mavi Akik): Düşünce yeteneğini kuvvetlendiriyor. İyi konuşmayı sağlıyor. Renginden dolayı nazar için de yararlı bir taş.
  Zebercet (Peridot): Tıbbi cihazların kaydedemediği kalp çarpıntılarına ve sebebi bilinmeyen korkulara iyi geliyor.
  Kehribar (Amber): Reçinenin taşlanmış hali olup özellikle guatr, astım, bronşit ve alerji hastalıklarında yarar sağlıyor.
  Opal: Sevgi ve şefkat simgesidir. Karşılıksız seven kişiler kullanıyor. Eklem iltihaplarını geçiriyor.
  Topaz (Sitrin): Kan dolaşımı bozukluğuna iyi geliyor. Telepati yeteneğini artırıyor.
  Lal: Tehlikeyi haber veren taş olarak biliniyor, (Kullanan kişiye tehlike geleceği zaman taş rengini açıyor.)
  Jade (Yeşim): İyi ilişkiler, vefalı dost simgesidir. Aynı zamanda böbrek rahatsızlığından kaynaklanan ateşi düşürdüğü söyleniyor.
  Lapis Lazuli (Lacivert Taş): Ruh ve beden arasındaki dengeyi sağlıyor. Ayrıca zihin açıklığına yardımcı oluyor. Hazmı kolaylaştırıyor.
  Ametist: Strese, migrene iştahsızlığa, göz ağrılarına ve akciğer hastalıklarına iyi geliyor. Bağışıklık sistemini güçlendiriyor.
  Mercan: Bir deniz ürünüdür. Solunum açıcı etkisi bulunuyor.
  Kristal Kuars: Enerjinin simgesidir. Tansiyonu düzenliyor. Meditasyonda kullanılıyor. Radyasyonu topladığından cep telefonu olanların kristal taşıması gerekiyor. Bu taşlar aldıkları radyasyonu, 15 günde bir yıkamak yoluyla atıyorlar.
  Krizopraz: Seksüel bozukluklar ve depresif durumlarda rahatlatıcı özelliğinin yanında kişisel yeteneklerin ortaya çıkmasını sağlıyor.
  Pyrite: İdare gücünü artırıyor. Diğer insanlarla uyum içinde çalışmanın gerçekleşmesine yardımcı oluyor.
  Turmalin: Beden ve zihin ilişkisini güçlendiriyor. Duyarlılık ve sezgiyi, anlayışı, artırıyor. Aile saadetini güçlendirici taş diye de biliniyor. Su damlası anlamına geldiğinden denizciler nazar ve uğur taşı olarak taşıyorlar.
  Jasper: Sevgi ve inanç simgesidir. Karaciğer, dalak, mesaneyi güçlendiriyor. Toprak elementlerini temsil ediyor.

  Öneriler
  * Yeryüzünde gözünüzün gördüğü her şey bir sebeple yaratılmıştır. Taşlar da bu halkanın en önemli araçlarıdır. Milyarlarca yılda magmanın çekirdeğinden hareket halindeki lav seli olarak yukarıya çıkması, çatlaklarda toplanıp oluşması ve bu arada gördüğü basınç ve içinde bulunan mineraller sayesinde kazanmış olduğu bir enerji vardır.
  * Taş alırken dikkat edeceğiniz en önemli unsur taşı severek almanız olmalıdır. Kesinlikle tavsiyeyle taş alınmaz, niye ihtiyacınız varsa onu almalısınız.
  * Ellenmiş, dokunulmuş, kullanılmış taşların arındırılmadan kullanılması sakıncalıdır.
  * Şifa için alınan taşların ilgili olduğu çakralarda kullanılması gerekir. (Çakra: Vücudun enerji alış- veriş noktalarıdır. Vücudumuzda 7 tane çakra var)
  * Kuars kristallerinin taşlar arasında özel bir yeri olup, insan hayatı üzerinde büyük etkileri vardır. En basit anlatımla enerji yönlendiricidir. Enerji tanzimi, tansiyon tanzimi, radyasyondan korunma, medyumluk niteliklerini geliştirmede, çakra açılmasında, şifacılıkta vb. kullanılır. Bilinçli kullanılması tavsiye olunur. Yanlış kullanımlarda zarar verebilir.
  * Mücevher niteliğindeki taşlarda rengin başladığı gibi bitmesine ve içinde nokta, çizik, çatlak olmamasına dikkat edin.
  * Yarı kıymetli taşlarda tam tersidir. Hiç bir yarı kıymetli taş başladığı gibi bitmez ve hiç bir zaman bir öncekinin aynı olmaz.
  * Kristal yapılı taşların naturel halleri insanlara daha fazla şifa ve fayda temin eder.
  * Burçlarla şifa taşları arasında hiç bir alaka yoktur. Bir taş bir işe yarıyorsa burca göre ayrım olmaz, evrenseldir, herkese aynı faydayı sağlar.
  * Taşlarınızı sevin, onlarla konuşun, onlar sizi anlayacaktır.

  '' alıntıdır 6. 6
  Kuvars Taşı ile Alternatif Tıp..

  PEMBE KUVARS

  Metafiziksel ve Psikolojik Etkileri

  Alkolikler için özellikle tavsiye edilen bir taştır.
  Kişinin endişelerinden kurtulup yaşama sevinci duyması için güç verir. Çevresindeki güzelliklere karşı duyarlılığını artırarak ümitsizlik ve kötümserlik duygularını yokeder.
  Kişinin kendisiyle barışık olmasını ve kendisini kabullenmesini sağlar.
  Özgüven duygusunu güçlendirir.
  Tüm sevgi duygularını güçlendirir. Kişinin kendine karşı duyduğu sevgi, ailesine karşı duyduğu sevgi, doğaya karşı duyduğu sevgi, romantik duygularla hissettiği sevgi...
  Yatıştırıcı etkisi ile kalbi rahatlatır ve duygusal acıların çabuk geçmesini sağlar.

  DUMANLI KUVARS VE GÖRÜNTÜSÜ:

  Fiziksel Etkileri
  El ve ayak rahatsızlıklarında özellikle etkilidir. Kramplara karşı etkilidir. Sinir sistemine iyi gelir, sinirleri güçlendirir.
  Dumanlı Kuvarsın
  Metafiziksel ve Psikolojik Etkileri

  Başarısızlık korkusunun yenilmesini sağlar.
  Duyguları güçlendirir.
  İletişim bozukluklarına karşı etkilidir.
  Kişinin yaşanılan ana odaklanmasını sağlar.
  Koruyucudur. Negatif enerji ile kişi arasındaki engeldir.
  Kuvars kristali ile birarada kullanıldığında, kişiye amaçlarını ve hayallerini gerçeğe dönüştürmesini sağlayacak olan gerekli pozitif enerjiyi sağlar.
  Negatif enerjinin dönüştürülmesinde etkilir.
  Sinirsel gerginliğe, sinir bozukluklarına, strese ve panik atak hastalığına karşı etkilidir. Kişiye sakinlik verir. Kâbusları engeller.

  RUTİL KUVARS VE GÖRÜNTÜSÜ:

  Metafiziksel ve Psikolojik Etkileri

  Gerilimlerin çözümlenerek yokedilmesine yardım eder.
  Sıkıntılı bir günün getirdiği olumsuz duygu ve düşüncelerin çözümlenerek uzaklaştırılmasını sağlar.
  Zihin açıklığı ve özgürlük duygusu verir.

  KUVARS KRİSTALİ VE GÖRÜNTÜSÜ :

  Fiziksel Etkileri
  Cep telefonu, telsiz ve bilgisayarlardan yayılan radyasyonu toplar.
  Zihinsel konsantrasyonu kuvvetlendirir.
  Kuvars Kristalinin
  Metafiziksel ve Psikolojik Etkileri

  Tedavi edici nitelikleri en yoğun taşlardan olan kuvarslar; beyin fonksiyonlarını uyarır. Kişinin çevresinde oluşan negatif enerjiyi yokeder ve pozitif enerjiyi toplar.
  Tene temas ettirilerek kıyafet altında taşındığı takdirde, kişiyi diğer insanların negatif enerjilerinden korur. (Pozitif insanlar arasında iseniz kristalinizi görünür şekilde takın. Böylece etrafınızdaki insanların pozitif enerjilerini kendi içinde toplar.) Dikkat edilecek husus; eğer kristalinizi çok uzun süre kullandıysanız enerjisi tükenebilir. Toplamış olduğu negatif enerjiyi gerisin geri size aktarmaya başlayabilir. (Bunu baş ağrısı, mide bulantısı şeklinde hissedersiniz.) Bu durumda kristalinizi tekrar kullanabilmek için yıkayarak, ya da bir gece toprağa gömerek temizlemeniz gerekir. Kristalinizi bir ametistin yanına bırakmanız da temizlenmesini sağlar. Bunun için iki kristal alıp, birisi temizlenirken diğerini kullanmaya devam edebilirsiniz.
 7. 7
  Akik Taşı ile Alternatif Tıp...


  AKİK TAŞI:
  Sertlik derecesi: 7
  Kim. yapısı: SiO2
  Özgül ağırlığı: -
  Unsuru: Toprak
  Çakra: Alt karın, Güneş sinirağı

  Akik taşının fiziksel etkileri:

  Güçlü ve erkeksi bir enerjiye sahip olan akik, cinsel organlar ve cinsel güç için faydalıdır.


  Bedenin gerginlik olan kisimlarina sicaklik hissi verir ve gerginligi azaltir.

  Metafiziksel ve psikolojik etkileri
  --------------------------------------------------------------------------------

  Canlılık veren enerjisiyle, kendinizi sıkıntılı ve kötü hissettiğiniz anlarda olayların iyi yönünü de görmenizi sağlar. İnsanların olumsuzluklarından kolayca etkileniyorsaniz akik size iyi gelecektir.

  Kendisini taşıyan kişiye güç, keyif ve iyimserlik hissi verir. Ceplerinde bu taşı taşıyan çocukları olumsuz duygulardan ve münakaşalardan uzak tutar.  Dünyevi başarıyı simgeleyen akik, negatif enerjiye karşı koruma sağlar ve tükenmiş olan cesareti canlandırır. İşadamlarının bu taşı, özellikle belin altında (cepte veya yüzük olarak olabilir) taşımaları faydalı olacaktır. Özellikle yüzük olarak kullanıldığında, kişinin kendisine güvenini artırır.  Kırmızımsı turuncu renkteki akikler (Carnelian) fiziksel canlılığı artırarak tembelliği giderir. Yaşanılan ana yoğunlaşma isteğini güçlendirir.  Mavi renkli olan akikler nazara karşı etkilidir. Ayrıca; sadece rengiyle bile kişinin içini ferahlatan mavi akik, konuşma güçlüğü çekenler için faydalıdır.  Mavi dantelli akik taşı; sosyal ortamlarda gereksinim duyulan serinkanlılık ve özgüven duygularını güçlendirir. Konuya yoğunlaşmaya ve konuşmaya yardımcı olur. Sinir bozukluklarını yatıştırır ve topluluk önünde yapılacak konuşmalarda duyulan heyecanı giderir.  Yosun akik, insanın içini koşulsuz sevgi ile doldurur ve kişinin ruhsal gelişimine yardımcı olur.

 8. 8
  Ay Taşı

  Yarı şeffaf, grimsi ya da süt beyaz renklerdedir. Isık kaynağına karşı tutulduğunda mavi-beyaz pırıltılar yayar.


  Yari seffaf, grimsi ya da süt beyaz renklerdedir. Isik kaynagina karsi tutuldugunda mavi-beyaz piriltilar yayar.

  PSİKOLOJİK ETKİLERİ
  Aytaşı, kişinin duygusal gerilimden kurtulmasına ve duygularini kabullenmesine yardımcı olur.

  Aşıriı tepki verdiginiz ve endişeli oldugunuz durumlarda aytaşı sizi dengeler ve diger insanların hislerine karşı duyarlı olmanızı sağlar.

  İnsanlarla aranızdaki şefkat ve sempati duygularını karşılıklı olarak artırır ve kendisini taşıyan kişiye sempati kazandirir.

  Duygusal dengeyi saglar ve egoya karşı iyi gelir.

  Sezgileri ve iletişimi kuvvetlendirir.

  Yıldızı düşük olanların taşıdır. Nazara karşı etkilidir.

  Sevgililerin daha ihtiraslı olmasını saglar
 9. 9
  Dumanlı Kuvars Kristali

  İç dünyanız ve dış dünyanız ile uyumlu olmalısınız.
  Denge, ruh ve beden için gereklidir.
  İç ve dış dünyalarınızdaki gelişmeleri, birbirine özenle
  aktarabilmelisiniz.
  İnsanoğlu, ruhsallığını zihnine aktaramazsa ve bunu ifade edemezse
  çelişkiler yaşar.
  Ruhsal bilgiden uzak, sadece zihinsel güçlerini kullanan insanlar,
  bir noktada
  mutsuzluğa ve tıkanmaya maruz kalırlar.
  Ruhsal yönden gelişmiş insanlar, bilgilerini zihinsellikleriyle
  birleştirip
  daha başarılı ve güçlü olurlar. Siz hangisisiniz ???
  Elbette... Seçim yapmakta özgürsünüz!...
  Ancak gerçekten özgür bir ruh, kendi iradesini gelişimi adına
  kullanır.

  Meditasyonda vazgeçilmez olan Dumanlı Kuvars, enerji bedeninizi
  güçlendirir.
  Enerjetik bedeni güçlü olanlar, hastalık sahibi olmayanlardır.
  Bu kristal, ruhsallığı olumlu yönde artan enerjisiyle destekler.
  Oluşumunda yüksek radyoaktiviteye maruz kalmasından ötürü rengi
  koyudur.
  Koyu kahverengi ve grimsi renklerdedir.
  Işığa tuttuğunuz zaman ancak bir kısım şeffaflığını görebilirsiniz.
  Renginden ötürü, mücevher olarak tercih edilmez.
  Dumanlı Kuvars kristali, ayaklarınızın yere sağlam basmasını sağlar.
  Yaşadığınız evrende, ruh ve beden dengesi gereklidir.
  Bu dünyada yaşarken, ruhsal bağlarınızı abartıp dünyada
  yaşamıyormuşçasına davranamazsınız.
  Yemekler, giysiler, güzel bir yaşam ya da kolaylıkları elinin
  tersiyle itmek yerine,
  onları kabul edip şükretmelisiniz.
  Bu dünyada ayaklarınız, yeryüzüne basılı olmalıdır.
  Dumanlı Kuvars, dünya farkındalığını ruhunuza iliştirir.
  Sizi ruhaniliğin abartısından kurtarır.
  İçinizdeki öz ile uyum sağlamanızı kolaylaştırır.
  Meditasyonlarınızda auranızı temizler ve genişletir.

  Dumanlı Kuvars kristalinin en önemli özelliklerinden biriside teskin
  edici oluşudur.
  Öfke, kin, para kaygısı ya da aşırı hüzünlendiğiniz, korkularınızdan
  ve telaşlarınızdan kurtulamadığınız zamanlarda
  kullanabilirsiniz.
  Üzerinizde taşımak yerine etrafınızda bulundurun.
  Çok güçlü bir kristal olmasından dolayı, fazla ten teması enerji
  alanlarınızda artan titreşimler şeklinde
  baskı yaratabilir. Baş dönmesi ya da mide bulantısına maruz kalmamak
  için uyuduğunuz odaya koymayın.
  Gün içinde en çok vakit geçirdiğiniz odaya ya da ofisinizin bir
  köşesine yerlestirin.
  Zaman zaman avuçiçinizde yarim saat süreyle tutmak size kendinizi iyi
  hissettirecektir.
  Negatif duygularınızı, biriktirdiğiniz öfke, kıskançlık, kavgacı ruh
  hallerini direkt olarak toprağa akıtacaktır.
  Sonrasında kendinizi daha sakin ve dengeli hissedersiniz.

  Hastalarda, nekahat dönemlerinde kullanılır.
  Hastanizin, yatağın içinde ayak uçlarına gelecek şekilde Dumanlı
  Kuvarsı yerleştirin.
  Birkaç saat orada bırakın.
  Hastanız kısa sürede iyileşecektir.
  Enerji bedende görülen hızlı iyileşme, fizik bedenine yansıyacaktır.
  Her türlü ağrıda, ağrıyan bölgenize Dumanlı Kuvars kristalini
  yerleştirin ve 15-20 dakika boyunca bekleyin.
  Hem zihniniz sakinleşecek hem de ağrınız geçecektir.
  Sevgilerimle

  alıntıdır
 10. 10
  Taşa dokunulması enerji dengesini nasıl etkiler? Taşıma dokunmayın!


  aşıma dokunmayın!

  Sadece kuvars kristali için bundan bahsediliyor. Yani kuvars kristallerinize başkalarının dokunmasına izin vermemeniz yerinde olur.

  Ne var ki kristaller ve tabi diğer tüm taşlar temizlendiğinde tamamen nötr hale gelir. Yani taşın etkisinin tamamen bozulması sözkonusu değil.

  Dolayısıyla; yeni bir taş alırken, taşa hiç kimse dokunmamış olmalı ya da yanında enerjisini etkileyecek başka taşlar olmamalı gibi bilgiler tamamen yersiz.

  Çünkü hiçbir yabancı enerji taşta kalıcı değildir ve taş temizlendiğinde yok olur.

  Strese Kristal Dünyasından Çözümler

  Kristal şifa uzmanı Laureen Warrington, geçirdiği önemli bir ameliyat sırasında kendisinin aslında ne kadar önemli olduğunu fark etmiş.

  Sonra da bu alanda çalışmaya karar vermiş. 23 senedir kristallerle tedavi yöntemleri geliştiren başarılı şifa uzmanı, zihinsel disiplinle vücutta nefesin doğal bir şekilde akmasını ve yaratıcılığın artmasını sağlıyor.

  Bir workshop gerçekleştirmek için Türkiye'ye gelen Warrington'dan sıkıntılarımızı kristallerle nasıl çözeceğimize dair bilgiler aldık.

  Seanslar sırasında katılımcılara önce tarot kartları ile geçmiş, bugün ve geleceklerine dair ipuçları çıkarıyor. Bu bir fal değil tamamen kişinin sıkıntılarını ortaya çıkarmak için gerçekleştirilen bir çalışma.


  Üstelik bunun için sadece ciddi bir sağlık sorunu yaşanması da gerekmiyor.

  Önemli olan katılımcıların gerçekte ne istedikleri ve kendilerini en iyi nasıl hissedebileceklerini görmelerini sağlamak.

  Kısacası bu eğitimlere stres altındaki bir yetişkin de sınav heyecanı yaşayan bir genç de katılabiliyor.

  Avrupa'nın farklı ülkelerinde şifa teknikleri konusunda eğitim alan Warrington, sağlıklı olmanın yalnızca hastalanmamak anlamına gelmediğini düşünüyor.

  Yaptığı rahatlama seansında kuartz kristallerini, tarot esnasında da ametisti kullanıyor. Kartlar açılırken masada bir ametist yer alıyor.

  Ufak ipuçları elde ettikten sonra ise katılımcı yatağa uzanıyor ve çakraları açılarak belli bölgelere kristaller konuluyor. Warrington, eline aldığı bir diğer kristal ile kişinin enerji akımını kontrol etmeye çalışıyor.

  Seans bittiğinde gerçekten kuş gibi rahatlamış hissediyorsunuz. Enerji sisteminin dengelenmesi amacıyla kullanılan bu yöntemde kristaller enerjiyi iletiyor, emiyor ve değiştiriyor.

  Bu nedenle duygusal, ruhsal ve fiziksel olarak insanların kendilerini daha iyi hissetmesini sağlıyor.

  Bedeni temizlemek ve güçlendirmek için bitkilerden, ruhu güçlendirmek için de minerallerden yararlanıldığını söyleyen Warrington 'Kuvars kristalleri teknolojide sesi ve enerjiyi güçlendirmek, iletmek için kullanılıyor.


  Duygu ve düşüncelerimiz için de aynı fonksiyonları gerçekleştirme gücüne sahip. Kristal şifacılığında nefesi doğru kullanarak bedendeki enerji akışını dengelemek amaçlanıyor.

  Yeni bir düşünce ile beden yapısında da bazı değişimler yaşanıyor. Bedenin titreşimi farklılaşıyor. Bedendeki enerji karışık veya dağınık biçimde bulunuyor.

  Kristaller sayesinde dengeli bir enerji yapısı sağlanabiliyor. Bu çalışmada kuartz kristalleri tıpkı bitkiler gibi enerji sistemimizin dengelenmesi amacıyla kullanılıyor.

  Kristallerin enerjiyi iletme, içine emme ve değiştirme özelliği sayesinde duygusal, ruhsal ve fiziksel olarak kişilerin kendilerini daha iyi hissetmeleri sağlanıyor.

  Onlara nefes egzersizleri, meditasyon, hangi taşın kendileri için uygun olduğu ve o taşlara nasıl bakıp koruyacakları ile ilgili bir program veriyorum. Programın başında tarot bakmam ise onların iç dünyasını görüp yardım etmemi sağlıyor' diyor.

  Çakralar vücudun elektrik sistemi gibi

  Warrington, insanların iç dünyasına bakmayı bilmediği kanısında. Ona göre tüm sorunlarımızın cevabı aslında kendimizde saklı.

  Bu teknik de bunları görmemizi sağlıyor. Müzik, ışık, renk insanları güçlendirici ilaçlar olarak tanımlanıyor. Çakralar vücudumuzda elektrik sistemi gibi.

  Onlar dengesiz olduğu zaman korkulardan, negatif düşüncelerden dolayı enerji sistemi de akıntısını kaybediyor. Aldığımız nefes sayesinde başımızın üzerinden enerji alabiliyoruz.

  Çakraları doğru kullanarak tüm vücudumuza enerji yüklemesi yapıyoruz. Warrington, nasıl ki doğanın bitki ve ağaçlara ihtiyacı varsa insanlarında kristallere ihtiyacı olduğunu anlatıyor: 'Kristaller topraktan çıkıyor ve bedenimize iyi geliyor.

  Bu görmediğimiz ama hissettiğimiz başka bir dünya. Burç için satılan uğur taşlarına inanmıyorum. Çünkü her gün ritmimize göre farklı sorunlar yaşıyoruz.

  Bu nedenle enerjimizin ihtiyacı olan taşı seçmemiz gerekiyor. Vücudumuzdaki çakraların da birer rengi var. Bu nedenle taşların bedenimiz ile temas etmesi çok önemli.

  Eskiden Mısır'da insanlar taşları evlerinin farklı yerlerine koyarlarmış. Bunlar enerjiyi doğru kullanmak ile ilgili. Bu nedenle benim yaptığım işin bir yanı da meditasyon, reiki ve tarot.'

  Bu yöntemi uygulayan insanlar dış etkenlerden de etkilenmiyor. Çünkü reaksiyonların değişmesinde önemli bir rol üstleniyor. Seans sonunda kişinin bedeninin gevşemesi sayesinde bilinci netleşiyor. Teknik üç aşamada gerçekleşiyor.

  İlki temizleme olarak adlandırılıyor ve enerji tıkanıklığının ortadan kaldırılması amaçlanıyor. İkinci olarak da evrensel enerji ile temizlenerek taze enerji dolması sağlanıyor. Son olarak enerji yenileniyor ve bu sayede bir gelişme yaşanıyor.

  Toplum baskısının insanları farklı davranışlara sürüklediğine dikkat çeken şifa uzmanı 'Hareketlerin ve içsel reaksiyonların doğal tepkisi kısıtlanınca kişiler toplum tarafından kabul görebilemek için maske takmak zorunda kalıyor. Bu da çalışma sırasında benim bir soğanın kabuklarını soyarak gerçekte, derinde neler olduğunu keşfetme adını verdiğim bir çalışmadan ibaret' diyor.

  Fiziksel Canlılığınızı Arttırın!

  Akik, kalsedon kuvarsının bir türü olan yarı saydam mineral. Ana bileşeni SiO2 dir. İçerdiği diğer bileşenlere ve oluşum koşullarına bağlı olarak çok farklı renk ve dokularda olabilir.

  Mohs ölçeğine göre sertlik derecesi 7'dir. “İsmini Sicilya'da bulunan Achates Nehri'nden almıştır. En çok bulunan taşlardan birisi olmasına rağmen, renklerindeki ve halkalarının dağılımındaki çeşitliliğin sınırsızlığı nedeniyle herzaman en gözde taşlardan biri olmuştur”


  Tarih boyunca; yüzük taşı, mühür, düğme, süs eşyaları vb. yapımında yaygın olarak kullanılmıştır.

  Fiziksel Etkileri:

  •Bedenin gerginlik olan kısımlarına sıcaklık hissi verir ve gerginliği azaltır. Ağrıları gidermek için kullanılabilir.

  •Cilt hastalıklarına karşı etkilidir. Damarları kuvvetlendirir.

  •Güçlü ve erkeksi bir enerjiye sahip olan akik, cinsel organlar ve cinsel güç için faydalıdır.

  •Hamilelikte hem anne hem de bebeğin sağlığı için faydalıdır ve bu süreç içerisinde kullanılması özellikle önerilir.

  •Kemik ve diş yapısının korunmasında faydalıdır.

  •Mavi renkli olan diğer taşlar gibi, mavi tonlarında olan akikler de akiğin diğer türlerinden farklı olarak boğaz çakrasında etkilidir ve boğaz ile ilgili sorunlarda kullanılabilir.

  PSİKOLOJİK ETKİLERİ:

  Canlılık veren enerjisiyle, kendinizi sıkıntılı ve kötü hissettiğiniz anlarda olayların iyi yönünü de görmenizi sağlar. İnsanların olumsuzluklarından kolayca etkileniyorsaniz akik size iyi gelecektir.

  Kendisini taşıyan kişiye güç, keyif ve iyimserlik hissi verir. Ceplerinde bu taşı taşıyan çocukları olumsuz duygulardan ve münakaşalardan uzak tutar.

  Dünyevi başarıyı simgeleyen akik, negatif enerjiye karşı koruma sağlar ve tükenmiş olan cesareti canlandırır. İşadamlarının bu taşı, özellikle belin altında (cepte veya yüzük olarak olabilir) taşımaları faydalı olacaktır.

  Özellikle yüzük olarak kullanıldığında, kişinin kendisine güvenini artırır.

  Kırmızımsı turuncu renkteki akikler (Carnelian) fiziksel canlılığı artırarak tembelliği giderir. Yaşanılan ana yoğunlaşma isteğini güçlendirir.

  Mavi renkli olan akikler nazara karşı etkilidir. Ayrıca; sadece rengiyle bile kişinin içini ferahlatan mavi akik, konuşma güçlüğü çekenler için faydalıdır.

  Mavi dantelli akik taşı; sosyal ortamlarda gereksinim duyulan serinkanlılık ve özgüven duygularını güçlendirir. Konuya yoğunlaşmaya ve konuşmaya yardımcı olur. Sinir bozukluklarını yatıştırır ve topluluk önünde yapılacak konuşmalarda duyulan heyecanı giderir.

  Yosun akik, insanın içini koşulsuz sevgi ile doldurur ve kişinin ruhsal gelişimine yardımcı olur.

  Not; Aslında “akik” ve “agat” aynı taşın iki farklı tipidir: Her ikisi de “kalsedon” taşının bir alt türüdür.
  Eğer kalsedon yarı-şeffaf, çizgisiz ve renk tonu olarak turuncu-kırmızı-kahverengi ise bu “akik (karnelyan ya da karneol olarak da bilinir)” adını alır; eğer yine yarı-şeffaf olur ancak, taşın içerisinde katmanlar (çizgiler, farklı oluşumlar) olursa “agat” adını alır.

 11. 11

  --->: Taşlarla Alternatif Tıp

  Taşların fiziksel yapıları bizi nasıl etkiler? Taşınızı doğru seçtiniz peki şekli ?


  Taşların kullanımına yönelik -doğru ya da yanlış- çok sayıda çelişkili bilgi var. Kimisi taşın tamamen ham halde olması gerektiğini söylüyor kimisi işlenmiş taşların daha etkili olduğunu Bir de taşın tene temas edip etmemesi meselesi var.

  Kimisine göre bu mutlaka gerekli. Bazıları da taşa daha önce hiç kimsenin dokunmamış olması gerektiğini, ilk kez sizin dokunuyor olmanız gerektiğini (mümkün mü?) söylüyor.

  Doğru olan hangisi?

  Taşınızı hangi kritere göre seçeceksiniz? İlk olarak; size bu konuda kesin bir yanıt verecek bir otoritenin sözkonusu olmadığını bilmelisiniz. Taşların ne şekilde kullanılacağına dair; her taşı, hangi şekilde kullanınca hangi güçte etki ettiğine dair inceleyen ve “kontrollü deneyler” yapan bir kurum yok.

  Taşların kullanım şeklini belirleyen bütün bu bilgiler, taşları kullanların yorumlarına göre ortaya çıkarlar ve bu nedenle elbetteki hiçbiri için “kesinlikle bu doğrudur” denilemez.

  Aslında bunların bazıları da genellikle kulaktan dolma bilgilerdir ve hatta bir kısmı da yanıltıcıdır.

  Örneğin taşları sadece doğal halinde satan birisinin “işlenmiş taşlar bir işe yaramazlar” demesi, ya da sadece kesimli taş satan birisinin “işlenmiş taşın enerjisi daha güçlüdür” demesi gibi.

  Kaynakların çoğunda ortak olarak rastlayabileceğiniz için sadece şunu kesin olarak kabul edebiliriz: Şifa amacıyla kullanılacak olan taşın ağırlığı en az 5 karat, yani 1 gram olmalıdır.

  Hangi taşı kullanmanız gerekir? Ham halde mi yoksa işlenmiş mi? Bu taşlar etki bakımından birbirinden farklı mıdır? • Kullanılacak taşın fiziksel şekli önemli midir?

  Taşları üç şekilde bulmanız mümkün:

  1. Ham halde
  2. Tamburlanmış olarak
  3. İşlenmiş şekilde

  “Ham halde” dediğimiz taşlar; kesim, düzeltme ve parlatma gibi bir işlem görmemiş, tamamen doğadan çıktığı halinde olan taşlardır. İşlenmiş gibi görünen, düzgün biçimli, doğal kristal halinde ya da parça halinde olabilir. Buna “doğal”, “kaya halinde” de denilebilir.

  “Tamburlanmış” dediğimiz taşlar, genelde yukarıda bahsettiğimiz ham taşların parça halinde olanlarının, tamburlama makinası denilen makinanın içerisine çeşitli aşındırıcılar ile birlikte atılarak keskinliklerinin giderilmiş ve yuvarlak hatlı bir hale getirilmiş halidir.

  Tamburlama işlemini şu şekilde düşünebilirsiniz: Dere yataklarında rastlayacağınız taşlar dikkat ederseniz hep yuvarlak hatlıdır, sokakta gördüğünüz taşlardaki gibi keskin hatları ve köşeleri yoktur.

  Bu taşlar dere suyunun içerisinde akıntıyla birlikte yuvarlanarak sürtünme dolayısıyla aşındıkları için doğal olarak tamburlanmış olan taşlardır.


  “İşlenmiş taşlar”, ham taşların belirli bir biçim verilerek belli bir forma getirilmiş halidir. Çok çeşitli kesim şekilleri olabilir. Kabuşon, fasetalı, oyma vs.

  Peki etkilerinden faydalanmak için hangisini seçmeniz gerekir? “Renkler ve Kristaller” kitabının yazarı “Joy Gardner”ın yorumuna göre; “pürüzlü ve işlenmemiş taşlar içimizde saklı duyguları ortaya çıkarır; işlenmiş taşlar ise içimizdeki karanlığı aydınlatırlar”. Şifa etkisi bakımından ise bir farktan bahsedilmiyor.

  Kristallerle ilgilenen araştırmacı “Marcel Vogel”a göre; kesme ve işleme yoluyla kristallerin kapasiteleri daha da artabiliyor.

  Ancak özellikle kuvars kristali için parça halinde olanlarının değil de, kristal şeklinde olanlarının (doğal ya da sonradan kesilmiş farketmiyor) kullanılması öneriliyor.

  Ancak bu da sadece yine, parça şeklinde olan kuvarsların kristal şeklinde olanlarına nazaran enerjisinin daha düşük olması nedeniyle önerilmiş bir tavsiye.

  Sonuç olarak; taş hangi şekilde olursa olsun etkili olacaktır. Seçim sadece kişisel bir tercih meselesi.

  Gün içerisinde belirli bir süre şifalı etkileri için kullanabileceğiniz bir doğal parça taş da seçebilirsiniz, ya da kesilmiş ve takı haline getirilmiş bir taştan gün boyunca da faydalanabilirsiniz.

  Muminem --->: Taşlarla Alternatif Tıp

 12. 12
  Doğal Taş ve Minerallerin Özellikleri Taşların Dili

  AGAT: Uzun ömür ve mutluluk simgesidir.Günlük stresi alır.

  FİRUZE (Turkuaz): Nazara karsı iyidir.Olumsuzu olumluya çevirir,bilinci genisletir,kaygıyı teskin eder ve tansiyonu düzenler.

  ZUMRUT: Kadında ve erkekte üretkenligi arttırır.Göz agrılarını,iltihap ve kırıklıgı giderir.
  AYTASI: Duyu ve sezgi hassalarını güçlendirir.Kramplara iyi gelir.Yıldızı düsük olanların kullanması gereken tastır.  KAPLAN GOZU: Sahiplenme duygusunu güçlendirir.İnsanın kendini isine vermesini saglar.Konsantrasyonu güçlendirir.  AKİK(Kırmızı Kalsedon,Karneol): Ugur ve bereket tasıdır.Donuk akik kan dolasımını kolaylastırır.Erkeklerde erkeklik bezini ,kadınlarda yumurtalıgı korur.  KALSEDON(Mavi Akik): Düsünce yetenegini güçlendirir.İyi konusmayı saglar.Renginden dolayı nazar içinde iyidir.

  ZEBERCET(Peridot): Aygıtların kaydedemedigi kalp çarpıntılarına ve sebebi bilinmeyen korkulara iyi gelir.  KEHRİBAR(Amber): Reçinenin taslasmıs hali olup ,özellikle guatr,astım,bronsit,alerjiye karsı iyidir.  OPAL: Sevgi ve sevkat simgesi olup,Kosulsuz sevgi verme özelligine sahip olanların tasıdır.Eklem iltihabına iyi gelir.  TOPAZ(Sitrin): Kan dolasımı bozukluguna iyi gelir.Telepati yetenegini arttırır.Stresi giderir.
  LAL: Ateslilik ve canlılık ifadesidir.  JADE(Yesim): İyi iliskiler,vefalı dostluk simgesidir.Böbrek rahatsızlıgından kaynaklanan atesi düsürür.  LAPİS-LAZULİ(Lacivert Tas):Ruh ve beden arasındaki dengeyi saglar.Ayrıca zihinsel berraklıga ve derin düsünmeye yardımcı olur.Hazmı kolaylastırır.  AMETİST: Strese ,migrene istahsızlıga ,göz agrılarına ,akciger hastalıklarına iyi gelir.Bagısıklık sistemini güçlendirir.Kuartz(Kuars kristallerinin arındırılmasında kullanılır.
  MERCAN: Bir deniz ürünüdür.Solunum açıcı etkisi vardır.  KRİSTAL KUARS:Yeryüzünün çocukları diye bilinir.Enerji simgesidir.Vücuttaki fazla elektrigi alır;eksikligi tamamlar.

  Tansiyonu düzenler.Meditasyonda kullanılır.Yeryüzünün çocukları diye anılmasının sebebi ise:ÿocuk dünyanın neresine giderseniz gidin yine çocuktur.

  Ona bir iyilik,güzellik gösterirseniz size gülümser.Bir kristalden ne isterseniz,o size isteginizi büyüterek gönderir.(Bir programlama yapıldıgı takdirde)

  Cep telefonu kullananlar yanlarında mutlaka bir kuars kristali tasımalılardır.ÿünkü kristal radyasyonu toplar.Cep telefonu beyne direkt radyasyon gönderebilmekte ve erkeklerde kısırlasmaya neden olabilmektedir.TV,Bilgisayar,telsiz telefon,radyo,telsiz gibi aletleri kullananların bir kristal kuars tasıması gerekir.Kristal kuarslar almıs oldukları radyosyonu15 günde bir yıkanmak süretiyle atarlar. 13. 13
  KRİZOPRAZ: Seksüel ve depresif durumlarda rahatlatıcı özelligi vardır.Kisisel yetenekleri ortaya çıkarır.

  PYRİT: İrade gücünü arttırır.Diger insanlarla armoni içinde yasamayı saglar.  JASPER: Sevgi ve inanç simgesidir.Karaciger,dalak ve mesaneyi kuvvetlendirir.Toprak elementini simgeler.  MALAHİT: Her kademede dengeleyici rol oynar.Sol elde oynanırsa vücuttaki statik elektrigin fazlasını alır.

  ROSE KUVARS: Nefret,suçluluk,kıskançlık ve korku duygularının ortadan kalkmasını saglar.Sempati kazandırır.Rahatlatır ve ferahlatır.  OBSİDİEN(Volkan Camı): Ateslilik ve canlılık verir.Bilinçaltındaki blokajları temizler.  HEMATİTE(Demir): Kan dolasımı üzerindeki pozitif etkilerinden dolayı mafsal romatizmalarına iyi gelir.Dalagın dogru çalısmasını saglar.  AQUAMARİN: Beden ve zihin iliskisini güçlendirir.Duyarlılık sezgisini arttırır.Ailesaadetini güçlendiren tas diye geçer.Manası su damlasıdır.Denizcilerin ugur ve nazar tasıdır. 14. 14
  Kristallerle (Doğal Taşlarla) Tedavi..Billurlardan süzülen gizemli güç


  Hastalıklar vucuttaki enerji dengesizliklerinden olusmaktadır. Enerji alanı dengeye kavustukça kisi kendini zinde ve saglıklı hisseder.

  Canlı ya da cansız,herseyin,hatta tasların bile bir enerji alanı vardır ve enerji alanları kesisen hersey birbirini etkiler.

  Fiziksel formlarımız aslında, eskiden zannedildigi gibi maddeden degil, enerjiden olusmaktadır. Madde olarak bildigimiz tum uç boyutlu formlar, belirli hızlarda titresmekte olan enerjilerdir ve her madde bir digerini enerjisiyle yani kendi varlıgıyla etkiler.

  Aynen bir tası suya attıgımızda yayılan kuçuk dalgaların diger dalgalarla rezonansa girmesi gibi, tasların tasıdıgı enerjiyle insanların tasıdıkları enerji de kesismekte ve bu sekilde enerjiler birleserek,çesitli etkiler ortaya çıkmaktadır.


  Geçmis dusunce sistemlerinde madde boslukta yer kaplayan, kutlesi, eylemsizligi ve agırlıgı olan her sey olarak tanımlanıyordu.

  Bugun ise bunun tam olarak dogru bir tanımlama olmadıgını ortaya çıkmıstır.Madde bölunebilen parçacıklardan olusur.

  Hatta maddenin zamanla bilinen en kuçuk parçacıgının bile bölunebilir oldugu kesfedildi.Daha sonraları ise maddenin elektrige iliskin özellikleri bulundu ve elektronlar ortaya çıkarıldı.

  Elektronda, kabul ettigimiz anlamda maddi diyebilecegimiz hiçbir sey yoktu; çunku elektron, hareket halindeki elektrik yukunden baska bir sey degildi,negatif yukte madde diyebilecegimiz birsey yoksa, pozitif çekirdektede olmaması muhtemeldi.

  Bu teoriye göre yalnızca enerji vardır ve biz farklı hızlarla titresmekte olan bu enerjiyi madde olarak algılarız.

  Einstein in izafiyet teorisi ile bu daha da kabul görur hale geldi çunku Einstein maddenin enerjiye enerjininde maddeye dönusebilecegini savunuyordu.

  İste taslar da enerjiden olusmuslardır(diger bir kabulle bedenlerinde enerji depolamıslardır) ve bunların elektromanyetik guçleri, eterik beden denen, dıs enerji alanını guçlendirir.

  Bilimsel anlamda tasların bu etkisi ispat edilmemis olsa da bir çok kisi deneyimlerinden tasların iyilestirici etki yaptıgını kabul etmektedir

  Gunumuzde de minarelli tasların gizli bir guç tasıdıgına inanan insanların sayısı hızla artmakta ve bir çok tas fiziksel ve zihinsel hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır.

  Taslar tedavi yöntemi olarak kullanılmanın dısında zihinsel yetenekleri gelistirmek ,ruhsal gelisime yardımcı olmak, pozitif enerjileri çekmek ve sezgileri guçlendirmek gibi bir çok amaçla da kullanılmaktadır.

  Her tasın ayrı bir özelligi vardır ve istenen konularda bu taslar takı olarak takılarak, evde bulundurularak yada surekli uzerde tasınarak kullanılırlar.

  Taslarla tedavi alternatif tıp alanının içindedir ve tıbbi tedaviye destek olmaktadır.pembe kuvartz,  doğal taşlar,  yeşim taşı işlenmemiş hali,  turkuaz renkli kuvarslı sütun tipli mineral,  işlenmemiş yeşim taşı,  taş parlatma,  rose kuvars altın kolye