Sağlık Bölümü / Adım Adım Sağlık ve Sağlıklı Yaşam ve Yaşlanma Forumundan uykusuzuğa iyi gelen şifalı taşlar nelerdir- uykusuzluğu alan şifalı taşlar Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  uykusuzuğa iyi gelen şifalı taşlar nelerdir- uykusuzluğu alan şifalı taşlar

  Reklam
  uykusuzuğa iyi gelen şifalı taşlar nelerdir- uykusuzluğu alan şifalı taşlar


  Ametist
  Uykusuzluk çekenlere iyi gelir. Eğer uykusuzluk sorunu yaşıyorsanız; ametisti yatmadan önce bir süre elinizde tutun ve sonra yastığınızın altına koyarak yatın. Sorununuzun nasıl düzeldiğini göreceksiniz. Uyku sorunlarına iyi geldiği gibi kâbus görmeyi de engeller.

  Çeroit
  Uykusuzluğa karşı etkilidir.

  Uyku sorunlarında, aynen ametist gibi, yastığınızın altına koyarak uyuyabileceğiniz bir taştır. Kâbuslara karşı etkilidir.

  Dumanlı Kuvars
  Sinirsel gerginliğe, sinir bozukluklarına, strese ve panik atak hastalığına karşı etkilidir. Kişiye sakinlik verir. Kâbusları engeller.

  Malakit
  Sakinleştirici özelliği dolayısıyla, uyumaya yardım eder.

  Topaz

  Zihin karışıklığı ya da kan dolaşımı bozukluğu nedeniyle ortaya çıkan uykusuzluk problemlerinde, boyun bölgesinde kullanılan topaz; zihni sakinleştirir, bedeni gevşetir ve böylece onu kullanan kişinin gün sonunda dinlendirici bir uykuyla uyuyabilmesini sağlar.

  Zirkon

  Uyumayı kolaylaştırır.


  Paylaş
  uykusuzuğa iyi gelen şifalı taşlar nelerdir- uykusuzluğu alan şifalı taşlar Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Günümüzde bir çok taşların faydaları artık bilinmektedir.Bu taşların insan sağlığı üzerinde çok önemli faydaları vardır.Uykusuzluğa da iyi gelen sakinleştiren taşlar arasında Kuvars ve Malakit taşları da bulunmaktadır.şifalı taşlar