Sağlık Bölümü / Adım Adım Sağlık ve Sağlıklı Yaşam ve Yaşlanma Forumundan Tırnak batması ve nasır bitkisel tedavisi Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Tırnak batması ve nasır bitkisel tedavisi

  Reklam
  TIRNAK BATMASININ SEBEPLERİ;
  * Tırnak batması birçok sebepten oluşabilir, en sık neden yanlış tırnak kesimidir,tırnağı çok derin kesmek,tırnak uçlarını içeriye doğru çok kıvrık kesmek en sık yapılan yanlışlardır; bu durumda yeniden büyüyen tırnak batarak büyüyecektir. Diğer tırnak batma sebepleri ise :
  * tırnağın dış kısım yerine direkt içeriye büyümesi,
  *çok dar veya sivri burunlu ayakkabı giymek,
  * tırnağın kalınlaşması,
  *parmağa veya direkt olarak tırnağa oluşan travmalar (çarpma,üzerine ağırlık düşmesi gibi),
  *mantar enfeksiyonları,
  * şişmanlık,
  * aşırı ayak terlemesi,
  * bazı doğumsal anomaliler,
  * hipertiroidizm,şeker hastalığı,akromegali,romatoid artrit,gut gibi bazı başka hastalıklar,
  * yatalak hastalarda yorgan,battaniye gibi örtülerin çok sıkı sarılması gibi sebeplerdir.
  Sayılan bu sebeplerden pek çoğundan sakınılarak tırnak batmasının önüne geçilebilir
  TIRNAK BATMASI TEDAVİSİ;
  Kanama, iltahap olan, şişme yapmış bir tırnak batmasının mutlaka bir doktora gösterilmesi gerekir. Tırnak batması olan kişiler çoğunlukla doktora gitmekte gecikir ve daha ilerlemiş, ağrılı bir halde doktora başvururlar. Tırnak batması ilk oluştuğunda bunu kendi kendine tedavi etmeye çalışma sonucu giderek artan ağrı yanında, tırnak çekimini gerektirecek düzeyde batmanın ilerlemesi ve enfeksiyon oluşması, özellikle dolaşım bozukluğu, damar sertliği ve şeker hastalığı olanlarda enfeksiyon ilerleyerek kemik iltahabı, gangren, parmağın ve hatta ayağın kesilmesine yol açabilecek komplikasyonlar oluşabilir
  NASIR NEDİR?
  Basınç ve sürtünmenin olduğu yerlerde insan derisi savunma amaçlı kalınlaşır. Bu kalınlaşmış yerlere halk dilinde Nasır denir.
  NASIR TEDAVİSİ ;
  Nasır tedavisinde önce, nasıra sebep olan basınç ve sürtünme ortadan kaldırılmalıdır. Herşeyden önce, buna kötü bir ayakkabı neden oluyorsa, bu hemen değiştirilmelidir. Nasır parmak arasındaysa, buralara eczanelerde de bulabileceğiniz özel küçük yastıkçıklar/ halkalar yerleştirilebilir.
  TIRNAK BATMASI VE NASIR İÇİN BİTKİSEL ÇÖZÜM
  Tırnak batması için kür,tırnak batmasına ne iyi gelir,nasırın bitkisel tedavisi,közlenmiş soğan kürü,nasıra bitkisel çözüm.
  Ayaklarda oluşan nasır ve Tırnak batmaları için cilt bakım ve güzellik uzmanı Suna Dumankaya közlenmiş soğan kürünü öneriyor.


  Paylaş
  Tırnak batması ve nasır bitkisel tedavisi Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Nasır için nasır bantları bulunmaktadır.Nasır bazı bitkiler ile tedavi edilebilir.Fakat ileri aşamalarda olanların doktorun cerrahi müdahalesi gerekmektedir.Önemli olan nasır ve tırnağın yaşam kalitesini etkilemeye başlaması sonrası müdahale edilmesidir.feridun kunak tırnak batması,  tırnak batması feridun kunak,  feridun kunak tırnak batması tedavisi,  dr feridun kunak tırnak batması,  feridunkonak tirnak batmasi tedavisi,  tırnak batmasına ne iyi gelir,  feridun kunak tirnak batmasi