Sağlık Bölümü / Adım Adım Sağlık ve Sağlıklı Yaşam ve Yaşlanma Forumundan Ayak kokusu nasıl giderilir Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Ayak kokusu nasıl giderilir

  Reklam
  AYAK KOKUSU NASIL GİDERİLİR
  Ayak kokusu, cidddi bir sorundur. Mutemelen de, ayak teerlemesi sonucui meydana gelen mantar bakterilerinin yapmış olduğu bir durumdur. ayak kosundan kurtulmak için yapılması gereken, bir kaç basit uygulamam vardır. bunlarda sizlere kısaca bahsetmek istiyoruz.
  *Ayaklarınızı yıkadıktan sonra parmak aralarını iyice kuruladığınızdan emin olun. Ayaklarda kalan bakteri üremesine ve ayak kokusuna neden olabilir.
  *Ayakkabılarınızı giymeden önce iç kısımlarını ıslak mendil ya da hafif nemli bezle silip iyice kurutun. Bu sayede ayakkabıda kalan bakterilerin ayağınıza ulaşmasını önlemiş olursunuz.
  *Pamuklu çorap giymeye özen gösterin. Naylon çoraplar ayağın daha çok terlemesine neden olur ve teri çekmez.
  *Babet gibi kapalı yazlık ayakkabılarınızı giyerken mutlaka babet çorabı giyin. Çıplak ayakla giyilen ayakkabılar ayak terlemesine ve beraberinde gelen hastalıklara neden olabilir.
  Ayaklarınızda terleme sorunu yaşıyorsanız bebe pudrası yardımınıza koşacaktır. Gece uyumadan önce ayaklarınızı lifle ovalayarak yıkayın. Havluyla parmak aralarını iyice kurulayın. Bebe pudrasını ayağınıza ve parmak aralarınıza yedirerek sürün. Pamuklu çorap giyip uyuyun. Sabah uyandığınızda parmak arasında oluşan beyazcıkların azaldığını göreceksiniz. İstediğiniz sonuca ulaşana kadar her gece bu işlemi tekrarlayabilirsiniz.
  *Ayaklarınızı derinlemesine temizlemek, derisinin yenilenmesini sağlamak için kuru nanenin mucizevî etkisinden faydalanabilirsiniz. Kovanın içini soğuk suyla doldurun. İçine 2 yemek kaşığı kuru nane ekleyip karıştırın. Ayaklarınızı 30 dakika naneli suyun içinde bekletin. Sürenin sonunda durulayıp iyice kurulayın.  Paylaş
  Ayak kokusu nasıl giderilir Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Uzun süreli ayakabı içinde kalması,kalitesiz kötü derilerden yapılmış ayakkabılar ayak kokusu ve mantarlara sebep olmaktadır.Bu nedenle ayakkabılarımız da önemi fazladır.Fakat bir de hastalık derecesinde ayak kokuları vardır.Bunlar için mutlaka doktora gitmek gerekmektedir.babet ayak kokusu,  babetlerin kokusu,  babet koku yapıyor,  babetli ayaklar,  babet ve ayak kokusu,  babette ayak kokusu