Sağlık Bölümü / Adım Adım Sağlık ve Sağlıklı Yaşam ve Yaşlanma Forumundan Yeşim Taşı Yatağı Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Yeşim Taşı Yatağı

  Reklam
  Yeşim taşı ile ilgili bu engin bilgiyi de paylaştıktan sonra, yine onun yataktaki işlevine dönelim. Buradaki yeşim taşları kızılötesi ışınlarla ısıtılarak taşın doğal şifa enerjisinin daha derinlere nüfuz etmesini sağlıyor. Bu ısınma maksimum 60 derecelik bir ısıya tekabül ediyor ve bu da manuel olarak ayarlanıyor. Gül’ün dediğine göre ışınlar sayesinde yeşim taşının enerjisi yaklaşık 10 kat daha derine iniyor. Hareket, ısı ve yeşimin doğal tedavi gücü birleşince kan dolaşımı hızlanıyor ve bu sayede pek çok rahatsızlık düzeliyor.
  Şimdi bu “pek çok” lafı öyle gelişi güzel bir cümlecik gibi görünüyor değil mi? Ben de sordum haliyle hangi rahatsızlıklara iyi geliyor diye... Cevap karşısında ağzım açık kaldı desem yalan olmaz. İşte liste:

  Denge bozuklukları, Sinüzit, Uykusuzluk, Migren, Kireçlenme, Boyun ve Bel fıtığı (ameliyat gerektiren durumlar hariç) Kulak Çınlaması, Başağrısı, Bademcik, Sağırlık, Tansiyon, El Uyuşması, Kalp Rahatsızlıkları (kalp pili takanlar bu yataktan yararlanamıyor) Astım ve Nefes Darlığı, Şeker, Sarılık, Mide ve bağırsak rahatsızlıkları, Gaz Problemleri, Adet Düzensizlikleri, İdrar yolu enfeksiyonu, Kas ağrıları, Varis, romatizma, Hemoroid, Kilo problemleri, Cilt döküntüleri, kronik yorgunluk...

  Nedir bu dedim, tam teşekküllü hastane olsa bu kadar şeyi iyi edemez yahu... Hepsinden sonuç alınıyor mu cidden, ya da bu listedeki rahatsızlıklara sahip hastaların hepsi geliyor mu buraya, gelenlerin kaçı gerçekten şifa buldu, en çok hangi rahatsızlıklar için geliyor, hangilerine kaç seansta garanti veriliyor, bazı ciddi konu başlıkları için bir doktor onayı gerekmiyor mu? 10 dakika aralıksız sormuşum, birden farkettim.

  Aklıma gelen bir şey daha var, biz millet olarak şöyle bir keşif tarzına sahibizdir: Üst komşumuzdan yeni bir yer açıldığını duyarız, o gitmiştir ve migreni şıp diye geçmiştir. Bu efsane kulaktan kulağa yayılır ve o yeni yer migren geçiren yer olarak zihinlere kazınır. Kimse onun başka bir işlevi olduğunu sorgulamaz, tesadüfen başka birinin hemoroidine de iyi geldiğini duyana kadar tabii. Örneğin ben de felç geçirmiş olan kayınpederim vasıtasıyla bu yerin varlığını öğrendiğimden sadece kasları çalıştırır gibi bir ön yargıyla gittiğimi itiraf ediyorum. Ne var? Ben de bu milletin bir parçasıyım, elbet benzer özellikler göstereceğim.

  Şimdi milli önyargı filtresini bir kenara bırakıp, soruların cevaplarına ve istatistiki verileri bir bakalım:

  En iyi sonuç kireçlenme vakalarında alınıyormuş. Oran neredeyse yüzde yüz. 21-40 seans arası, kronik olanda ise maksimum 3.5 ay içinde kireçlenme problemi çözülmüş oluyormuş.

  Gelenlerin büyük çoğunluğu, kireçlenme, kas ağrıları, migren, kronik yorgunluk, uykusuzluk, sinuzit, adet düzensizliği, Selülit, omurilik rahatsızlıkları,kulak kireçlenmesine bağlı çınlama, felç sonrası kas tembelliği ve boyun fıtığı şikayetleri ile geliyorlarmış. Felç vakaları ve boyun fıtığını ayrı bir kategoride değerlendiriyorlar. Felçte rahatlama ve gevşeme oluyor ama henüz o masadan kalkıp futbol oynayan yok kayıtlara göre. Bunu yapsa yapsa kayınpederim yapar, yaptığı gün de ilk ağızdan haberim olur. Boyun fıtığında da hedef birebir iyileşme değil kas sıkışmasını rahatlatmak.

  Hamilelere, omurilik gelişimi tamamlanmadığı için 12 yaş altındakilere uygulanması da söz konusu değil. Standart prosedürde olmamasına rağmen, iltihap, kist, böbrek enfeksiyonu vs gibi rahatsızlıkları olanları da geri çeviriyorlar. Sebep, sıcaklığın iltihabın yayılmasını sağlamayabileceği endişesi.

  Benim seans biteli çok oldu ama, gelenleri gözlemlemek için biraz daha oturuyorum, devamlı birileri geliyor ve hemen herkes birbirini tanıyor. Kendi aralarındaki sohbet sırasında büyük çoğunluğun memnun olduğuna, bariz rahatlama yaşadıklarına kulak misafiri oluyorum. Bunu niye söyledim? Benim tek seansta rahatlamış olmamı inandırıcı bulmayanlar olabilir diye. Ama yine de “herkes birbirini tanıyor, niye inanalım, bozacının şahidi şıracı işte” derseniz ben de sizin içiniz fesat içiniiiz” derim de başka bir şey demem. Yok, derim: Gidip kendi araştırma gezinizi kendiniz yapın o zaman. Beni yormayın, zaten yorulmuşum bu sıcakta evden çıkıp iki sokak yürümüşüm, size de yaranılmıyor yani.

  Birden aklıma resim de çekmeyi düşündüğüm geliyor. Yatakta tedavi gören birini çeksem fena olmaz diye düşünerek, yine tanıdığım ve bana hayır demeyecek bir arkadaşımı ikna ediyorum. Onun geliş sebebi kronik yorgunluk ve yine kendi tabiriyle kemiklerini ısıtmak için burada. “Ay yüzüğü de pek güzelmiş yahu” düşünceleri içinde basıveriyorum düğmeye.

  Aman işte benim fotoğrafçılığımdan ne olur, eve gelip resmi bilgisayara yükleyince fark ediyorum ki yataktan çok kadının elindeki ametist yüzüğe odaklamışım makineyi. Halbuki konumuz yeşim taşıydı ametist değil. İdare edilsin bu seferlik. Söz bir dahaki sefere daha profesyonel davranacağım.

  Son resimde de sol tarafındaki felcin tedavisi için gelen kayınpederimi görüntüledim. Tıraş olmadan resmini çektiğim için biraz huzursuz oldu ama, neticede sanatsal bir çalışma yapmıyoruz burada, maksat bilime hizmet. Demiştim bir sonrakinde daha profesyonel davranacağım diye, kabul edilmeli ki bu biraz daha anlaşılır bir resim: Yatak, aparat, kablolar, hasta hepsi aynı anda ve aynı karede.  Paylaş
  Yeşim Taşı Yatağı Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Bazı hastalıklara bazı taşların iyi geldiği son yıllarda çok söylenmektedir.Yeşim taşının da insanların sinir sistemi üzerinde etkileri çok fazladır.İnsanları sakinleştirdiği ve uykusuzluğa iyi geldiği bilinmektedir.yeşim taşı yatakları,  yeşim taşlı ısı şiltesi,  turmalin taşı yatakları,  yeşim taşlı ısı şiltesi fiyatı,  kuranıkerimdeyeşimtaşı,  silte yesim tasli fiyat