Sağlık Bölümü / Adım Adım Sağlık ve Sağlıklı Yaşam ve Yaşlanma Forumundan Gebelik & doğumda şifalı taşlar Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Gebelik & doğumda şifalı taşlar

  Reklam
  UNAKİT TAŞI
  ÇAKRA: Kök ve Kalp
  FİZİKSEL ETKİLERİ
  Çoğu hastalığın iyileşme sürecini destekler,hastanın eski sağlığına dönme sürecini hızlandırır.Üreme sistemini tedavi eder,kilo alımına karşı bedeni tetikte tutar.
  Sağlıklı bir hamilelik süreci ve doğum için çok faydalıdır.Kalbi ve dolaşım sistemini uyarır.Saç ve deri sağlığı için kullanılması tavsiye edilir. Elektromanyetik enerji salan cihazların yanına koymak suretiyle elektromanyetik kirlilik etkilerini azaltır.
  RUHSAL ETKİLERİ
  Görüş,görme gücü ve vizyon taşıdır.Üçüncü göz çakranıza koyduğunuzda görüş kabiliyetinizi ve içsel gözünüzün açılmasını ve kendinizi bu yönde geliştirmenizi sağlar.Unakit nazik bir şekilde çevresine enerji yayar.Dengeleyici özelliklere sahip bir taştır.Üzerimizdeki duygusal, zihinsel ve ruhsal etkileri birleştirerek kendimizi merkezde bulmamıza yardım eder.Bu özelliğinden dolayı huzur ve mutluluk arayan kişiler için harika bir taştır.Kişinin ruhsal olarak kendini geliştirmesini ve geçmişte yaşadığı olumsuzlukları hatırlamasını engelleyerek,kişiyi geçmişte yaşamaktan kurtaran,şimdiki anı yaşamasını sağlayan bir taştır.Gelişmemize engel olan,kendimizden kaynaklanan zihinsel engellerimizden kurtulmamıza yardımcı olur.Duygusal, zihinsel, ruhani ve fiziksel sorunların kaynağını farketmemizi sağlayarak bunları iç huzurumuza tehdit olmadan önce çözebilme imkanını sağlar.


  YAKUT TAŞI
  ÇAKRA: Kök ve Kalp
  FİZİKSEL ETKİLERİ
  Kan ve lenfler ile ilgili hastalıklarda ve ateşli hastalıklarda kullanılması faydalıdır. Bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklara karşı bedene güç verir.Kalp ve dolaşım sistemi için çok faydalıdır. Kan dolaşım sisteminin düzenli çalışmasını sağlar.Böbrek üstü bezleri,böbrekler,üreme organları ve dalak için faydalıdır.Cinsel gücü arttırır ve cinsel aşırılıkları dengeler.Menopozun etkilerini azaltır,adet dönemi ağrılarına iyi gelir.
  Hamilelik sürecindeki ağrıları azaltmaya yardımcı olur ve doğumu kolaylaştırır.RUHSAL ETKİLERİ
  Yakut çok önemli bir enerji taşıdır.Yaşam için enerji veren,hassas ve huzursuz insanları motive eden,bu insanlara hayat ve zorluklarla mücadele gücü veren bir taştır.Kişiyi tamamıyla hayata bağlamayı,gerçekçi hedefler edinmeyi öğretir.Kişinin güzel rüyalar görmesini sağlar.Kişide liderlik özelliklerini arttırır.Uyuşukluk gidermede,dinçlik ve enerji verme konusunda çok etkilidir.Kişinin gerçek doğasını, kişiliğini özgürce ifade edebilmesine yardımcı olur.Kişiyi kendi sınırlamalarından kurtarır,ruhsal gelişim,mutluluk duygularını artırır ve kişiyi kendisi hakkında hissettiği olumsuz duygulardan kurtarır.Koşulsuz sevmeyi sağlar.Diğer insanlara karşı duyulan anlayış ve hoşgörü duygularını artırır.Sezgileri kuvvetlendirerek,kötülüklerden uzak durulmasını sağlar.

  YEŞİM TAŞI
  ÇAKRA: Güneş Sinirağı,Kalp ve Üçüncü Göz
  FİZİKSEL ETKİLERİ
  Böbrek ve böbrek üstü bezlerini tedavi eder.Vücudu toksinlerden arındırır.Hücreleri ve iskelet sistemini yeniler,ameliyat sonrası dikiş izlerini iyileştirmede faydalıdır.Kısırlık tedavisinde ve hamilelik sürecinde faydalıdır.Doğumu kolaylaştırır ve doğum sancılarını azaltır.Diş problemleri ve ağrılarında faydalıdır.Tene temas edecek şekilde kullanılması gerekir.
  RUHSAL ETKİLERİ
  Yeşim saflık ve sükunetin sembolüdür.Kalp çakrasıyla bağlantılı olarak aşkı ve bağlılığı arttırmak için çalışır.Alın bölgesine tutularak yatıldığında yorum gerektiren anlamlı rüyalar görmenizi sağlar.Günlük kullanım için çok uygun bir taştır.Dengeli ve iyileştirici olan yeşil rengin etkisine sahiptir.Mücevher olarak özellikle konuşmacılar ve öğretmenler tarafından kullanılabilir.İçiniz korku ve endişeyle dolduğunda huzur ve güven verir.Kişinin kendini zayıf ve güçsüz hissettiği anlarda yeşimi kalbinin üzerine koyması içini rahatlatır.Kendisini taşıyan kişilere akıl,cesaret ve adalet duyguları verir.Kazanılan başarının sonucunda insanın içinde doğabilecek olan kibir duygusunu engeller.Kişiyi duyguların tutsaklığından kurtararak görüşünü netleştirir.Zihinsel odaklanmayı gerektiren çalışmalarda yardımcı olur.

  AKİK TAŞI
  ÇAKRA: Alt karın, Güneş sinirağı
  FİZİKSEL ETKİLERİ
  Metabolizmanın sağlıklı çalışmasını sağlar.Üriner sistem için şifadır.Bedendeki gazları, ağrıları giderir.Erkekte erkeklik bezini, kadında yumurtalıkları korur.Bedenin gerginlik olan kısımlarına sıcaklık hissi verir ve gerginliği azaltır.Cilt hastalıklarına karşı etkilidir. Damarları kuvvetlendirir.
  Hamilelikte hem anne hem de bebeğin sağlığı için faydalıdır ve bu süreç içerisinde kullanılması özellikle önerilir.Kemik ve diş yapısının korunmasında ve cinsel organlar,cinsel güç için faydalıdır.Baş ağrısına iyi gelir,tansiyon düşürür,günlük stresi atar,aklı ve vücudu güçlendirir.Genel korkular, epilepsi, uyur-gezerlik, zehirlenme gibi rahatsızlıklarda kullanılır.Baş dönmesi ve ateşli enfeksiyonlara iyi gelir.Yorgun gözler üzerine konulabilir.Ağız kokusu ve diş sarılığından korur. Kan dolaşımını kolaylaştırır.Böbreği kuvvetlendirir.  Paylaş
  Gebelik & doğumda şifalı taşlar Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Son zamanlarda insanlar ilaçlardan çok doğal yöntemler ile hastalılarına tedavi aramaktalar.Bunlar arasında değerli ve şifalı taşlar da gelmektedir.Taşların insan hayatında ve sağlığındaki önemi çoktur.Fakat taşları kullanırken çok dikkat etmek gerekir.GEBELİK VE TAŞLAR