Sağlık Bölümü / Adım Adım Sağlık ve Sağlıklı Yaşam ve Yaşlanma Forumundan Deniz Üzümü Bitkisi Yararları Nelerdir Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Deniz Üzümü Bitkisi Yararları Nelerdir

  Reklam
  Deniz Üzümü Bitkisi Yararları Nelerdir


  Deniz Üzümü (Ephedra campylopoda): 2 metreye kadar yükselebilen, sarı ve kırmızı renklerde meyveler veren, dalları yeşil bir çalı türüdür. İçerisinde efedrin adlı alkaloid ve tanen bulunur.

  Deniz Üzümünün Faydaları ve Etkileri: Bronşları genişletici etkisi ile astıma karşı faydalıdır. Terletici ve ateş düşürücüdür. Deri alerjilerine karşı etkilidir. Kan basıncını yükseltici etkiye sahiptir. Romatizma ağrılarını hafifletir.

  Deniz Üzümü Nasıl Kullanılır? Kuru dalları suda kaynatılıp suyu içilerek kullanılabileceği gibi meyveleri de yenebilir. Bütün bu yararlarının yanında, uykusuzluk, huzursuzluk ve dolaşım sistemi problemlerine neden olabileceği için dozunda ve kısa süreli kullanılmalıdır.  Paylaş
  Deniz Üzümü Bitkisi Yararları Nelerdir Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Çok bilinmeyen bu bitki akciğerlere faydalıdır.Astım nefes darlığı gibi hastalıklarda önemli mesafeler kat edilmesine yardımcı olmaktadır.Aynı zamanda ateş düşürücü olarak da bilinmektedir.