Sağlık Bölümü / Adım Adım Sağlık ve Sağlıklı Yaşam ve Yaşlanma Forumundan Isırgan Yağı Faydaları Ve Kullanımı - Isırgan Otu Yağı Kullanımı Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Isırgan Yağı Faydaları Ve Kullanımı - Isırgan Otu Yağı Kullanımı

  Reklam

  Isırgan Yağı Faydaları Ve Kullanımı -Isırgan Otu Yağı Kullanımı - Isırgan Yağı Tedavisi - Isırgan Otu Yağı Hakkında  ısırgan tohumu yağı: Romatizmal ağrılarda saç dökülmesinde kan temizlemede ve hücre yenileyici özelliği olduğu bilinmektedir.
  Kullanımı: Dâhilen günde 2 defa bir fincan suya 8-10 damla damlatılarak haricen cilde masaj yapılarak kullanılması tavsiye edilmektedir.

  ısırgan tohumu yağının (Gençlik yağı olarak da bilinir), içeriğinde bulunan AHA (Alfa Hidroksi Asit) ciltteki mezoderm tabakasının epitel hücrelerine etki ederek, hücre oksidasyonunu engelleyebildiği ve cildin yaşlanması üzerinde etkili olabildiği bilinmektedir. Isırgan otu alerjik rahatsızlıkların tedavisine yardımcı olabilen bir bitkidir. Hücre yenileyici özelliği ile saç köklerinin yenilenmesini sağlayarak dökülmelerini engelleyebilir. Günümüze kadar romatizma ağrılarını dindirici, idrar artırıcı ve müshil olarak kullanılmıştır.

  Yağ, bağışıklık sistemine yardımcı olabilir. Bunun için ilkbahar ve sonbaharda önerilen dozlarda en az 2 ay süre ile uygulanmalıdır.

  Uygulama Metotları

  Kompres: Bir mendil veya peçeteye birkaç damla damlatılarak tavsiye edilen bölgeye uygulanabilir.

  Banyo: Ilık suyla dolu bir küvete 8-10 damla yağ ekleyin ve elinizle dağıtın. Aromanın etkisini görmek için en az 10 dakikanızı suda geçirin.  Kullanımında Dikkat Edilecek Hususlar

  - Uçucu yağlar, masaj yapılırken, mutlaka taşıyıcı yağlarla seyreltilerek kullanılmalıdır.
  - Uçucu yağlar uygulama sırasında gözle temas ettirilmemelidir.
  - Küçük çocuklar ve ev hayvanlarının ulaşamayacağı yerlerde muhafaza edilmelidir.
  - Hepatit, epilepsi, kanser, parkinson, alerji gibi ciddi rahatsızlıkları olanların önceden mutlaka doktorlarına danışmaları gerekir.


  Uyarılar

  ÖNEMLİ UYARI: Bu ürün ilaç değildir, tıp ve sağlık profesyonellerinin tavsiye ettiği veya doktorunuzun reçete ile yazdığı ilaçlar ile eşdeğer değildir. Ürünün kullanımı ve sağlık sorunlarınız için öncelikle bir sağlık uzmanına, hekime, eczacıya danışınız.


  Saklama Koşulları

  Güneş görmeyen serin yerde muhafaza ediniz.  Paylaş
  Isırgan Yağı Faydaları Ve Kullanımı - Isırgan Otu Yağı Kullanımı Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Isırgan otundan elde edilen yağı masajlarda kullanılmaktadır.İnsanların hücrelerini yenilemede içtikleri,rahatlamak için ise masaj yaptıklarını biliyoruz.Üstelik eklem ağrılarına da iyi gelmektedir.ısırgan otu yağı,  ısırgan yağı,  ısırgan otu yağı faydaları,  ısırgan yağı faydaları,  ısırgan otu yağının faydaları,  ısırgan yağının faydaları,  isirgan otu yagi