Sağlık Bölümü / Adım Adım Sağlık ve Sağlıklı Yaşam ve Yaşlanma Forumundan Şifalı Bitkiler: Şeker hastalarına yeni umut Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Şifalı Bitkiler: Şeker hastalarına yeni umut

  Reklam
  Şeker hastalarına yeni umut


  Bazı yörelerde çayüzümü olarak da bilinen yaban mersininin, şişmanlık ve şeker hastalığına iyi gelebileceği açıklandı.

  Montreal Üniversitesi Eczacılık Fakültesi öğretim üyelerinden Pierre Haddad, bir süreden beri üzerinde çalıştığı bilimsel araştırması ile ilgili yaptığı açıklamada, yabanmersini suyunun şeker hastası farelerde hastalığın ilerlemesini durdurduğunu söyledi.

  Yabanmersini suyunu, aynı meyvenin yapraklarından elde ettiği bir bakteri ile transformasyona tabii tuttuğunu anlatan Profesör Pierre Haddad, bu sayede son derece gelişmiş ve etkili bir antioksidan bulduğunu belirtti.

  Elde ettiği antioksidanı, ileri derece şeker ve şişmanlık hastası olan fareler üzerinde denediğini ifade eden Haddad, farelerdeki kritik değerlerde seyreden kan şekeri seviyesinin normale döndüğünü ve ayrıca şişmanlığın ilerlemesinin de yavaşladığını kaydetti.

  Profesör Haddad, yabanmersini suyunun kan şekeri seviyesi ve şişmanlığı önlemesinin bilimsel değerlerini belirleyebilmek için biraz daha zamana ihtiyacı olduğunu ve bu aşamanın tamamlanmasının ardından denemenin insanlar üzerinde yapılacağını sözlerine ekledi. AA
  Samanyoluhaber.com


  Paylaş
  Şifalı Bitkiler: Şeker hastalarına yeni umut Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Bazı bitkilerin faydaları henüz kanıtlanmadığı için araştırmalar devam etmektedir.Fakat araştırma yapılanları tüketebiliriz.Yaban mersini de çok faydalı bitkiler arasında yer almaktadır.Özellikle kalp ve damar hastalıklarına iyi gelmektedir.