Özel Gün ve Gecelerimiz ve Regaip Kandili Forumundan Regaip Kandili ile ilgili Güzel Mesajlar Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Regaip Kandili ile ilgili Güzel Mesajlar

  Reklam
  Mübarek Regaib Kandili

  Regaib Kandili Kutlama Mesajları
  Bu akşamı yani 16 Mayıs Perşembe akşamını 17 Mayıs Cuma’ya bağlayan gece mübarek Regaip Kandili. Bizler de sevdiklerinize göndermek üzere sizler için en güzel Regaip kandili mesajları sizler için derledik.
  Miladi Takvime Göre Regaip Kandili Ne Zaman ; 16 / 17 Mayıs 2013 Bu sene Perşembe Gününü Cuma Günü’ne bağlayan gece Mübarek Regaib Kandili olarak idrak edilecektir. Hicri Takvime göre ise ; 6 / 7 Recep 1434 Yılıdır.
  Recep ayının ilk cuma gecesine Regaib gecesi denir. Bu mübarek geceye Regaib gecesi ismini melekler vermiştir. Regaip Kandili gecesi bu sene cuma gecesine geldi, haliyle biz müslümanlar iki mübarek gecenin muhteşem buluşmasıyla daha mübarek bir gece idrak ediyor olacağız. Sevdiklerimize regaip kandili mesajları yollayarak onları bu geceden haberdar edelim. Bu yazımızda sizlerle en güzel regaip Kandili mesajları paylaşmanın yanı sıra bazı bilgileri de vereceğiz.
  Allahü teâlâ, bu gecede, müslüman kullarına, ragibetler (ikramlar, ihsanlar) yapar. Bu geceye hürmet edenleri nazarında affeder. Bu gece edilen dualar kabul olur, namaz, oruç, sadaka gibi ibadetlere, sayısız sevaplar verilir.
  Regaib gecesini ibadet yaparak geçirmeliyiz. Kazası olan, hiç değilse bir günlük kaza namazı kılmalıdır. Kazası olmayan da nafile namaz kılar, Kur’an-ı kerim okur, tesbih çeker, tövbe istiğfar eder. İşte anlamlı Regaip Kandili Mesajları :

  Regaip Kandili İle İlgili Mesajlar

  • Regaip kandiliniz mübarek olsun! Kalpleriniz imanla dolsun!
  • Regaip kelimesi bolluk, bereket, fazilet anlamına gelir. Bu gece Allah’ın lütuflarının bol bol verildiği bir gecedir ve üç ayların ilk kandil gecesidir. Hayırlı olsun..
  • Semanın kapılarının sonuna kadar açılıp rahmetin sağanak sağanak yağdığı böyle bir gecede düşen damlaların seni sırılsıklam etmesi dileğiyle kandilin mübarek olsun.
  • Yağmur yüklü bulutlar gibi gelen, eteğindeki hayır cevherlerini başımıza boşaltan ve bizlere mutluluk veren kandilin, büyüsüne kapılmanız dileğiyle. Nice kandiller.
  • Size karanfilin sadakatini, sümbülün bağlılığını, menekşenin tevazusunu, lalenin gururunu, leyleğin saadetini versek, bize de dua eder misiniz? Kandiliniz mübarek olsun..
  • Regaip kandilin mübarek olsun. Allah sana sevdiklerinle beraber mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşamayı nasip etsin.
  • Talihiniz gözleriniz kadar berrak, kaderiniz bakışınız kadar güzel, umudunuz yarın kadar yakın, yarınınız aşkınız kadar mutlu, aşkınız kandil gecesi kadar mukaddes, dualarınız istediğiniz gibi makbul olsun.
  • Yağmurun toprağa hayat verdiği gibi dualarında hayat bulacağı bu gecede dua bahçesinde yeşeren fidan olmak dileğiyle Miraç kandiliniz mübarek olsun.
  • Yükü sevgi, özü saygı, gücü barış, süsü hoşgörü olan mübarek Miraç kandilinizi kutlarım Allah’a emanet olun. Güzel kandiller..
  • Binlerce çiçek var, ama gül başka. Milyonlarca insan var, ama dost başka. Milyarlarca gün var, ama bugün başka, Regaip Kandiliniz mübarek olsun.
  • Dertlerimiz kum tanesi kadar küçük, sevinçlerimiz Nisan yağmuru kadar bol olsun. Bu mübarek geceniz sevapla dolsun. Kandiliniz mübarek olsun.
  • Duanız kabul, ameliniz makbul hizmetiniz daim olsun. Saadetiniz kaim olsun. Kandiliniz kutlu olsun.  Paylaş
  Regaip Kandili ile ilgili Güzel Mesajlar Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Regaip kandili insanların isteklerini Allah'a duyurmaları için bir fırsattır. Regaip kandili cumaya denk gelir ve bu nedenle önemi iki katına çıkarak daha değerli olur.regaib kandil resimli mesajlar