Özel Gün ve Gecelerimiz ve Regaip Kandili Forumundan Regaip Kandili-Hazret-i Hüseyin r.a. ve Recep ayinin ilk cuma gecesi: Regaib gecesi Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Regaip Kandili-Hazret-i Hüseyin r.a. ve Recep ayinin ilk cuma gecesi: Regaib gecesi

  Reklam
  Regaib Kandili Hakkında


  Hazret-i Hüseyin (radıyallahü anh) anlatır:
  "Kâbe’yi tavaf ederken yanık sesle Allahü teâlâya dua eden bir kimsenin sesini işittik. Babam bunu çağırmamı emretti. Güzel yüzlü temiz bir kimseydi. Ancak sağ tarafı felç olmuş, kurumuş, hareketsiz idi. Ona dedim ki:
  - Sen kimsin, vaziyetin ne böyle?
  - Menâzil bin Lâhık... Ben çalgı çalmakla, şarkı söylemekle şöhret salmış, Arabistan'ın artisti denilen ünlü bir kimseydim. Hep nefsin arzuları peşinde koştum. Recep ve Şaban aylarında bile bu günahlara devam ederdim. Salih babam, beni bu günahlardan kurtarmaya çalıştı. Bana, (Allahü teâlânın azabı şiddetlidir, bir anda kahredebilir. Kötü arkadaşlardan vazgeç, bu kötü işleri bırak! Melekler ve bu aylar senden şikayet ediyorlar) dedi. Nasihate hiç tahammülüm yoktu. Babamın üzerine yürüyüp, döverek susturdum. Üzüntülü ve kırık kalble, (Bu aylarda oruç tutar, geceleri ibadet ederim. Beytullaha gidip şerrinden korunmak için Allahü teâlâdan yardım dilerim) dedi.

  Bir hafta oruç tutup Kâbe’ye giderek, (Ey Rabbim, mazlumların âhını yerde bırakmazsın. Bu ayda, bu mübarek yerlerde yapılan duaları reddetmezsin. Hakkımı oğlumdan al, onu felç et) diye dua etti. Henüz duası bitmeden sağ tarafım felç oldu. Bunu görenler, (Baba bedduasına uğramış kişi) derler.

  - Baban bu haline ne dedi?
  - Babamdan af ve özür diledim. Onun da babalık şefkati galip gelerek beni bağışladı. Beddua ettiği yerde, bu sefer şifa bulmam için hayır dua etmek üzere deve ile Beytullaha gelirken, devenin ürkmesi ile babam düşüp öldü. Şimdi çaresizim.

  Babam Hazret-i Ali, bu gence dua etti. Recebde yaptığı bu dua bereketiyle Allahü teâlâ ona şifa ihsan eyledi.”  Paylaş
  Regaip Kandili-Hazret-i Hüseyin r.a. ve Recep ayinin ilk cuma gecesi: Regaib gecesi Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  inşl bu bereketli günlerden faydalanırız


  Cevap: Regaip Kandili-Hazret-i Hüseyin r.a. ve Recep ayinin ilk cuma gecesi: Regaib gecesi


recep kurumus,  recep kurumuş