Özel Gün ve Gecelerimiz ve Ramazan ve Kurban Bayramları Forumundan Bayram Harçlığı Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Bayram Harçlığı

  Reklam
  BAYRAM HARÇLIĞI


  Ömer yatağından kalkıp elini, yüzünü yıkadı. Bugün mübarek Ramazan Bayramı olduğu için Ömer’i Büyük bir heyecan kaplamıştı. Ramazan Bayramı için yeni aldığı elbisesini giydi.
  Ömer ailesinin bayramını kutladı ve babasıyla beraber camiye gitti. Bayram namazı kılındı, herkes Ramazan Bayramı coşkusunu yaşıyordu. Ömer camidekilerin bayramlarını sıra ile kutladıktan sonra yavaş yavaş camiden çıkmaya başladı.
  Ömer Camiden sonra akrabalarının ziyarete gidip bayramlarını da kutladı, sonra arkadaşlarının yanlarına gelerek:
  -Esselamü aleykum, arkadaşlar!
  -Aleyküm selam ve rahmetullahi ve berekatuhu sesleri geldi. Ömer’in arkadaşlarına:
  -Sevgili Arkadaşlar! Önce hepinizin mübarek Ramazan Bayramınızı kutlarım. Ömer arkasından arkadaşlarına şöyle dedi:
  -Arkadaşlar size bir teklifim var, beğenirseniz sevinirim.
  Bütün bakışlar Ömer’e yönelmiş Ömer’in ne söyleyeceğini merak ediyorlardı. Ömer saygılı bir üslupla:
  -Sevgili arkadaşlar! Filistin’de, Lübnan’da ve dünyanın dört bir tarafında yardıma muhtaç olan Müslüman kardeşlerimiz var bunlar için mübarek Ramazan Bayramında topladığımız harçlıklarımızı bu yardıma muhtaç olan kardeşlerimize göndermeye ne dersiniz!
  Arkadaşları Ömer’in bu teklifine kabul etmekte gecikmediler. Ömer ve arkadaşları bayramda topladıkları paralarını yardıma muhtaç olan Müslümanlara gönderdiler.  Paylaş
  Bayram Harçlığı Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Hem kurban bayramı hem ramazan bayramı çocukluk dönemleri, gençlik dönemleri ve yaşlılık dönemlerinde farklı tatlar alınabilecek günlerdir. Herkesin hayatında bu günlerde yaşadığı güzel olaylar olmuştur. 3. 3
  Hemen hemen her çocuğun bayram günü beklentisi büyüklerin elini öpmek ve bayram harçlığı almaktır.büyüdükçe harçlık heyecanında azalıyor zamanla bayramlar çocuklar için heyecanlı oluyor.Hayırlı huzurlu bayramlar olsun inşallah.