Mü'mine ve Oruç ve Ramazan Ayı ve Orucu Forumundan Sahur Yemekleri Gözleme Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Sahur Yemekleri Gözleme

  Reklam
  sahurda yenmesi gereken yemekler


  Şipşak ama müthiş bir tarif… Bir yufkadan iki gözleme çıkıyor. Siz ne kadar yapacaksanız, malzemeleri ona göre arttırabilirsiniz.Malzemeler (4 peynirli gözleme için) :
  - 2 hazır yufka
  - 1 su bardağını dolduracak kadar az yağlı bir çeşit peynir
  - Maydanoz, pazı, dereotu, semizotu gibi istediğiniz çeşit yeşil otlar
  - Kırmızı biber, karabiber
  - 1 minik kase su
  - Yarım çay bardağı kadar sıvı yağ
  İç harcı için: Peyniri rendeleyin veya ufalayın. İçine istediğiniz tip yeşillikleri ince ince kıyıp ekleyin. Kırmızı ve karabiberi de ekleyin.
  Harç için: Bir kase su içine, sıvı yağı ekleyin.Bir yufkayı ortadan ikiye kesin. Yani ‘D’ şeklinde iki parça yufkanız olacak. Parçalardan ilkinin üzerine kaşıkla yağlı su dökerek ıslatıp, ilk gözlemeyi yapmaya başlayın. Ardından ortasına 3 yemek kaşığı dolusu kadar peynirli harçtan koyun.
  Yumurta seviyorsanız, peynirin üzerine bir tane de yumurta kırabilirsiniz.Yufkayı zarf gibi kapatın. Ama her katladığınız parçayı, yağlı su ile ıslatarak gidin.Teflon tavaya birazcık sıvı yağ koyup kızdırdıktan sonra, gözlemelerinizi koyun.Her iki tarafını da hafif kızarana kadar kızartın.Sabah kahvaltısı, çay saati veya sahur için çok lezzetli ve pratik bir ikram olarak sunabilirsiniz. Söylemeye gerek yok artık; peynir yerine istediğiniz içi koyabilirsiniz.  Paylaş
  Sahur Yemekleri Gözleme Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Sahur vaktinde hem tüm gün tok tutacak ve susuzluğa neden olmayacak yiyecekler yemeli. Sahur oruca hazırlanma vaktidir sahura kalkmak aynı zamanda sünnettir ve peygamber efendimizin tavsiyesidir.ramazan sahur gozleme tarifleri,  sahur yemekleri