Yemek Tarifleri ve Pastalar Forumundan Damalı Pasta Tarifi Ve Yapılışı Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Damalı Pasta Tarifi Ve Yapılışı

  Reklam
  Damalı Pasta Ve Yapılışı haakkında bilgi afiyet olsun.

  Kimseyle kolay kolay paylaşmak istemediğim damalı pasta yapma yöntemini, artık sizlerle paylaşmak istiyorum Bunun için size tek gereken biri kakaolu, biri sade iki katlı iki hazır kek. Bir de bunları pasta haline getiren, bir çeşit krema. Sadece dama yapma yöntemini verip, pastayı oluşturma kısmını sizlerin hayal gücüne bırakacağım.

  Keklerin katlarını bir masa üzerine yayın. Keklerden farklı büyüklükte halkalar oluşturmak için, üç ayrı büyüklükte tabak-bardak bulun. Ben ortadaki ufak parça için su bardağı, bir büyük halka için ufak bir tencere kapağı, bir büyük halka için ise tatlı tabağı kullanıyorum. Tabakları kekin üzerine koyup, bıçakla kenarlarından geçin.

  Keklerden oluşan dört farklı boy tekerleğiniz oldu. Halkaları bir kakaolu bir sade olacak şekilde, iç içe dizin. Katları zıt renkler dışarı gelecek şekilde üst üste dizdiğinizde damalı pastanızı elde etmiş oluyorsunuz. Katların arasına krema, damla çikolata ve meyve parçaları koyup, hafif bir pasta yapabilirsiniz. Dört katı üstüste koyduğunuzda, oldukça büyük, 12 kişilik bir pasta elde edebilirsiniz.
  Tavsiye: Kek alırken, mümkün olduğunca tam ortadan ikiye ayrılmış kekleri seçmeye özen gösterin. Kekleri çok ince tekerlekler haline getirip, elimizde taşıdığımız için parçalanabilirler.
  Paylaş
  Damalı Pasta Tarifi Ve Yapılışı Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Yapılışı eklemeyi unutmuşsunuz sanırım hicran kardeşdama kek,  kekten pasta tarifleri,  damalı kek tarifi,  hazır kekle yaş pasta tarifleri