Yemek Tarifleri ve Parfeler Forumundan Beyaz çikolata soslu fıstıklı parfe tarifi Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Beyaz çikolata soslu fıstıklı parfe tarifi

  Reklam
  Beyaz çikolata soslu fıstıklı parfe tarifi  Beyaz çikolatalı parfemalzemeleri; 225 gram beyaz çikolata, iki buçuk bardak süt kreması, yarım bardak süt, 5 yumurta sarısı, 1 kaşık toz şeker, 1 çay bardağı hindistan cevizi, 1 bardak çam fıstığı, (Süsleme için 225 gram sade çikolata, 1 bardak krema.

  Çikolatalı parfe tarifi yapılışı; ilk olarak beyaz çikolatayı parçalayalım ve yarım bardak kremayla karıştırdıktan sonra benmari usulü eritelim.
  Hindistan cevizi koyalım ve soğuması için bir süre bekleyelim. 1 bardak kremayı da boş bir kabın içinde koyulaşana kadar çırpalım. Koyulaştıktan sonra az önce hazırladığımız karışıma ekleyelim.
  1 bardak krema ve yarım bardak sütü küçük bir tencere içinde bir süre kaynatalım. Derince bir çırpma kabına yumurta sarılarını koyalım ve şekeri ekleyelim. Bu malzemeyi hızlı bir şekilde çırptıktan sonra çırpmaya devam ederken kaynar sütü katalım.

  Tencereye alıp bir süre pişirelim. Ve soğumasını sağlayalım.
  Bu sırada çam fıstıklarının iç kabuklarını ıslatarak soyulmasını sağlayalım. Boş bir kalıbın içine folyo kapladıktan sonra beyaz çikolatalı karışımla birlikte yumurtalı karışımı kalıbın içine dökelim. Fakat bu karışımın yarısını döktükten sonra fıstıkları dizelim ve üstüne kalan karışımları katalım.
  Bu şekilde 8 saat boyunca buzlukta bekletelim. Üstünü süslemek amacıyla da sade çikolatayı eritelim. (Benmari usulü) Kremayı boş bir kabın içinde ısıttıktan sonra çikolata ve balla karıştıralım.
  Parfeyi ters çevirerek servis tabağına alalım. Folyoyu çıkarttıktan sonra dilimleyelim ve süslemek için hazırladığımız sosu döküp servis edelim.
  alıntı.  Paylaş
  Beyaz çikolata soslu fıstıklı parfe tarifi Mumine Forum

çikolata soslu fıstıklı çikolata yapımı,  beyaz çikolatalı fistikli pasta,  parfe tarifi