El Sanatları ve Oya modelleri El Sanatları Forumundan İğne oyası Küpe çiçeği yapımı Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  İğne oyası Küpe çiçeği yapımı

  Reklam
  Rize iğne oyası örnekleri

  İğne oyası Küpe çiçeği yapımı


  İğne oyası Küpe çiçeği.jpg

  İğne oyası Küpe çiçeği2.jpg  Başlamasını boru yapılışına bakarak aynı şekilde başlayabilirsiniz .
  Yeşil iple 10 zürafa yaparak başlıyoruz 6 sıra dönüyoruz .  Yedinci sıraya başlamadan pembe ipi iğneya geçiriyoruz .Pembe iple yaptığımız ilk sırada 2 zürafada bir artırıyoruz .  İkinci sıradada ilk artırmaların üstünden diyilde hemen sonraki gözlerde artırma yapıyoruz sadece 3 sırada artırıyoruz yani göz sayısını 20 yapıyoruz 20 olmadıyda dördüncü sırada hemen eksik olan sayıları artırarak tamalayabiliriz .  Artırma işlemini bitirince 18 sıra dönüyoruz .  Açık pembe ile 4 zürafa yapıyoruz .


  Ters düğümle başa dönüyoruz başta ve sonda bir artırma yapıyoruz beş zürafa yapmış oluyoruz .

  Üçüncü sırada başta bir artırıyoruz üçüncü zürafada yani tam ortada bir artırıyoruz ve sondada yine artırıyoruz 7 zürafa yapmış oluyoruz .
  Dördüncü sıradada yine aynı üçüncü sıadaki gibi başta ortada ve sonda artırıyoruz ve zürafa sayımız 9 oluyor .  Beşinci sırada sadece ortadan artırıyoruz baş ve sondan artırma yapmıyoruz
  Sadece ortadan artırarak beşsıra yapıyoruz toplam 9 sıra oluyor  9 sıradan sonra artırmadan gözler bitenekadar yapıyoruz .


  Diğer yapraklarıda aynı şekilde yapıyorus toplam 4 yaprak yapıyoruz. .


  Yaprakların etrafını zürafa dönüyoruz .


  Ortasını yapmak için parmak üzerinde 7 zürafa yapıyoruz ikinci sırada başta ortada ve sonda artırıyoruz 9 zürafa yamış oluyoruz .
  Yine üçüncu sıradada aynı şekilde başta ,ortada ve sonda rtırıyoruz ,aynı şekilde dördüncü sıradada artırıyoruz dördüncüsırada toplam 11 zürafa olmuş oluyor dördüncü sıradan sonra sadece ortadan artırıyoruz kenarlardan artırma yapmıyoruz .
  Sadece ortdana artırarak uzunca bir yaprak yapıyoruz yaprağın boyunun yeterli olup olmadığını anlamak için yaptığımız çiçeğin içine sokup kırmızı kısmı bayağı dışarda kalcak şekilde olanakadar yapmalıyız .
  Aynı şekilde 3 tane yaprak yapıyoruz.ama düğer yapraklar ikyaptığımız kadar uzun olmsada olabilir .


  Bu 3 yaprağı yan yana koyup birbir üzerine gelecek hafif yelpaze şeklinde alt kısımları üst üste gelecek üst kısımları daha açık olucak bu şekilde sabitleyip birbirine dikiyoruz, ince dikişle ipler belliolmayacak şekilde .
  Yaptığımız yaprakları rulo yapıp külah şeklini veriyoruz çiçeğin içine sokup sığıp sığmaığına bakıyoruz sığacak şekle gelince inceden dikip külahı sabitliyoruz yani bırakınca külah bozulmuyor .  İğneye bir ip geçirip külahın dibine düğümlüyoruz sıkıca .
  Çiçeğin içinden geçirip kökünden çıkarıyoruz alttan ipi iyice çekiyoruz iğneyi terar geri çiçeğin ortasından sokıp orasından burasından sabitliyoruz .


  Ortasının püsküllerini yapmak için başlama şekli aynı burada verdiğim linkteki gibi başlanıcak fakat bunlar çok uzun olucak yaniçiçeğin kökünden dışına sarkacak kadar .

  Uçlarına üçertane pırpır yapıyoruz .  Pırpırları iğneye diziyoruz hepsini birden zıkıca düğüm yapıyoruz .  Başlarken bıraktığımız fazlalık ipie iğneyi geçiriyoruz yine çiçeğin içine geçirip çiçeğin koküne süğümleyerek sabitliyoruz .  Paylaş
  İğne oyası Küpe çiçeği yapımı Mumine Forum

 2. 2
  Kayıtsız Üye
  Reklam
  Satilikmi acaba 3. 3
  Kayıtsız Üye
  Satilik olurmu acabaiğne oyası nasıl yapılır,  iğne oyası gül yapımı,  küpe çiçeği iğne oyası modeli forum siteleri,  iğne oyası küpe çiçeği nasıl yapılır,  iğne oyası yapılışı,  iğne oyası pırpır yapımı,  iğne oyası yaprak nasıl yapılır