Soru ve Cevaplarla İslam ve Oruç Soruları Forumundan Kefarete Ara Verilir mi? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Kefarete Ara Verilir mi?

  Reklam




  SORU: Kıymetli Hocam! Ben bir İmam Hatip’im, birkaç gün önce şöyle bir soru aldım: Kefaret orucu tutarken bel fıtığı tedavisi nedeniyle rutin yaptırması gereken iğneyi yaptıran kimsenin orucu bozulur mu? Bozulursa kefarete yeniden mi başlamalıdır? Cevâben: İmam Ebu Yusuf (rahimehullah)’ın bu iğne konusundaki bozulmaz fetvasını söyledim. Fıkıh kitaplarında kefaret orucunda hayız halinde kadınların kefarete kaldığı yerden devam edebildiğinin, nifas halinde bile zamanı belli olduğundan kefarete yeniden başlaması gerektiğinin yazdığını söyledim. Ama iğne konusunda kefaret bozulur mu bozulmaz mı onu henüz bulamadım. Selam ve Dua İle…CEVAP: Selamünaleyküm.
  Ciddi bir hastalık nedeniyle kefarete ara verilmesinin sayıyı bozmayacağı yönündeki fetvayı kullanabilirsiniz. Bel tedavisi ciddi bir hastalıktır.


  Paylaş
  Kefarete Ara Verilir mi? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam




  Kefaret ara vermeden tutulması gereken bir borçtur. Bayanların hayız dönemleri araya girmesi nedeniyle o dönemde tutmaz fakat hayız günü geçtikten sonra ara vermeden kaldığı yerden tutar. Bunun dışında ara verilmez.



kefaret orucuna ara verilirmi,  kefaret orucuna ara verilir mi,  kefarete ara verilirmi