Soru ve Cevaplarla İslam ve Oruç Soruları Forumundan Mayolu erkek-kadın görünce oruç bozulur mu? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Mayolu erkek-kadın görünce oruç bozulur mu?

  Reklam
  Erkeğin avret yeri göbekle diz kapağı ara-sıdır. Kadının dinen kendisine yabancı olan erkeklere karşı avreti eli, yüzü ve ayakları hariç bütün vücududur. Bunun yanı sıra bir kadın, arzu duysun veya duyma-sın diğer bir kadının dizkapağı ile göbeğinin arasına bakamaz. Bu yüzden avret bölgelerinin kimseye gösterilmemesi gerekir.

  Behz b. Hakîm radıyallahu anh, dedesinden şöyle rivâyet etmiştir:

  “Ey Allah’ın Rasûlü! Örtülmesi gereken yerlerimizi kime karşı örtelim? Diye sordum. Şöyle buyurdular: “Hanımından ve cariyenden başka herkese karşı örtülmesi gereken yerlerini ört.” İnsanlar bir arada otururlarken avret ile hüküm nedir diye sorunca: “Gücün yettiğince avret yerlerini kimseye göstermemeye çalış!” Sonra ben kişi tek başına olunca ne yapması gerekir dedim; “Kendisinden hayâ edilip utanılmaya en layık olan zat Allah’tır” buyurdular. (Tirmizi, Edeb, 39; İbn Mace, Nikah, 27)

  Fakat avret mahallinin bir başkası tarafından görülmesi halinde iki tarafın da orucu bozulmaz. Avret bölgesinin açılması veya avret bölgesine bakmak, orucu bozan şeylerden değildir.


  Paylaş
  Mayolu erkek-kadın görünce oruç bozulur mu? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Kadının erkeğe erkeğinde kadına bakması dinen caiz değildir. Haram olan bir şeyden Müslümanın sakınması gerekir. Fakat bu durum orucu bozan hallerden sayılmamaktadır. 3. 3
  Erkek ve kadının haram yerlerinin görülmesi haramdır orucunuzu bozmaz...mayolu erkek resimleri,  mayolu erkekler,  mayolu erkek,  mayolu erkek fotoğrafları,  mayolu kadınlar,  kan görünce oruç bozulurmu,  erkeklerin mayolu resimleri