Soru ve Cevaplarla İslam ve Oruç Soruları Forumundan Sahurda, ezanın sonuna kadar yiyilip içilir mi? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Sahurda, ezanın sonuna kadar yiyilip içilir mi?

  Reklam
  Sahurda, ezanın sonuna kadar yiyilip içilir mi?

  Yazar: Sorularla İslamiyet 2010-08-16

  Orucun vakti de sabah namazının vakti de imsakla başlar. Bu bakımdan ezan ister geç okunsun ister erken okunsun bu değişmez.
  Hanefi mezhebinde sabah namazını biraz geç kılmak faziletli olduğundan ramazan ayı dışında ezanı imsak vaktinden sonra okuyup namaza başlamaktadırlar. Ancak Ramazan ayında imsağın girdiğini haber vermek için erken okunmaktadır.
  Ezan imsak vaktinin girmesiyle okunmuşsa, okunur okunmaz yeme ve içmeyi bırakmak gerekir. Aksi halde oruç bozulabilir. En doğrusu ezandan önce yeme içme işini bırakmaktır.
  İmsak vakti girdiği halde, ezan okunurken yiyip içebilirim zannıyla ezan okunurken yiyip içen, bir gün kaza orucu tutmalıdır.


  Paylaş
  Sahurda, ezanın sonuna kadar yiyilip içilir mi? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  paylaşım için sağ olasın Eyşan kardeş 3. 3
  Oruçlu iken ezan okunur okunmaz yeme içmeyi kesmek gerekirsela verilirken su içilirmi,  sahurda ne zamana kadar yenir içilir,  sahurda sela ,  sahurda ne zamana kadar yenilir içilir,  sahurda sela verilirken su içilir mi,  sahurda ne zamana kadar yiyebiliriz ezanın sonuna kadar mı,  imsak vakti ile sela arasında su içilirmi