Soru ve Cevaplarla İslam ve Oruç Soruları Forumundan Buluğ çağına giren bir kimsenin oruç tutması farzmıdır? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Buluğ çağına giren bir kimsenin oruç tutması farzmıdır?

  Reklam
  14 ve 10 yaşında 2 çocuğum var.14 yaşındaki olan 2 yıldır tam oruç tutuyor. Ben bu gece sahura uyanamadım çocuklarım gün uzun tumazsalar özellikle büyük olan kaza mı kefaret mi olur?

  Soru

  14 ve 10 yaşında 2 çocuğum var.14 yaşındaki olan 2 yıldır tam oruç tutuyor. Ben bu gece sahura uyanamadım çocuklarım gün uzun tumazsalar özellikle büyük olan kaza mı kefaret mi olur?Lütfen bana hemen yardımcı olun.


  Cevap

  Değerli kardeşimiz;
  Buluğ çağına giren bir kimsenin oruç tutması farzdır. Niyet edilmiş bir orucu bozmak keffaret gerektirir. Ancak hiç niyet etmeyip o gün oruç tutulmazsa bir gün kaza gerekir. Bununla birlikte sahura kalkamadı diye oruç tutmaktan vazgeçmek olmaz.
  Selam ve dua ile...
  Sorularla İslamiyet  Paylaş
  Buluğ çağına giren bir kimsenin oruç tutması farzmıdır? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Allahım razı olsun inşallah.Bilgiler için teşekkür ederim.. 3. 3
  Buluğ cağına ermiş çocukların oruç tutmaları farzdır...13 yaşında oruç farzmı,  13 yasindaki.bi kiz cocuguna oruc farzmidir,  13 yaşındaki çoçuğa oruç tutmak farzmı,  10 yaşindakilerin oruç tutmasi farzmidir,  14 yaşına gusul farzmı,  13 yaşında oruç tutmak farzmı,  regl olmadan oruç farzmıdı r