Soru ve Cevaplarla İslam ve Oruç Soruları Forumundan Ben müslüman olmayan bir ailede yaşıyorum. ama kendim İslamı benimsedim. ailemin tepkisinden çekindiğim için oruç tutamıyorum. Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Ben müslüman olmayan bir ailede yaşıyorum. ama kendim İslamı benimsedim. ailemin tepkisinden çekindiğim için oruç tutamıyorum.

  Reklam
  Ben müslüman olmayan bir ailede yaşıyorum. ama kendim İslamı benimsedim. ailemin tepkisinden çekindiğim için oruç tutamıyorum. sırf aile korkum yüzünden orucumu tutmamam günah mı? bu oruç tutamadığım günlerin bi telafisi mümkün mü?

  Soru

  Ben müslüman olmayan bir ailede yaşıyorum. ama kendim İslamı benimsedim. ben 17 yaşındayım ve ailem bu durumu öğrendiğinde bana büyük bir tepki verdi. ibadetlerimi onlardan gizli yapıyorum. ancak okullar açılana kadar hep evde olduğum için ve ailemin tepkisinden çekindiğim için oruç tutamıyorum. sırf aile korkum yüzünden orucumu tutmamam günah mı? bu oruç tutamadığım günlerin bi telafisi mümkün mü?


  Cevap

  Değerli kardeşimiz;
  Tutmadığınız oruçlar için birer gün kaza orucu tutmanız gerekir. Ancak orucunuzu tutmanızı tavsiye ederiz. Aile baskısı olsa da onlar da bir gün kabullenmek zorundalar.Ailenize karşı güzellikle açıklamaya çalışırsınız. Onları kırmadan kendinizi ifade edebilirsiniz.


  sorularla islamiyet


  Paylaş
  Ben müslüman olmayan bir ailede yaşıyorum. ama kendim İslamı benimsedim. ailemin tepkisinden çekindiğim için oruç tutamıyorum. Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Oruç bir ibadet şeklidir. İslamiyeti kabul etmiş olan bir kimse farz oruçlarını daha sonra kaza etmesi gerekmektedir. Aile istemese bile öncelik Allah'ın emirleri olmalıdır.