Müslüman Hanımlar ve Örnek Müslüman Kadınlar Forumundan Hz. Meryem'in Issız Bir Yere Çekilmesi Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Hz. Meryem'in Issız Bir Yere Çekilmesi

  Reklam




  Hz. Meryem'in Issız Bir Yere Çekilmesi

  Allah Kuran'ın "Böylelikle ona gebe kaldı sonra onunla ıssız bir yere çekildi." (Meryem Suresi, 22) ayetiyle, Hz. Meryem'in Allah'ın dilemesiyle hamile kalmasının ardından ıssız bir yere çekildiğini bildirmektedir.
  Allah, hayatının her anında olduğu gibi, bu dönemde de Hz. Meryem'i rahmeti ve korumasıyla desteklemiş, Hz. Meryem'e hamilelik dönemi boyunca psikolojik ve fiziksel açıdan ihtiyacı olabilecek her türlü imkanı yaratmıştır.
  Kuşkusuz Hz. Meryem'in hamileliğinin gerçekleştiği bu dönemi ıssız bir yerde geçirmiş olmasının pek çok hikmeti vardır. Allah bu şekilde Hz. Meryem'i, içerisinde bulunduğu mucizevi durumu kavrayamayacak insanların rahatsız edici tavırlarından uzak tutmuştur. Onun bu dönemi en rahat ve en huzurlu şekilde geçirmesini sağlamış, sonrasında ise onun bu durumunu insanlara bir başka mucizevi olayla açıklayarak, Hz. Meryem'in kendisine yöneltilecek tüm iftiralardan en güzel şekilde temize çıkmasını sağlamıştır.

  kuranda kadın


  Paylaş
  Hz. Meryem'in Issız Bir Yere Çekilmesi Mumine Forum

 2. 2
  Reklam




  Hazreti Meryem etrafındaki insanların sözlerine dayanamayarak susma orucu tutmuş ve daha sonra hazreti İsa'ya hamile kalınca hayası gereği sessiz bir yere çekilmiştir.



hamileyken çekilecek tesbihler,  hamilelikte çekilecek tesbihler,  hamilelikte çekilen tesbihler,  hamileyken çekilmesi gereken tesbihler,  hamilelikte çekilmesi gereken tesbihler,  hamileyken çekilen tesbihler,  hamilelikte tesbihler