Müslüman Hanımlar ve Örnek Müslüman Kadınlar Forumundan Örnek mümine hanımın özellikleri .. Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Örnek mümine hanımın özellikleri ..

  Reklam
  ..
  Akîde yapısı: Bu ümmet için örnek ve temel olan inanç sisteminin Rasûlullah Sallallahuu Aleyhi ve A'lihi ve Sellem'in öğrettiği gerçek akîde olduğu bilinciyle; Sahabe, Tâbiîn ve Etbâu Tâbiîn'in, yani Selef-i Salihîn’in akîdesinin, kendisiyle bütünleştiği Ehl-i Sünnet ve'l-Cemaat metodunu anlamak ve idrak etmek hedefidir.

  Metodu: Sadece ve sadece Allah’ın, Rasûlü-sallallahu aleyhi ve sellem-'in, Sahâbe-i Kirâm'ın ve kıyâmete kadar onların yoluna uyanların çizgisine bağlı kalmayı hedeflemiş, bunu tek yol olarak benimsemiştir.

  Ahlâkı: Üstün İslâm ahlâkıdır.

  Nişânesi: Hicap ve tesettürdür.

  Edebi: Haya, iffet ve temizliktir.

  Örneği: Mü'minlerin anneleri, sahabe hanımları ve tüm saliha hanımlardır.

  Sevgisi:Yalnız Allah ve Rasûlü ve İslâma bağlı herkes içindir.

  Halveti: Ahiret hayatını hatırlamak, kendisini kabrin karanlık ve darlığından rahata eriştirecek, onu selamete götürecek iyi amelleri işlemektir.

  Dostları:
  Allah'ın dinine bağlı Muvahhide, Mü'mine ve tüm Müslüman hanımlardır.

  Buğzu: Düşman yahudilere,hıristiyanlara, münafık-lara, ateistlere; "kadın özgürlüğü" ve "feminizm" diye yaygara koparan sinsi çağırtkanlaradır.

  Düşmanları: Müstehcen şarkılar; haram davetçisi müzik aletleri; açık ve sapık fikirleri empoze etmeye çalışan tüm dergi ve gazeteler; flört ve aşkın konu edildiği bütün sapık dizi ve filimler; ayrıca ahlaksız, iffetsiz kadınlar; kısaca Allah'ın gazabını üzerine toplayan her şeydir.

  Rağbeti: Çok bağışlayan "Ğafûr" ve acıyan "Rahîm" Allah Azze ve Celle'ye karşı; şartlarına bağlı kalarak samimi bir şekilde tevbe yapmaktır.

  Evliliği: İslâmîdir. Düğününde şarkı, içki vb. yoktur. Davetli kadın ve erkek karışıklığına yer verilmez. İslâm'a aykırı kıyafetlere de rağbet olmaz.

  Gâyesi: Müslüman aileyi bina etmek, böylece tüm insanlığın susadığı gerçek İslâm toplumunun sağlam yapı taşını oluşturmak; Ümmete hayırlı nesiller yetiştirmektir.

  Tatili: Faydalı ilim öğrenmek, Kur'an-ı Kerim ezberle-mek, meşru çerçevede dinlenip istirahat etmekle geçer.

  Gezintisi: İnce düşünme ve tefekkür yapmak; aynı zamanda dinlenerek kendini rahatlatacak şeylerle meşgul olmaktır. Böylelikle bitkinlik ve yorgunluktan uzak kalır, dinamikliğini muhafaza eder.


  alıntı


  Paylaş
  Örnek mümine hanımın özellikleri .. Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Allah Razı Olsun çok Doğru Bi Yol Yolumuz Olsun Inşallah 3. 3
  Allah cc. bütün müslüman kadınlara ve banada böyle olmayı bu yolda hiç durmamayı nasip etsin inshallah Allah razı olsun.. çok güzel bir anlatım olmuş..müslüman hanımın özellikleri,  mümin kadının özellikleri,  müslüman kadının özellikleri,  mümin kadinin özellikleri,  müslüman hanımların özeliklleri,  mümin hanım,  müsluman hanım özellikleri