Örgü Modelleri Dünyası ve Örgü Teknikleri Forumundan Kaydırmalı ajur örgü tekniği (resimli ve anlatımlı) Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Kaydırmalı ajur örgü tekniği (resimli ve anlatımlı)

  Reklam
  Kaydırmalı ajur örgü  Kaydırmalı Ajur Örgü
  Modelin Yapılışı = 4 düz,6 ters , 1 kesme 1 arttırma,4 düz, 6 ters, 1 kesme 1 arttırma şeklinde sıranın sonuna kadar geliyorsunuz.
  Arka sırada düzü düz, ters örgüyü ise ters örerek tamamlıyorsunuz.
  Ön sırada tekrar 4 düz ancak bu sefer 5 ters , 1 kes 1 arttır,1 ters,4 düz 5 ters, 1 kes 1 arttır 1 ters (sıralar ilerledikçe her sırada bu ters örgü 2-3-4-5 ve en sonunda da 6 olacak ) örerek sırayı tamamlıyor ve arkayıda tersi ters düzü düz örerek bitiriyorsunuz.
  Bu şekilde 7 sıra bitiriyorsunuz. 8 düz , 6 ters 8 düz 6 ters örerek 4 sıra tamamlıyorsunuz. İlk 4 düz ilmeğin üzerinden ajurları yapmaya başlıyorsunuz. Ajurlu örgü modeli hep böyle devam ediyor.
  Not: Kesmeleri sağa yatık yapın ki örgü tam otursun.

  Yukarıdaki modelde ajur örgü tekniği 2 şekilde; etek ve yaka ( kayık yaka ) kısmında kullanılmıştır. Gerisini düz örgüdür.Lastik veya başka birşey örmeye gerek kalmamıştır. Resimde de görebilirsiniz.
  Paylaş
  Kaydırmalı ajur örgü tekniği (resimli ve anlatımlı) Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Bu örgü tekniğini eteklerde kazaklarda süveterlerde atkı ya da yelek gibi her türlü örgülerde yapabileceğiniz bir tekniktir. Kaydırmalı örgü tekniği ile örgülerinize farklı bir şekil yapmış olacaksınız.ajurlu örgü modelleri anlatımlı,  anlatımlı ajur örnekleri,  anlatımlı ajurlu örgü modelleri,  ajur örgü modelleri anlatımlı,  ajurlu örnekler,  ajurlu örgü örnekleri,  ajurlu örnekler anlatımlı