Eğitim Bölümü ve Okul Öncesi Eğitim Forumundan Kitap okuma alışkanlığı okul öncesi dönemde başlıyor Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Kitap okuma alışkanlığı okul öncesi dönemde başlıyor

  Reklam




  Kitap okuma alışkanlığı okul öncesi dönemde başlıyor

  Teknolojinin hızla ilerlemesine rağmen kitaplar ve kitap okuma bazılarımız için hala bir tutku ve keyif olmaya devam ediyor. Yemek yerken, kahvemizi yudumlarken, vapurla karşıya geçerken elimizden düşmeyen tek şey kitaplarımız olabiliyor. Okuduğumuz kitabın dünyasına girip kahramanları hayali dostlarımız, yaşananlar sanki kendi yaşantımız oluyor. Eğer kitap okumak sizin de vazgeçilmez hobiniz ve keyfinizse bir düşünün kitap okuma alışkanlığını nasıl kazandınız.



  Kitap okuma alışkanlığı zannedildiği gibi kolay kazanılmıyor. Yukarıda ki soruya cevap verebildiyseniz çocuğunuzun da kitap okumasını nasıl sağlarsınız bunu fark edebilmişsinizdir. Kitap okuma alışkanlığının temeli çok erken yaşlarda atılıyor. Ve bu konuda en önemli model anne babalar. Anne baba olarak çocuğunuz bu yararlı alışkanlığı kazanmasını istiyorsanız kendi yaşantınızı ve onun yaşantınızı buna göre şekillendirmeniz gerekir

  Doğa Koleji


  Paylaş
  Kitap okuma alışkanlığı okul öncesi dönemde başlıyor Mumine Forum

 2. 2
  Reklam




  Her şeyde olduğu kitap okumada küçük yaşlarda başlanması gerekir. Nasıl ki küçük yaşlarda ailesinden ilgi ve sevgiyi öğrenen bir çocuk yetişkinliğinden insanlara yaklaşımı sevgi şeklinde oluyorsa kitap okumayı da unutmaz.



 3. 3
  Anne baba olarak çocugun yanında kitap okursak cocukta kitapları sevmeye başlar zamanı gelince okur.