Eğitim Bölümü ve Okul Öncesi Eğitim Forumundan Çocuğunuz Çok mu Yaramaz? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Çocuğunuz Çok mu Yaramaz?

  Reklam
  Çocuğunuz Çok mu Yaramaz?

  Çocuğunuzun enerjisi hiç bitmiyor mu? Onun için evde bulunan herhangi bir eşya bir oyun aracı haline mi geliyor? Evde bulunan süpürge onun hayali atı, parfüm şişeleriniz de mikrofonumu oluyor? Ya da yatağının üzerinde zıplamak onun en büyük keyfi mi? Bu sorulara cevabınız evet ise çocuğunuz yaramaz demeyeceğiz sadece fazla enerjisi var… Bazı çocuklar diğer yaşıtlarına göre daha hareketlidir, enerjileri daha fazladır. Hatta anne babalarının bile onlara ayak uydurmasını isterler. Ve bu konuda dikkat çekmek içinde ellerinden geleni yaparlar.

  Aileler de çocukların “yaramaz” sınıfına girdiğini düşünse de aslında çocuğunuz yaramaz değil. Sadece bitmek bilmeyen enerjisi var. Ve bu enerjisini olumlu yönde kullanmasını sağlamak siz ailelerin elinde.  Rengarenk Oyun Hamurları
  Renkli oyun hamurları çocukların en çok ilgisini çeken oyun araçlarından. Ona alacağınız bu oyun aracı hem onun el kol kas gelişimine olumlu yönde yarar sağlıyor hem de enerjisini boşaltmasını sağlıyor. Ayrıca yapacağı birbirinden güzel şekil ile çocuğunuzun yaratıcılığı gelişiyor.

  Ördekli Banyo Keyfi
  Çocukların birçoğu banyo yapmaktan hoşlanmasa da suyla oyun oynamayı severler. Siz ailelerde bunu avantaj olarak kullanabilirsiniz. Ara sıra küveti onun için doldurabilir ve banyoyu onun oyun alanı haline getirebilirsiniz. Tabi sonunda banyoyu birlikte toplamak şartıyla. Bu da çocuğunuza oyun sonrası bilmesi gereken sorumluluklarını öğretecektir. Ve oyun alanını her zaman toplu tutacaktır.

  Süpürge At, Parfüm Şişesi Mikrofon Oldu…
  Özellikle okul öncesi çağındaki çocuklar cansız varlıklara kendi hayal güçlerine göre anlam yüklerler. Bebekleriyle konuşabilir, süpürgeyi at olarak düşleyebilir. Onun bu hayal gücüne engel olmayın. Süpürgeniz bozulursa tamir edilebilir, parfüm şişeniz kırılsa yenisi alınabilir. Ama çocuğunuz hayal gücü kısıtlanırsa onu tekrardan kazanamayabilir.

  En güzel öğretmen doğa…
  Çocuğunuzun fazla enerjisini rahatlıkla sergileyebileceği en güzel yer doğa. Onunla birlikte pikniğe veya parka gidin. Çimlerin üzerinde istediği gibi koşacak çocuk hem fazla enerjisini atar hem de keyifli zaman geçirir.

  Anne babalar olarak özellikle çocuğunuz küçük yaşlardaysa onu “yaramaz” olarak tanımlamak yerine onun dünyasını tanımaya çalışın ve hayal gücüne ket vurmadan çocukluğunu doyasıya yaşamasına izin verin… Bu ona mutluluk getirecektir, onun mutlu olası da sizi mutlu edecektir.

  Doğa Koleji


  Paylaş
  Çocuğunuz Çok mu Yaramaz? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Hayatı yeni yeni tanımaya çalışan çocuklar enerji doludurlar. Bu enerjileri onların öğrenmelerine olan merakını artırmak olarak düşünülebilir. Enerjisini boş yere kullanmak yerine gelişimi için harcamasını sağlayın. 3. 3
  Anne olarak çocuğun hayal gücünü kısıtlamamak gerekir .