Dantel modelleri ve Oda Takımları El Sanatı Forumundan İğne Oyası Oda Takımı Modelleri Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  İğne Oyası Oda Takımı Modelleri

  Reklam
  ODA PARÇASI
  Bu oda parçası bisaz ağır ama bir okadarda güzel aslında zor diyil sadece çok vakıt alıyor yani uzun zaman aynı elişiyi yapmaktan sıkılmayan hanımlar kolaylıkla yapabilirler ama kısa zamanda sıkılanlara hiç önermem şimdi bu örneği çıkarabilmeniz için sırayla ayrıntıları yakından görüntülerini koyuyorum resimlerde gördüklerinizi sırasıyla yaparsanız örneği kolaylıkla çıkartabilirsiniz.


  50 numara çapa ipi kullanılmıştır  1. aşama içinin motiflerini yapıyorsunuz.motifleri 24 tane oluyor  2. Aşama 10 tane zürafa arada belirli mesafelerde püskül bırakıyoruz (püsküllerin uzaklık mesafelerini büyük resimden inceleyebilirsiniz)
  3.Aşama 3 sıradan oluşan bir örnektir önce ip geziyoruz tüm kenarı sonra sıkı zürafa 6 pırpır geziyoruz ,daha sonra dağları yapıyoruz dağları yaparkende aralarına 1 altta 2 üstte olmak üzere 3 pırpır yapıyoruz dağ bittikten sonra kenarına sıkı zürafayla aşağıkadar iniyoruz ama iniş kısmı resimde ters görünüyor sizi yanıltmasın.
  4.Aşama 11 kere düz zürafa geziyoruz aralarda resimde gördüğnüz gibi belirli aralıklarla bu şekilleri yapıyorsunuz ama yok ben uğraşamam boş papmak istiyorum derseniz boşta olur.
  5.Aşama 12 sıradan oluşuyor

  6. Aşamada şeytan bacağı denen tekniği yapıyoruz
  7.aşamada 13 tane zürafadan başlayan dağ yapıyoruz.

  8. aşama ise 3 sıradan oluşuyor en alttan kayanın arasından başlayıp yan çıkıyoruz bır sıra bitiyor sonra ikinci ve üçüncü sırayıda aynı şekilde yapıp bitiriyoruz.
  Buda küçük parçası

  Buda aynıdır fakat sayıları azdır ve iki aşama ek------


  1.aşama 8 sıra zürafa dan oluşuyor
  2. aşama büyüğü ile aynı fakat pırpırı 5 tane olucak  3.aşamada boş 9 zürafa geziyoruz


  4.aşamada yine şeytan bacağı tekniğini yapıyoruz


  5. aşamada 12 zürafadan başlayan dağ yapıyoruz


  9. aşama da büyüğ ile yine aynı şekilde 3 sıradan oluşuyor en alttan kayanın arasından başlayıp yan çıkıyoruz bır sıra bitiyor sonra ikinci ve üçüncü sırayıda aynı şekilde yapıp bitiriyoruz.  Ve örneğimiz bitmiş bulunuyor.
  Paylaş
  İğne Oyası Oda Takımı Modelleri Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Büyük bir sabır gerektiren oval şeklinde yapılmış bir dantel örneği. Odanın bir yerine kullanılabilecek desenleri de bir o kadar güzel emeğine değecek bir modeldir.iğne oyası oda takımı modelleri,  iğne oyası vitrin takımı modelleri,  iğne oyasından oda takımları,  çapa dantel modelleri yatak odası modelleri,  iğne oyası motifleri,  iğne oyası mutfak takımı örnekleri,  iğne oyası pike örnekleri