İslamda Namaz ve Namaz ve Önemi Forumundan Farzdan sonra Salâten Tüncînâ okumak Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Farzdan sonra Salâten Tüncînâ okumak

  Reklam
  Farzdan sonra Salâten Tüncînâ okumak
  Cemal ERŞEN
  Peygamber Efendimiz'e (asm) salâvat okumak, Allahu Teâlâ Hazretleri'nin bizlere bir emridir. Rabbimiz Kur'an’da şöyle buyurur: "Muhakkak ki Allah ve melekleri peygambere salât ederler. Ey iman edenler, siz de ona salât edin ve selam verin"
  Resûl-ü Ekrem (asm)’ın da ona salâvat getirmeye teşvik eden pek çok hadisleri vardır. Birisi şöyledir: "İnsanların kıyamet günü bana en yakın olanı, bana en çok salâvat okuyanıdır."
  Allah ve Resûlünün emir ve tavsiyeleri üzerine, tarih boyunca ümmet-i Muhammed (sav) değişik şekillerde pek çok salâvatlar okumuş ve yazmışlardır. Bu salâvatlarda ümmetin büyükleri olan o zâtlar, Peygamberimiz (asm)'a, onun yüce faziletlerini anarak salât ü selam getirmişlerdir.
  Mesela, Hz. Ali'nin, Şâh-ı Nakşibend Hazretleri'nin, Seyyid Abdulkâdir-i Geylanî Hazretleri'nin, Ahmed-i Bedevî Hazretleri'nin ve daha pek çok evliyaların salâvatları meşhur olmuş ve bu gün de okunmaktadır. Salâten Tüncinâ da bu meşhur salâvatlardan biridir.


  Paylaş
  Farzdan sonra Salâten Tüncînâ okumak Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Peygamberimize salavat okumak peygamberimizin okuyan kişiyi daha iyi tanımasına ve ahirette şefaatini artıracaktır. Cuma günü çekilen salavatlar ise çeken kişinin yüzü direk peygamber efendimize gösterilmektedir.salaten tuncina okumak,  farzdan sonra salaten tüncina okumak,  selaten tüncina sünnetmi,  farzdan sonra okunan salaten