Soru ve Cevaplarla İslam ve Namaz Soruları Forumundan Gusul abdesti alındıktan sonra onunla namaz kılınabilir mi,küçük abdeste gerek var mı Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Gusul abdesti alındıktan sonra onunla namaz kılınabilir mi,küçük abdeste gerek var mı

  Reklam






  Gusül abdesti ile namaz kılmak:
  Gusul abdesti alındıktan sonra onunla namaz kılınabilir mi, yani aynı anda küçük abdest de ifa edilmiş olurmu? Saygılar.


  Cevap

  Gusül abdesti, namaz abdestini de içine alan büyük bir temizliktir. Çünkü yıkanan bir insan aynı zamanda abdest azalarını da yıkamış olur. Dolayısıyla diğer abdestle yapılan her şey gusülle de yapılır. Zaten gusül abdesti alınırken, sünnetlere riayet edilerek alınmışsa önce normal bir abdest alınır ve bedenin kalan kısımları ondan sonra yıkanır. Ama böyle olmasa dahi bütün beden yıkandığında gusül abdesti ile diğer abdest de alınmış olur.

  Prof.Dr.Faruk Beşer



  Paylaş
  Gusul abdesti alındıktan sonra onunla namaz kılınabilir mi,küçük abdeste gerek var mı Mumine Forum

 2. 2
  Reklam




  Boy abdesti genel bir abdest olduğu için küçük abdesti de içine alır ve bununla namaz kılınabilir. Gusül abdesti tüm bedeni yıkayarak dinimizin emrettiği şekilde yapılması dolayısıyla küçük abdeste gerek kalmadan abdestin alınmasını sağlar.



gusül abdesti aldıktan sonra namaz kılınır mı,  tüyler alındıktan sonra namaz kılınır mı,  güsül alındıkta,  gusul abdesti aldıktan sonra namaz kılınır mı,  boy abdesti alındığında diger abdeste gerek varmi,  boy abdesti alindiginda abdest,  Gusül abtestiyle namaz kılınırmı