Soru ve Cevaplarla İslam ve Namaz Soruları Forumundan Namaz kılarken sadece farzlarını kılsak, doğru olur mu ? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Namaz kılarken sadece farzlarını kılsak, doğru olur mu ?

  Reklam
  SORU: Hocam benim sorum; acil bir işimiz olduğunda veya hasta olduğumuzda namaz kılarken sadece farzlarını kılsak, doğru olur mu yoksa eksik mi kılmış oluruz?

  CEVAP:
  Sadece farzları ve vitir namazını kılan bir mü’min, hiç sünnet kılmamış olsa bile namaz borcundan kurtulur. Günaha da girmez. Sünnet namazlarla kazanılan büyük ecir deryasından mahrum olmuş olur. Bunu sürekli değil de sizin durumunzda olduğu gibi yoğunluk anlarında veya vakit sıkışması gibi durumlarda yapanın ise hiç bir zararı olmaz. Allah’a emanet olun.


  Nureddin Yıldız  Paylaş
  Namaz kılarken sadece farzlarını kılsak, doğru olur mu ? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  selamün aleyküm mümine dostları bende tam buna benzer bi soru için konu açacaktım isabet olmuş, hafta içi çalışıyorum öğlen namazlarımın sadece farzını kılabiliyorum, çok rahatsız oluyorum bu durumdan ama yapacak bi şey yok maalesef ama tamamen terketmektense yada akşam eve gidip kaza kılmaktansa hiç olmazsa sadece farz da olsa kılabiliyorum diye kendimi teselli ediyordum çok da yanlış bişey yapmıyorum çok şükür )