Makale ve Şiirler ve Naatlar Forumundan Kutlu doğum Mevlid al-Nabi (Peygamber .(s.a.v) doğum günü) Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Kutlu doğum Mevlid al-Nabi (Peygamber .(s.a.v) doğum günü)

  Reklam
  Hamd, yalnızca Allah'adır.

  biz Mevlid ya da doğum günü Peygamber (barış ve Allah'ın bereketi onun üzerine olsun) ile kutlamak gerektiğini söylemek Kur'an hiçbir şey yoktur. Peygamber kendisi (barış ve Allah'ın bereketi onun üzerine olsun) yaşamı sırasında veya ölümünden sonra bu emri ya da bunu yapmak için kimse yapmadı. Gerçekten, o Hıristiyanlar (kime olduğu barış) İsa hakkında abartılı olduğu gibi onun hakkında abartmak için değil onlara söyledim. Şöyle dedi: "Hıristiyanların Meryem oğlu hakkında abartılı olarak benimle ilgili abartmak etmeyin. Ben bu yüzden 'Allah ve Resûlüne köle.' Derler "(el-Bukhaari Bildiren), sadece bir kuluyum. Ne bildirilmiştir Peygamberimiz (barış ve ona Allah'ın nimetlerine) doğduğu kutlama için farklı bir ibadet gün, günde yapılmış olmasıdır. O pazartesi günü oruç soruldu ve şöyle dedi: "Bu hangi Doğduğum gün ve hangi ben Misyon ile emanet edildiği ya da ben ilk Vahiy verildi günüdür." (Müslim, el-Nisa Dolaylı 'i ve Ebu Davud).

  Ayrıca, biz Sahaabah (Allah onlardan razı olabilir) en Peygamber önce insanlar olduğunu biliyorum. Bu rapor miydi ki onu ve onu en çok, Peygamber (barış ve Allah'ın bereketi onun üzerine olsun) doğum günü kutlanan önce bir halkın en yakın olan Ebu Bekir,? o 'on iki yıl boyunca yöneten Umar, ya da' Uthmaan, bu yaptı bildirdi oldu mu? , Bu, Ali, akrabası ve teşvik oğlu bildirdi oldu bu oldu? o Sahaabah herhangi yaptım bildirdi miydi? Hayır, Allah tarafından! onlar, kendi öneminin farkında olmadıkları ya da gerçekten Peygamber (barış ve Allah'ın bereketi onun üzerine olsun) sevmedim mi? Hiç kimse ve yoldan gitti yoldan diğerleri önde biri dışında böyle bir şey söyleyebilirim.

  Abu Haneefah, Mâlik el-Shaafi'i, Ahmed el-Hasan el-Basri, İbn Seereen - - imaams herhangi muydunuz bunu yapmak için bu emri ya da başkalarına yapın ya da bunun iyi olduğunu söylüyor? Allah, hiçbir By! Hatta ve en iyi üç asır ilk sırasında söz değildi. Peygamber (barış ve Allah'ın bereketi onun üzerine olsun) bir sahih hadis şöyle dedi: "insanlığın en iyi olan benim kuşak (ya da benim yüzyıl), o zaman kim, sonra onlardan sonra onlardan sonra gelenler gelenler. ifadelerinin tam tersi onların yemin veya yardımcısı önce gelirse Sonra umurumda değil bir daha oraya gelecek (yani, ciddiye bu madde almayacağız.) "(el-Bukhaari, Müslüman ve Tirmizî Bildiren). Peygamber'in doğum günü kutlama gerçek dinin özelliklerinden çok kaybolmuştu zaman ve bid'at yaygın hale gelmişti, daha sonra yüzyıllardır ortaya çıktı.

  Böylece bu kutlama Peygamber (barış ve Allah'ın bereketi onun üzerine olsun) için bir sevgi bir işareti oldu? Ama Sahaabah, imaams ve en iyi üç asır halkının bunun farkında olduğunu mümkün olabilir, ve kim onun öneminin bilincinde ve daha sonra gelen sadece bu oldu?! Ne Kur'an bize o getirdi rehberlik takip ederek gösterilmiştir Peygamber (barış ve Allah'ın bereketi onun üzerine olsun) bu sevgidir. Allah (anlam yorumlanması) diyor ki:

  "De ki (Ey Muhammed): '(gerçek) beni takip sonra, Allah aşkı, Allah sizi sevsin ve günahlarınızı bağışlasın size. Ve Allah çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.

  De ki: 'Allah ve Peygamber'e itaat edin.' Ama onlar yüz çevirirlerse, o zaman Allah kâfirleri sevmez. "[Aal 'Imran 3:31-32]

  İlk âyet, ama bu aşk sadece bir iddiadır açıklar samimiyetin kanıtı Peygamber (barış ve Allah'ın bereketi onun üzerine olsun) getirdiğin şeyi takip ediyor. İkinci âyet önemini ve Allah ve Resûlüne itaat gerekliliğini teyit etmektedir. Bu nedenle Allah, içinde kim reddedenler kaafirs olarak açıklanan itaat etmek çok sert uyarı ile sona erdi âyet, Allah kâfirleri sevmez. Biz Allah bize karşı güvende tutmak istiyoruz. Peygamber (barış ve bereket Allah onun üzerine olsun) ona itaat değil tehlike, o getirdiğin şeyi ekleyerek tehlikeyi anlattı. Mevlid veya onun doğum günü kutlaması gerçekten o getirdiğin şeyi bir ektir - tüm bilim adamları kabul ettiği gibi. Şöyle dedi: "konuşma iyi ve Allah'ın Kitabıdır rehberlik iyi Muhammed'in rehberdir. En şeylerin kötü olan yeni olanlardır ve, (din) icat her yenilik bir yoldan gidiyor. "(Müslim ve el-Nisaa'i Bildiren).

  Biz Allah ve bid'at bizi korumak için bizi takip etmeye yardımcı olarak bizi korusun istiyoruz. Allah bilir. Mayıs Allah Peygamberimiz Muhammed korusun.

  Islam Q & A
  Şeyh Salih el-Munajjid Muhammed  Paylaş
  Kutlu doğum Mevlid al-Nabi (Peygamber .(s.a.v) doğum günü) Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Peygamber efendimizi hatırlamak hatırlatmak ve unutulmadığını hissettirmek için ona özel olarak sohbeti cananla doğduğu günü bir kez daha güzelleştirmek manevi ortam oluşturmak için kutlarız.mevlid an nabi