Makale ve Şiirler ve Naatlar Forumundan Yılanın Peygamber Efendimiz (s a v) olan aşkı... Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Yılanın Peygamber Efendimiz (s a v) olan aşkı...

  Reklam
  Yılanın Peygamber Efendimiz (s a v) olan aşkı...
  İşte aşk, işte muhabbet, işte sevda bir yılan nasıl yanmış Resulullahın aşkıyla muhabbetiyle yanmaya varmıyız canlar. Yandım ben. Ben yandım Ya Resûl!!
  Efendim....Mübarek Sultanım......Hz.Ebû Bekir yanında olarak Medine yollarına revan olmuşlar. Efendim....Sultanım....Canlar canı...Güzeller güzeli Efendim gelmişler Sevr Mağarasına Hz.Ebû Bekir Sıddıkıyla beraber.
  Efendimin uykusu gelmiş istirahate çekilmişler.Hz.Ebu Bekir Sıddık Kurban olam.Cebrâil(Aleyna Ve Aleyküm Selam) geldi.Dediki: Ya Resûl!Eğer Ebû Bekir Sıddık olmasaydı.Helak olurdun Ya Muhammed! dedi. O büyük zat Mağarada Resulullah'ın başında bekliyor.Efendim uyusun diye.
  Mağarada delikler varmış aşıklar delikleri sarığıylan, cübbesiylen kapattı o dost ama delikleri kapatmaya yetmedi. Ellerini ve ayaklarını uzattı Hz.Ebû Bekir.Aradan bir zaman geçti ki Hz.Ebû Bekir Sıddık(r.a) mübarek ayağını bir yılan ısırmış.Sıddıkı Ekber dayanamamış acıya mübarek kendisini sıkmaya başlamış.Kendini sıkınca mübareğin gözlerinden yaş gelmiş.
  O canlar canı...O Güzeller güzelin mübarek yüzüne damlamış. Efendim... Sultanım...uykudan uyanmış. Hz.Ebû Bekir'e dönerek ne oldu Ya Ebû Bekir "Bir şey yok Ya Resulullah." Resulullah ne oldu Ya Ebû Bekir "Bir şey yok Ya Resulullah." diyerek bayılmış mübarek düşmüş yere. Efendim...O canlar canı sultanım... mübarek tükürüğünü yılanın ısırdığı yere sürmüş.Mübarek ayağı şifa bulmuş canlar.
  Efendim Sultanım...Mağara deliğinden başını gösteren yılana dönmüş. Ey Yılan!Bana bak.Yılan konuşmaya başlamış Resulullah'la.Buyur Ya Resulullah Buyur, Ya Resulullah demeye başlamış yılan. Efendim... demiş ki Ey Yılan! Resulullah'ın Arkadaşı olan sıddıkı ekberi sokmaya hayal etmedinmi?Ey Yılan................
  Yılan ağlamaya başlamış.Ya Resulullah!ismini Hz.İsa'dan duyduk, ismini duyar duymaz ismine aşık olduk,aşık olduk.Dediki Hz.İsa:
  "Ahmet adında peygamber gelecek sevr mağarasında konaklayacak. Ya Resulullah!Özür dilerim o mübarek cemalini görmek istedim.Cemalini görmek isterken sıddıkı ekberin ayakları engel oldu Ya Resulullah diye ağlamaya başlamış yılan.
  600 seneden beri bu mağarada senin o nur cemalini görmek için bekliyorum. Cehennem kükreyip kalkdığı zaman,ateşi üzerini yaktığı zaman,annesi kızından kaçtığı zaman mahşer meydanında ne olur bana da şefaat edermisin Ya Resulullah!Şefaat edermisin Ya Resulullah demiş yılan......  Paylaş
  Yılanın Peygamber Efendimiz (s a v) olan aşkı... Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Allah razı olsun yılan deyip geçmemek lazım o bile nasıl bi sevda beslemiş Efendimize... 3. 3
  BİR yılanın aşkı kadar olamadık... ağlıyarak okudum çok güzel duygulu bir yazı RABBİME layık kullar peygamberimize de s.a.v layık ümmet olmak emelimiz inşALLAH sağolasınız bacım ellerinize sağlık 4. 4
  ALLAH c.c razı olsun hepinizden /mizden amin..yılanın peygamber aşkı,  beykamber isran yilanlar,  peygamber efendimiz yılanlı mağara video,  peykambere aşik olan yilan,  peygamber efendimizi ısıran yılan ın şiiri dinle,  peygamber efendimiz ile yılanın konuşması,  perygamber efendimizin yılanla mağrada video