Yemek Tarifleri Ve Mutfak Önerileri ve Mutfak Püf Noktaları Forumundan Kestane Nasıl Soyulur Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Kestane Nasıl Soyulur

  Reklam
  Kestane Nasıl Soyulur  Malzemeler:
  1/2 Kg. Kestane
  6 Yemek Kaşığı Ayçiçeği Yağı
  Ön Söz:
  Mutfaklarımızda Kestane tek başına kullanıldığı gibi, bir çok yemeğin yapımında da katkı malzeme olarak kullanılır. Yemek hazırlarken kestaneleri bütün ve iç ‘ zar ‘ kabuğu temizlenmiş olarak kullanırız. Mutfaklarımızda kestanelerin dış ve iç kabuğu bir çok yöntemle soyulabilir. Su içerisinde haşlanarak soyulan kestanelerin yemeklerde kullanılması, tercih edilen bir yöntem değildir. Sanayi de, ticari olarak işlenen tonlarca kestane otomatik makinelerde buhar veya alev kullanılarak yapılmaktadır. Mutfak şartlarında en uygun kestane kabuklarının soyulması, tarifimde anlatım yöntemdir. Kendim bu yöntemi kullanıyorum.
  Ön Hazırlık:
  Kestaneler bir güzel yıkanacak ve süzülecek. Yıkanmış kestaneler gövdesinden enlemesine, bıçak ile çepeçevre çizilecek. Bıçağın derine dalmamasına dikkat edilecek. Bıçak derine daldığında kestaneler tencere içerisinde pişerken, aynen cam üzerinde elmasın bıraktığı iz etkisini gösterir. Yani, kestane taşıdığı çizik yönünde bölünür, benden söylemesi.
  Kestaneler tava’da

  Kavurulmuş ve soyulmaya hazır

  Maharetini Göster:
  Çizilen kestaneler bir tava içerisine alınacak, üzerine 6 Yemek kaşığı ayçiçeği yağı konulacak ve ısıtılacak. Normal ocak ısısında kestaneler 3 Dakika süre ile karıştırılarak, kavurulacak. Kavurulan kestaneler, yağı süzülerek soğuk su içerisine atılacak ve kabukları soyulacak. Sonrası malum.
  Not:
  Diğer bir yöntem ise, kaynayan su içerisine kestaneleri bırakmak ve 5 Dakika süre ile haşlamaktır. Haşlanan kestaneleri su içerisinden tek tek alarak, kabuklarını soymaktır. Kestanelerin haşlama suyunu süzmeyiniz, süzerseniz iç kabuklarını soyamazsınız.
  ‘Kolay Gelsin’
  klasiktatlar.  Paylaş
  Kestane Nasıl Soyulur Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  çok güzel görünüyor olsada yesek 3. 3
  biraz önce yedim çok güzeldi tavsiye ederim 4. 4
  Kestaneyi çok severm bu kış hiç yemedim özlemişimkestanenin iç kabuğu nasıl kolay soyulur,  kestane soyma makinesi,  haşlanmış kestane nasıl soyulur,  haşlanmış kestane nasıl kolay soyulur,  kestane soymanın püf noktaları,  kestane nasıl soyulur,  kestane soyma makinası