Yemek Tarifleri Ve Mutfak Önerileri ve Mutfak Püf Noktaları Forumundan turşuyu kurmak için Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  turşuyu kurmak için

  Reklam
  En lezzetli turşuyu kurmak için  Lezzetli ve kıvamında turşu kurmak için ilk önce sebzelerin körpe ve turşu kurmaya uygun olmasına dikkat edilmeli. Ayrıca naylon bidon yerine cam kavanoz veya kaliteli pet bidonların tercih edilmesi gerekiyor.
  Turşular kalorifersiz ortamda, balkon dışında, bodrum veya merdiven altı gibi serin ve karanlık ortamda muhafaza edilmeli. Turşu satın alırken ihtiyacınız kadar, günlük tüketebileceğiniz kadar turşu satın alın. Zira turşu bekledikçe lezzetinde azalma olabilir. Turşu kurarken ise küçük cam kavanoz veya pet bidonları tercih edin. Ekim ayında havaların ani soğumasından dolayı bazı bidonlarda su eksilmesi olabilir. Bu eksilen su zamanla turşu suyunun kokmasına neden olur. Bu nedenle eksilen bidonlara turşu suyu ilave edin. Bidonların kapak altına 2 adet temiz çıtayla takviye yapın. Bunun nedeni ise turşuların yukarıya çıkmasını önlemektir.
  Paylaş
  turşuyu kurmak için Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Turşu yapmak için en önemli şey sebzelerin taze olmasıdır.Bir de sarımsak ve nohut mutlaka olmalıdır.Yumurta ayarı yapılmalıdır ve tuz kullanırken kaya tuzu kullanılması gerekmektedir.