Müslüman Hanımlar ve Müslüman Kadının Şahsiyeti Forumundan Mutlu evliliğin Sırrı:H2O Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Mutlu evliliğin Sırrı:H2O

  Reklam
  MuTlu evLiLiğin SıRrı:H2O

  “Evlendikten sonra aşk öldü diyenler, aşk ateşini beslemiyorlar” diyen Prof. Tarhan’a göre aşkı ölümsüz kılmanın formülü: H2O.
  Peki bu formülü nasıl hayata geçirmek gerekiyor?
  ‘Kadın Psikolojisi’ adını taşıyan kılavuz kitabında evlilik ilişkisini H2O (suyun kimyasal formülü) simgesiyle tanımlayan Prof. Dr. Nevzat Tarhan, ‘Hidrojen ve oksijen, atmosferde ayrı ayrı dolaşıyor, birleşince suyu oluşturuyor. Eğer evliliğinizde sevdiğinizle uyum içindeyseniz siz de H2O formülünü uygulamışsınızdır’ diyor.
  Kadın erkek ilişkisini H2O (su) simgesiyle tanımlayan Prof. Tarhan, ‘Hidrojen ve oksijen, atmosferde ayrı ayrı dolaşıyor, birleşince suyu oluşturuyor. Eğer ilişkinizde sevdiğinizle uyum içindeyseniz ve ‘biz’ olmanın güzelliğini yaşıyorsanız H2O formülünü uygulamışsınız demektir’ diye konuştu. İşte Prof. Tarhan’ın kadın-erkek ilişkisi üzerine söyledikleri:
  * Taraflar arasında, güven, saygı ve sevgi sarsılmışsa mutlu olmak mümkün değildir. Çok zıt kişilikli insanlar, iyi iletişim kurarak birbirini anlıyor. Kişilik yapıları benzeyenler ise kötü iletişim kurdukları için anlaşamıyor.
  * İnsan 100 kapılı bir saraya benziyor. İyi iletişimin temelinde de, hep kapalı kapıları zorlamak yerine, açık kapıları bulup iletişim kurmak yatıyor.
  * Aşk bir ateş gibidir, bakılırsa büyüyor. Bakılmazsa sönüp gidiyor. Evlendikten sonra aşk öldü diyenler, aşk ateşini beslemiyorlar.
  * Erkek ve kadın birbirlerini eleştirmekten ilişkiyi yürütmeye zaman kalmıyor.
  * Uzlaşmada ‘altın orta nokta kuralı’ var. Tartışma çıktığında erkek bir adım, kadın bir adım atıyor, orta bir noktada buluşup anlaşmaya çalışıyorlar.
  Paylaş
  Mutlu evliliğin Sırrı:H2O Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Evlilikte mutlu ve huzurlu olmak için aile bireylerinin ortak düşünmesi ve ortak kararlar alması önemlidir.Kadınları küçük görmeden onlarında fikirlerini alarak hareket etmek her zaman önemli olmaktadır.