Müslüman Hanımlar ve Müslüman Kadının Şahsiyeti Forumundan Müthiş bir ittat örneği... Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Müthiş bir ittat örneği...

  Reklam
  Müthiş bir ittat örneği...
  Fatıma -radiyallahu anh- Validemiz, Resulullah -sallalahu aleyhi ve sellem- Efendimiz'e cennetlik bir kadın nasıl olur diye soruyor. Resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz de şu şu adrese git ve o hanımı gör diye buyuruyor.

  Fatıma Validemiz tarif edilen eve gidiyor. Kapıyı çalıyor. Evin sahibi hanım kapıyı açmadan kim olduğunu soruyor. Fatıma Validemiz kendisi olduğunu söyleyince bu gece kocama sorayım yarın gel diyor.
  Ertesi gün oğulları Hasan ve Hüseyin Efendimizi de alarak bir daha gidiyor Fatıma Validemiz. Hanım kimsin diye soruyor. Fatıma Validemiz kendisi olduğunu söyleyince, tek misin diye soruyor kadın. Fatıma Validemiz oğulları olduğunu da söyleyince bu gece beyimden üçünüz için izin alayım yarın gelin diyor.


  Fatıma Validemiz ertesi gün tekrar gidiyor. Kadın kocasından izin aldığı için üçüncüde kapıyı açıyor.

  Fatıma
  Validemiz de beylerine itaat ederler Hadis-i şerif'i aklı geliyor...

  kaynak bulamadım  Paylaş
  Müthiş bir ittat örneği... Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Alıntı mumine Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Müthiş bir ittat örneği...
  Fatıma -radiyallahu anh- Validemiz, Resulullah -sallalahu aleyhi ve sellem- Efendimiz'e cennetlik bir kadın nasıl olur diye soruyor. Resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz de şu şu adrese git ve o hanımı gör diye buyuruyor.

  Fatıma Validemiz tarif edilen eve gidiyor. Kapıyı çalıyor. Evin sahibi hanım kapıyı açmadan kim olduğunu soruyor. Fatıma Validemiz kendisi olduğunu söyleyince bu gece kocama sorayım yarın gel diyor.
  Ertesi gün oğulları Hasan ve Hüseyin Efendimizi de alarak bir daha gidiyor Fatıma Validemiz. Hanım kimsin diye soruyor. Fatıma Validemiz kendisi olduğunu söyleyince, tek misin diye soruyor kadın. Fatıma Validemiz oğulları olduğunu da söyleyince bu gece beyimden üçünüz için izin alayım yarın gelin diyor.


  Fatıma Validemiz ertesi gün tekrar gidiyor. Kadın kocasından izin aldığı için üçüncüde kapıyı açıyor.

  Fatıma
  Validemiz de beylerine itaat ederler Hadis-i şerif'i aklı geliyor...

  kaynak bulamadım
  bu olayın devamı var...hz. fatıma kadına bakıyor ve elbisesinin yırtık olduğunu görüyor ve soruyor elbisen neden yırtık diye,o kadında anlatıyor=eşim geldiği zaman beni isterse hiç uğraşmasın diye..evin bir bölümüne güneş bakıyormuş ve kadın o güneşin olduğu yere ekmek ve su koymuş hz. fatıma sormuş o ekmek ve suyu neden oraya koyuyorsun diye, kadın=eşim tarlada kuru ekmek ve sıcak su içiyor ben nasıl rahat yemek yiyeyim demiş. ve kapının hemen girişinde duvara yaslatılmış bir odun varmış,hz. fatıma sormuş o odun niye,kadın=eşim dışardan gelince sinirliyse bir şey aramasın onu alıp beni dövsün demiş. 3. 3
  Ne alaka kardeşim Köle ne yapar temizlik yemek herneyse evin bütün işlerini.
  Dinimzde Evli bir Kadın sadece Eşine itaat eder ve cocuklarina namusuna sahip olur.
  bir nevi Evin bekçisi gibi.
  Egerki temzlik yemek vs.vs. de yapıyorsa bu kocasına ikramidir.
  bak kadınlar hiç birşey yapmadan evde ibadetleri ile ve çocukları ile meşgul oluyor.
  Erkek ise onların her ihtiyacını gidermrk için gece gündüz mecburen çalışması gerekiyor yaa.

  bence Erkeğin işi daha zor....bir gün değil iki gün değil bir ömür boyu buna mecbur.

  ---------------------------

  Kadında calidmasin kardeşim zor geliyorsa.
  Dinimiz demiyorki kadın çalışması gerek ihtiyaçinin gidermesi gerek.
  Dinimiz ne diyor Erkek çalışacak Eşinin ve Çocuklarının her ihtiyacını giderecek buna mecbur.

  İslam Dini önceki çağ için sadece değil ahirete kiyamete kader gelmiş bir dindir.
  Kuran sadece önceki çağ için değil kıyamete kadar indirilmistir. 4. 4
  Söz ettiğiniz o eski çağ konusunda çok bilgisizsiniz kulaktan dolma bilgilerle konuşuyorsunuz.Bundan 14oo sene önce Peygamber Efendimiz eşine yardım eder,kendi işini kendi görürdü.Mümin erkeklerede gücü yeten kendi işini kendi görsün diye tavsiye etmişti.Hala bugün kadının kocası üzerinde hakklarını sıralarken alimler,müsait olan erkek karısına yardım etmelidir der.Allah Resulü aracılığıyla bunu böyle bildirir kullarına.İman eden,Allah'tan korkan buna uyar,uymayanda zamanı gelince bedelini öder.Uymayandan dolayı madur olan kadında iman etmiş ve Allah'ın tavsiyesine uyup sabır etmişse Hiç bir sıkıntının olmadığı Cenneti Ala'da büyük nimetlerle mükafatlandırılırlar.Çünkü O Büyük Yaratıcı herkese hak ettiğini hardal tanesi kadar da olsa verir.Bunu bize Kur'an da bildirir.Orası öyle bir yerdir ki.Dünyada bir istediği verilmeyene(hayrına olmayacağı için)Cennette verilir.O insanlar derler ki,keşke dünyada hiç bir istediğim verilemeseydide,her birinin karşılığı Cennet nimetlerinden olsaydı.

  -------------------------


  Siz sanıyor musunuz ki,bu ülkedekilerin %99 u müslümanım diyor diye müslüman.O artan boşanmalar müslümanların sayısı artıda mı arttı.İlk tartışmada benim ekonomik özgürlüğüm var deyip soluğu mahkemede alan arkadaşlar sayesinde artı,geriyede anne-baba nefreti arasında bocalamış çocuklar kaldı.Ve çocuğuma bakayım diye acımasız iş verenlerin elinde köle olan kadınlar kaldı.Çocuklar kreşte anne sevgisinden ilgisinden mahrum,kadınlar yarış atı gibi kadın doğasından uzak.Erkekler biraz onda biraz bunda perişan.Aman haklı olduğu yerde susmasında,köle olmasında.Bu mudur kadına reva gördüğünüz.Bir insan haklı olduğu yerde büyüklük edip sussa haksız mı çıkar,yada çoğunlukla olgunluk mu gösterir.Çok kötü örneklerde var elbet sürekli dayak yiyip,hakaret gören.İslam bu durumda ölene kadar sabret demeiyor zaten.Peygamberimiz istemediği biriyle evlendirilen kızların nikahlarını iptal edip onları kurtarmıştır.
  Ama söyleyin şu son dönemde duymadınızmı dünya çapında ünlü ve zengin kadınların aldatıldığını,şiddet gördüğünü onlar kocalarına mahkummuydular.Ama bundan çok değil bir nesil kadar önce çalışan kadın nufusunun bu kadar çok olmadığı annelerimizin döneminde bu kadar kolay mıydı evlilikleri bitirebilmek.Ne oldu bir iki tatsızlık her ev yaşadı,köle mi oldular.
  Siz kanıt istediniz bizde sunduk müslümanım deyip müslümanca davranmayanda var,davrananda.Ama siz işinize geleni yok sayıp işinize geleni manşet ediyorsunuz.
  İslam dini insana layık olduğu kaliteli hayatı yaşayabilmesi için yol gösterir.Kur'an yaşayan bir kitaptır,her dönem günceldir.Geldiği döenmden çok sonra keşfedilen örneğin Demir elementinin diğer elementlerden farklı olarak dünya ya dışarıdan geldiği keşfedilmiştir son yüzyılda.
  İşte bununla ilgili yazı
  Demir, Kuran'da dikkat çekilen elementlerden biridir. Kuran'ın "Hadid", yani "Demir" adlı suresinde şöyle buyrulur:
  ... Ve kendisinde çetin bir sertlik ve insanlar için (çeşitli) yararlar bulunan demiri de indirdik... (Hadid Suresi, 25)
  Kelimenin, yağmur ve güneş ışınları için kullanılan "gökten fiziksel olarak indirme" şeklindeki gerçek anlamı dikkate alındığında, ayetin çok önemli bir bilimsel mucize içerdiği görülmektedir. Çünkü modern astronomik bulgular, Dünya'daki demir madeninin dış uzaydaki dev yıldızlardan geldiğini ortaya koymuştur.
  Sadece Dünya'daki değil, tüm Güneş Sistemi'ndeki demir, dış uzaydan elde edilmiştir. Çünkü Güneş'in sıcaklığı demir elementinin meydana gelmesi için yeterli değildir. Güneş'in 6000 0C'lık bir yüzey ısısı ve 20 milyon 0C'lik bir çekirdek ısısı vardır. Demir ancak Güneş'ten çok daha büyük yıldızlarda, birkaç yüz milyon dereceye varan sıcaklıklarda oluşabilmektedir. Nova veya Süpernova olarak adlandırılan bu yıldızlardaki demir miktarı belli bir oranı geçince, artık yıldız bunu taşıyamaz ve patlar. Demirin uzaya dağılması işte bu patlamalar sonucunda mümkün olur.

  Daha bunun gibi nice örnekler,anlayana.. 5. 5
  Alıntı banu7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  kadın çalışmasın da erkeğin eline baksın kölesi olsun dayak yese de sussun boşanamasın değilmi istediğiniz bu.. boşunamı üniversite okuyorlar ne demek çalışmasın hayat din kurallarıyla yaşanmaz erkekler bugün karıları kendilerine bağlı olsun diye uğraşıyor siz de bu durumu destekliyorsunuz.. bir gidin araştırın sırf ekonomik özgürlüğü olmadığı için şiddete ezilmeye boyun eğen kaç kadın var..
  kuran okuyarak günümüz çağı anlaşılmaz.
  takmışsın bir dayağa,dayaktan başka zulüm yok mu zannediyorsun
  hayat din kurallarıyla yaşanır,Allah (c.c)'ın kuralları hem dünya hemde ahiret için
  geçerlidir,trafiğin bile geçiş hakkı üstünlüğü vs. gibi .birçok kendi kuralları var
  uymadığın zaman kötü sonuçlarla sonuçlanabiliyor,yada birçok trafik cezaları
  ödenmek zorunda kalınıyor,biz Mü'minler de Ahiret yolcusu olduğumuzdan dolayı
  elbettiki Allah (c.c)nun kurallarına uymak zorundayız geçiş hakkı üstünlüğünü
  kazanabilmek için...madur durumda olan kadın rızkı için tabiiki de çalışır ama
  bununda belli kuralları vardır.İslamı bilinç altınıza ittiğiniz gibi yobazlıktan ibaret zannetmeyin
  sayın seri tamamlayıcısı banu 7 6. 6
  Beni tek ilgilendiren arada kalan çocuklar,bizim evde babam kızardı annem susardı çalışma imkanı yoktu,bende bunu görüp kendi işimi elime almalıyım kimseye muhtaç olmamalıyım diye hep çalıştım,meslek sahibi oldum.Mesleğimde başarılı oldum,yani topluma bu yönden hiç zararım olmadı öyle bir ortamda büyüdüm diye.Tam tersi bu ortam bana huzurlu bir ailenin ne kadar önemli olduğunu öğretti.En büyük isteğimde huzurlu bir yuvam olmasıydı.Gel gör ki o zaman islamı tanımıyor ve yaşamıyor sizin gibi dışardan bakıp müslümanlar böyleyse pek de doğru bir şey değil diyordum.Ama hiç bir zaman saygısızlıkta etmedim.Ne zaman ki bir çıkamaza girdim son bir ümitle Kur'an-ı okudum(mealden anlayarak) işte ozaman güneş doğdu,islamı ve Allah'ı anlamaya başladım.Ancak ondan sonra benim gibi islamı sonradan keşfeden biriyle evlenmeye cesaret edebildim.Çünkü bir insan ne kadar Kur'an a ve sünnete uyuyorsa o kadar mükemmel,ne kadar uzaksa o kadar fena.Çok şükür şimdi islam ve Allah hayatımın her alanında tek dayanağım,bundan sonra bütün dünya üstüme yürüse bana bir şey olmaz,Çünkü ben Allah'a sığınmışım bir kere. 7. 7
  Alıntı @gülruba@ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  bu olayın devamı var...hz. fatıma kadına bakıyor ve elbisesinin yırtık olduğunu görüyor ve soruyor elbisen neden yırtık diye,o kadında anlatıyor=eşim geldiği zaman beni isterse hiç uğraşmasın diye..evin bir bölümüne güneş bakıyormuş ve kadın o güneşin olduğu yere ekmek ve su koymuş hz. fatıma sormuş o ekmek ve suyu neden oraya koyuyorsun diye, kadın=eşim tarlada kuru ekmek ve sıcak su içiyor ben nasıl rahat yemek yiyeyim demiş. ve kapının hemen girişinde duvara yaslatılmış bir odun varmış,hz. fatıma sormuş o odun niye,kadın=eşim dışardan gelince sinirliyse bir şey aramasın onu alıp beni dövsün demiş.
  selamün aleyküm
  sevgili kardeşim mümkünse kağnağını belirtir misin?? beni dövsün diye odun bırakmak niye?buna nasıl müsade eder dinimiz.bi yanlış olmuş sanırım..sonuçta hiksye uydurmak kolay..
  ama başta anlatılan hikayeyi biliyorum.sadakat örneği..cennetin o kadar da ulaşılmaz olmadığını bi kez daha kanıtlıyor bize..Rabbim bize de böyle güzel bir iman nasip etsin inşallah 8. 8
  Alıntı Tanrıtanımaz 2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  mesajlarımız siliniyor ve forumdan banlanıyoruz. umarım bu üyeliğimi banlamazsınız, bunu sizden rica ediyorum.
  İslama ve onun getirdiği kurallara dil uzatmadıkça banlanmazsınız
  sitede fitneye ve özel iletişime müsaade yok,

  FORUM KURALLARI
  30: Banlanan bir üye, başka bir isimle üye olduğunu anlaşıldığında üyeliği silinir veya yasaklanır.
 9. 9
  Alıntı Tanrıtanımaz 3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  bir ateist forumuna dindar iken üye olduğumda asla banlanmamıştım. üyelerle gayet seviyeli tartışmıştık. umarım burada da böyle olur. bilgilendirme için sağol.

  fitneci boşuna zahmet çekme 10. 10
  Alıntı Tanrıtanımaz 3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  bir ateist forumuna dindar iken üye olduğumda asla banlanmamıştım. üyelerle gayet seviyeli tartışmıştık. umarım burada da böyle olur. bilgilendirme için sağol.
  burası ateist bir form değil kurallar farklı,çünkü onlar daha çok
  saldırı için din üzerinden malzeme toplama çabasındalar
  uzatıp dururlar 11. 11

  Cevap: Müthiş bir ittat örneği...

  banu9 Cezalı


  Profili: banu9
  • Profil bilgileri
  • Mesajlarını Göster
  • Özel Mesaj
  • Bu Elemanı Banla  Üyelik Tarihi: Aug 2012
  Üye No: 6026
  Mesaj Sayısı: 1
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı:

  Cevap: Müthiş bir ittat örneği...

  her eleştiriyi saldırı olarak algılıyorsunuz dinler de eleştirilebilir dinler kusursuz değillerdir.
  bunu kabul edin etmeyin ama gerçek budur.


  İslam kusursuzdur her noktayı düşünen tek dindir.
  Sana bu dilli veren Allaha yalvarıyorum ya ıslah OLASİNİZ yada neyse duam bende kalsin.
  Açaba senin yaşadığın herne ise sana ne vaad ediyor....
  Öldükten sonra YOK olacaksın. SEnce bu mantiklimi.
  Nasıl buna boyun egebiliyorsunuz anlayamiyorum.

  Kişiye göre din yorumlanmaz ama cahiller anlamaz tabi kişiye göre yorumlar.
  Öğrenmek için gelseydin suanda böyle banlanmazdin..
  Ama sen fitne cikariyorsun hadi bakalım elmi yaman beymi.
  Öldükten sonra görüşürüz sonra ah vah çekme haa.


  Muminem Cevap: Müthiş bir ittat örneği...