Müslüman Hanımlar ve Müslüman Kadının Şahsiyeti Forumundan Örnek Nesilleri Yetiştirecek Mücahide Hanımın Vasıfları Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Örnek Nesilleri Yetiştirecek Mücahide Hanımın Vasıfları

  Reklam
  Akîde yapısı: bu ümmet için örnek ve temel olan inanç sisteminin Rasûlullah SallALLAHu Aleyhi ve A'lihi ve Sellem'in öğrettiği gerçek akîde olduğu bilinciyle; Sahabe, Tâbiîn ve Etbâu Tâbiîn'in, yani Selef-i Salihîn’in akîdesinin, kendisiyle bütünleştiği Ehl-i Sünnet ve'l-Cemaat metodunu anlamak ve idrak etmek hedefidir.

  Metodu: Sadece ve sadece ALLAH’ın, Rasûlü SallALLAHu Aleyhi ve A'lihi ve Sellem'in, Sahâbe-i Kirâm'ın ve kıyâmete kadar onların yoluna uyanların çizgisine bağlı kalmayı hedeflemiş, bunu tek yol olarak benimsemiştir.

  Ahlâkı: Üstün İslâm ahlâkıdır.

  Nişânesi: Hicap ve tesettürdür. Haya, iffet ve temizliktir.

  Örneği: Mü'minlerin anneleri, sahabe hanımları ve tüm saliha hanımlardır.

  Sevgisi: Yalnız ALLAH ve Rasûlü ve İslâma bağlı herkes içindir.

  Halveti: Ahiret hayatını hatırlamak, kendisini kabrin karanlık ve darlığından rahata eriştirecek, onu selamete götürecek iyi amelleri işlemektir.

  Dostları: ALLAH 'ın dinine bağlı Muvahhide, Mü'mine ve tüm Müslüman hanımlardır..
  Buğzu: Düşman yahudilere, hristiyanlara, münafıklara, ateistlere; "kadın özgürlüğü" ve "feminizm" diye yaygara koparan sinsi çağırtkanlaradır.

  Düşmanları: Müstehcen şarkılar; haram davetçisi müzik aletleri; açık ve sapık fikirleri empoze etmeye çalışan tüm dergi ve gazeteler; flört ve aşkın konu edildiği bütün sapık dizi ve filimler; ayrıca ahlaksız, iffetsiz kadınlar; kısaca ALLAHu Teâla'nın gazabını üzerine toplayan herşeydir.

  Rağbeti: Çok bağışlayan "Ğafûr" ve acıyan "Rahîm" ALLAH Azze ve Celle'ye karşı; şartlarına bağlı kalarak samimi bir şekilde tevbe yapmaktır.
  Evliliği: İslâmîdir. Düğününde şarkı, içki vb. yoktur. Davetli kadın ve erkek karışıklığına yer verilmez. İslâm'a aykırı kıyafetlere de rağbet olmaz.

  Gayesi: Müslüman aileyi bina etmek, böylece tüm insanlığın susadığı gerçek İslâm toplumunun sağlam yapı taşını oluşturmak; Ümmete hayırlı nesiller yetiştirmektir.

  Tatili: Faydalı ilim öğrenmek, Kur'an-ı Kerim ezberlemek, meşru çerçevede dinlenip istirahat etmekle geçer.
  Gezintisi: İnce düşünme ve tefekkür yapmak; aynı zamanda dinlenerek kendini rahatlatacak şeylerle meşgul olmaktır. Böylelikle bitkinlik ve yorgunluktan uzak kalır, dinamikliğini muhafaza eder.

  Alıntı


  Paylaş
  Örnek Nesilleri Yetiştirecek Mücahide Hanımın Vasıfları Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Gelecek olan nesilleri yetiştirme konusunda ailelere ve özellikle annelere büyük görevler düşmektedir.Kadının rolü hayatında hep ilk sırada yer almaktadır.Bu nedenle Müslüman bayanların bu konuya titizlik göstermeleri çok önem taşımaktadır.mücahide kadınlar