Müslüman Hanımlar ve Müslüman Kadının Şahsiyeti Forumundan Eşim benimle hiç ilgilenmiyor Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Eşim benimle hiç ilgilenmiyor

  Reklam
  EŞİM BENİMLE HİÇ İLGİLENMİYOR

  Müstakbel anneye sevgilerimle cümleme başlamak isterim. Belli ki ergen denecek yaşta evliliğe adım atmışsınız. Ergen yaşta önce kişiliğin oluşumu gerçekleşir.
  Henüz kimliğinizi ve kişiliğinizi bütünleştirmeden kadın rolünü ve arkasından gelecek olan anne rolünü ifa etmeniz gerekeceği için yaşanmamış bir dönemin üzerine başka bir dönemi eklemek durumunda kalmışsınız. Bu durum haklı olarak insanda beklentileri fazlalaştırabilir.

  Hamile bir bayan normal zamanlardan çok daha fazla duygusal olacağı için eşinizden ilgi ve alaka beklemeniz son derece normal. Ama sanırım eşiniz bu normal olan ihtiyacın azını bile yaşatmadığı için bu durumdan hayli zorlanıyorsunuz.

  Eşinizin yaşı da galiba sizin yaşınıza yakın. Zira var olan durumunuzu algılayamayıp gelir gelmez tekrar dışarı gidip arkadaşlarıyla buluşması henüz genç erkek rolünden kocalık rolüne geçemediğinin göstergesi.
  Müstakbel baba önce kocalık rolünün hakkını vermeli ki mutlu bir annenin mutlu bir bebeği dünyaya gelebilsin. Eşinizle konuşup bu durumu değiştirmesini ondan rica edebilirsiniz.

  Ayrıca unutmamalıyız ki erkekler gün içinde işleriyle meşgul oldukları için yakın çevresiyle gerektiği gibi görüşüp ilişki kurabilecek imkanları daha az elde ederler.

  Sizinle ve çevresiyle olan ilişkisini belirli bir dengeye oturtabilmesi için ikinizin mutabık kalabileceğiniz bir karara varmanız gerekmekte.

  Bazı günler arkadaşlarıyla buluşabildiği gibi çoğunlukla vaktini ailesine ayırmalı. Fakat erkeğin daha sosyal bir varlık olduğunu unutmadan onun ihtiyacı olduğu kadar dışarıya çıkmasını ve arkadaşlarıyla görüşmesini anlayışla karşılamanız gerekmekte.
  Zira kadınlar ev hayatını temsil ederken erkekler genelde dış dünyayı temsil ederler. Sadece ekonomi için dış dünyada bulunmak kendilerini kötü hissettireceği için aynı zamanda sosyal aktiviteler için de dış dünyada gereken yerlerini almalıdırlar.

  Bu durum hanımlar için de geçerli tabii. Bütün gün evde tek başına durmak kişiye kendini kötü hissettireceği için siz de kendinize kişisel gelişiminize katkıda bulunacak sosyal aktivitelerde yahut hayır faaliyetlerinde bulunabilirsiniz.

  Eşinize ona ne kadar ihtiyacınız olduğunu duygu dilinizi kullanarak anlatmaya çalışın. Birlikteliğinizi arttıracak ortak faaliyetler alanı geliştirmeye çalışın.

  Mesela haftanın bir günü baş başa yemeğe çıkmanız, hafta sonu pikniğe gitmeniz, hafta içi bir gün akraba ziyaretlerinde bulunmanız birlikteliğinize katkıda bulunacak aktivitelerdir. Eşiniz bir an önce evin babası olduğunu hatırlamalı ve babalık rolünü yerine getirmeye gayret etmeli. Allah muhabbetinizi arttırsın.

  Ailem Dergisi  Paylaş
  Eşim benimle hiç ilgilenmiyor Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  s.a. bende 16 yaşında evlendim ve eşimde 19 yaşındaydı aynı sorunları hala yaşıyoruz nerdeyse 10 yıl oldu evlendiğimiz ama değişen hiç bir şey yok.her zaman arkadaşları benden ve çocuğumuzdan önce gelmiştir.bu durumun değişeceğini hiç sanmıyorum. 3. 3
  s.a. bende 16 yaşında evlendim ve eşimde 19 yaşındaydı aynı sorunları hala yaşıyoruz nerdeyse 10 yıl oldu evlendiğimiz ama değişen hiç bir şey yok.her zaman arkadaşları benden ve çocuğumuzdan önce gelmiştir.bu durumun değişeceğini hiç sanmıyorum

  ve aleykumusselam ve rahmetullah Allah yardımcınız olsun Allah aranıza iyi geçimler versin 4. 4
  Alıntı zuhal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  ve aleykumusselam ve rahmetullah Allah yardımcınız olsun Allah aranıza iyi geçimler versin
  ALLAH razı olsun cümlemize.. 5. 5
  s.a. eşimle çok kavga ediyoruz ben bağırıyorum o bağırıyor..sürekli kavga sürekli kavga bu mübarek ayda bile hergün kavga ediyoruz ve eşim diyorki senin kıldığın namazlar namaz değil.gerçekten böyle birşey varmı eşime bağırdığım için kıldığım namaz kabul olmazmı... 6. 6
  NE OLUR CEVAP YAZIN ben ne yapayım çok zor durumdayım artık eşimle kavga etmek istemiyorum 7. 7
  gülruba kardeşim;haksız yere eşinize bağırıyorsanız büyük vebal altına girmiş olursunuz ama haklı yere olsa da yine üslubu düzeltmek lazım. namaz inşaallah kabul olur ama kullukta problem çıkmış olur. alttan almayı deneyin inşaallah.eşiniz alttan almıyorsa siz alttan alın. 8. 8
  ne yaparsam yapayım olmuyor beni deli ediyor bazen durduruşyere öyle bir laf diyorki gerçekten eğer erkek olsam bu laf için karımı boşarım.durum böyle oluncada ister istemez sesimiz yükleliyor..ne yapayım bilmiyorum bu mübarek ayda RABBİM bana yardım etsin.. 9. 9
  yüzyüze bi konuşmayı deneyin.güzel sözler söyleyin ona sakinken.ona çabuk sinirlendiginizi kavga etmek istemediginizi söyleyin.evliliginizi devam ettirmek için,onu kazanmak için iltifatlar edin ona.biraz böyle gayret sarf edince Allah size yardımcı olacaktır.birlikte dua etmeyi deneyin,mesela namaz kılarken imam olsun..böyle manevi aktivitelerde bulunun ki durumlar güzelleşsin.erkekler zor açılır zor sakinleşir sinirliyken.dediklerimi uygulumaya koyduğunuzda inşaallah birşeylerin düzeldigini göreceksiniz 10. 10
  inşallah kardeşim inşallah...yemin ederimki iyice nefret etmekten korkuyorum..ama söylediklerini uygulıcam inşallah işe yarar ALLAH razı olsun... 11. 11

  Cevap: Eşim benimle hiç ilgilenmiyor

  amin amin Allah sendne de razı olsun kardeşim. inan muhakkak faydasını göreceksn.ona deger verdigini ona belirt vs.evliligin güzelce devamı için fedakarlıktan kaçınlmaz her adımı sen atmş olsan da..buna Allah için sabır da ibadettir..


  Muminem Cevap: Eşim benimle hiç ilgilenmiyor

 12. 12
  ALLAH razı olsun ALLAH sanada her zaman huzur versin kardeşim.. 13. 13
  amin Allah c.c. cümlemize hzur versn kardeşim 14. 14
  Gunes
  bende ayni durumdayam 2 yil oldi evliyem ehimi cox seviyorum ama o benimle ilgilemiyor nerdese her gun o sevdimi gosteryorum yinede hersey aynikocam benimle ilgilenmiyor,  eşim benimle ilgilenmiyor,  eşim benimle ilgilenmiyor ne yapmalıyım,  kocam benimle ilgilenmiyor ne yapmalıyım,  kocam benimle hiç ilgilenmiyor,  esim benimle ilgilenmiyor,  eşimin benimle ilgilenmesi için dua