Müslüman Hanımlar ve Müslüman Kadının Şahsiyeti Forumundan Namusunu Muhafaza Eder, Evinin Kapılarını Eşinin İzni Dışındakilere Açmaz Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Namusunu Muhafaza Eder, Evinin Kapılarını Eşinin İzni Dışındakilere Açmaz

  Reklam
  Namusunu Muhafaza Eder, Evinin Kapılarını Eşinin İzni Dışındakilere Açmaz Müslüman kadın namus kalesidir. Zina gibi büyük bir günaha tevessül etmek şöyle dursun, kıyısından bile geçmez. Yani bakışlarını haramdan muhafaza eder, kendi mahremleri dışındakilere tesettürsüz görünmez, ihtilattan (yabancılarla karışık oturmak) şiddetle kaçınır. Ancak kocasına sergileyeceği güzellikten bakış ve sözle bile olsa başkasının istifade etmesine izin vermez. Ayrıca, kocasının razı olmadığını bile bile, kadın veya erkek hiç kimseyi evine alamaz. Bu hususta Efendimiz (sav) şöyle buyurmuşlardır: “....Yine bir kadının, izni olmaksızın kocasının evine bir kimsenin girmesi de caiz olmaz.” (Sahih-i Buhari)

  Beyza Kutulman  Paylaş
  Namusunu Muhafaza Eder, Evinin Kapılarını Eşinin İzni Dışındakilere Açmaz Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Bir kadın evinin kapısını kocasının izni olmadan herkese açmamalıdır. Müslüman kadının en büyük varlığı namusudur. Kadın veya erkek izinsiz ve habersiz evinin kapılarını kimseye açmamalıdır. Uygun olanı izin alıp eve misafiri kabul etmek gerekmektedir.