Müslüman Hanımlar ve Müslüman Kadının Şahsiyeti Forumundan Müslüman Kadın Kur’anı Sürekli Okur. Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Müslüman Kadın Kur’anı Sürekli Okur.

  Reklam
  Müslüman Kadın Kur’anı Sürekli Okur.

  Allahın Kitabını okumak, Allah sevgisinin ve Rasûlullah aşkının gereğidir. Kur’an okumak ruhumuzun manevî gıdası, kulluğumuzun gereğidir. Kur’an okuma emri, Allah Rasûlüne dolayısıyla ümmetine verilen ilahî bir emirdir: "De ki: Bana, her şeyin sahibi olan, bu muhterem beldenin Rabbine ibadet etmem emredildi. Bana, müslümanlardan olmam ve Kur’an okumam emredildi".[1]

  Müslüman kul, her gün mutlaka Kur’an okumalıdır. Kur’ansız geçen gün, müslüman için karanlık gündür. Kur’anla birlikte geçirdiği saatler müslümanın nurlu, bereketli, aydınlık saatleridir.

  Peygamberimiz’in hanımlarının şahsında bizlere hitap eden “Evlerinizde okunan Allah’ın mesajlarını ve O’nun hikmetini hatırlayın”,[2] ayeti evlerimizin Kur’an Mektebi olmasını emretmektedir.

  Ailenin Kur’an Ocağı olması, sadece yüzünden veya ezbere bol bol Kur’an okunan yer olması anlamında değildir. Evlerimizde Kur’an elbette okunacak, evlerimizde Kur’anın tatlı nağmeleri yankılanacak, Kur’an okunmaksızın gün geçmeyecektir.

  Ancak bunun yanında aile çerçevesinde Kur’an Ahlâkı, Kur’an Edebi, Kur’an Sevgisi, Kur’an Anlayışı, Kur’an Medeniyeti, Kur’an Kültürü devamlı surette işlenmeli, aile içinde ve dışında Kur’anın öngördüğü sevgi ve şefkat dolu hayat anlayışı uygulanmalıdır. Okuduğumuz Kur’anın manasını anlama arzusu, bizi Kur’an Tefsirlerini zevkle okumaya, dikkatle incelemeye yöneltmelidir.

  Müslüman kulun sabah akşam görmeden edemediği, kendisine bakmakla yüzünü ve gözünü nurlandırdığı, en birinci dostu olan Kur’an, kıyamet günü onu yalnız bırakmayacak, Allah’ın huzurunda sevgili dostuna "şefaatçi" olacaktır: "Kur’an okuyun. Zira Kur’an, kendisini okuyan kimselere kıyamet günü şefaatçi olarak gelecektir".[3]

  Dr. Halil İbrahim KUTLAY


  Paylaş
  Müslüman Kadın Kur’anı Sürekli Okur. Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  "Kur’an okuyun. Zira Kur’an, kendisini okuyan kimselere kıyamet günü şefaatçi olarak gelecektir".[3]
  Allah mükafatını versin kardeşim

  Rabbim Kuranı ahirette hepimize şefaatçi eylesin