Müslüman Hanımlar ve Müslüman Kadının Şahsiyeti Forumundan Müslüman Kadın Kur’anı Candan Sever. Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Müslüman Kadın Kur’anı Candan Sever.

  Reklam
  KUR’AN SEVGİSİ


  Müslüman Kadın Kur’anı Candan Sever.

  Allah’ın Kitabına karşı birinci görevimiz, onu candan sevmektir... Kur’ana gönülden muhabbet duymaktır... Çocuklarımıza, yeni yetişen neslimize ve gençliğe Kur’anı sevdirmek, Kur’anı sevmeleri için gerekli alt yapıyı hazırlamak, neslimizi küçük yaştan itibaren Kur’an Sevgisi ve Kur’an Saygısıyla yetiştirmektir.

  Kur’ana Muhabbet ve hürmet etme imanımızın gereğidir. Kur’an Sevgisi ve Kur’an Saygısı imanımızla doğru orantılıdır. Kur’an Sevgisinde Allah sevgisi ve Rasûlullah Sevgisi birleşmektedir. Kur’anı hidayet rehberi, rahmet kaynağı, hayat önderi, iki cihan kılavuzu olarak kabul eden müslüman, Allahın Kitabına sonsuz sevgiyle bağlanacaktır. Gönlü Kur’an sevgisiyle dolu müslüman, Allahın Kitabını büyük bir edeb ve ta’zimle okuyacak, okutacak, öğrenip öğretecektir.

  Kulluğu öğreten, ahiret hayatını anlatan, imanı aşılayan Kur’an aynı zamanda dünyamızı nurlandıran, hayatımıza hayat katan ölümsüz ulvî ölçülere ve eskimez prensiplere işaret etmektedir. Sevgi, rahmet, şefkat, adalet, iyilik, kardeşlik gibi Kur’an ilkeleri hayatımıza gerçek anlamını vermektedir.  [1] Neml: 92

  [2] Ahzab: 34

  [3] Müslim: Salâtü’l-Müsafirîn 252

  [4] Tirmizî: Sevabü’l-Kur’an 18.

  [5] Tirmizî: Sevabu’l-Kur’an 18.

  [6] Müslim: Müsafirîn 269; İbn Mace: Mukaddime 16.

  [7] Müslim: Taharat 1; Tirmizî: Deavât 85; Nesaî: Zekât 1; İbn Mace: Taharet 5.  __________________
  Mü'min menfaatçidir.
  Maneviyatta menfaatini düşünmeyen ahmaktır!  Paylaş
  Müslüman Kadın Kur’anı Candan Sever. Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Sevgi, rahmet, şefkat, adalet, iyilik, kardeşlik gibi Kur’an ilkeleri hayatımıza gerçek anlamını veren Vahiy yolunda herdaim bir olmak bulusmak duasi ile Allahu Teala razi olsun .