Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Yılanın Sürüngen Bir Hayvan Olmasının Nedeni Nedir ? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Yılanın Sürüngen Bir Hayvan Olmasının Nedeni Nedir ?

  Reklam
  Yılanlar neden sürünür bir nedeni var mıdır veya hikayesi


  Paylaş
  Yılanın Sürüngen Bir Hayvan Olmasının Nedeni Nedir ? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Yılan sürüngen bir hayvandır. Allah onu öyle yaratmıştır, neden sürüngen olduğunun hikmetini Allah bilir. Ancak bu konuda bir hikaye paylaşalım.

  Hz Adem,cennette iken şeytan onu kandırabilmek için çeşitli hileler düşünür.Eğer cennete girebilirse yasak meyvelerden adem'e yedirecek ve onun da günahkar olmasını sağlayacaktır.
  Cennetin kapıcısı ise yılandır.Şeytan bütün gücünü ve kandırıcılığını kullanarak yılanı ikna eder.Yılan,şeytanı sırtına alır ve sürünerek gizlice içeriye girer.Şeytanın girdiğini kimse görmemiştir.
  Şeytan cennete girdikten sonra hemen hz Adem'i kandırmanın yollarını araştırmaya başlar.Neticede bu uğursuz işte başarı gösterir ve hz Adem'e yasak meyvelerden yedirir.O,bu günahı işlediği için cennetten kovulur.
  Yılana gelince,Allahüteala tarafından cezalandırılır.O,mademki sürünerek şeytanı cennete sokmuştur,kıyamete kadar sürünmelidir.Ondan sonra da yılanlar eski yürüyüşlerini terkeder ve bugünkü şekilleriyle sürünmeye başlarlar.

  Alıntıdır
 3. 3
  Mustafa Kaya
  Yılan neden sürünüryılan neden sürüngendir,  yılanlar neden sürünüyor,  dinimizde yılan neden sürünür,  allah yılanı neden yarattı,  Yilanlar surungen olma sebepleri,  yılanın sur,  yilan neden surungen