Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Savaş Neden Bir Insanlık Suçudur Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Savaş Neden Bir Insanlık Suçudur

  Reklam
  Savaş neden bir insanlık suçu sayılıyor sebepleri nelerdir madde madde açıklar msınız kısaca


  Paylaş
  Savaş Neden Bir Insanlık Suçudur Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Zorunlu olmadıkça savaş bir insanlık suçudur kısaca bilgi


  İnsanlık savaştan ve düşmanlıktan asla yarar görmemiş ve uzun yıllar süren insanda kapanmayan yaralar açmıştır. Bazı ulus ve bireylerin özgürlük veya çıkarları doğrultusunda intikam adı altında masumca sayısız insanlar katledilmişlerdir.

  İnsanlık suçu sayılan savaşın sebebini maddeler halinde açıklayalım. Savaş yapılan toplumlarda huzursuzluk, güvensizlik, açlık, sefalet, fakirlik ve düşmanlık getirmiş olduğundan ve masum insanların canlarına kıyıldığından dolayı savaş insanlık suçu sayılmıştır . Halbuki Yüce dinimiz olan islamda zorunlu kalınmadığı müddetçe savaşmayı değil barışçıl olmayı istemiştir. Kuram-ı kerimde Yüce Rabbimiz mealen " Eğer onlar barışa yanaşırlar ise sen de barışa yanaş..! " (Enfâl suresi 61 ) diye buyurmaktadır. Biz müslümanlara öncelikli olarak barıştan yana olmamızı öğütlenmiştir. Sava zorunlu olunmadığı müddetçe bir insanlık suçudur.

zorunlu olmadikca savas bir insanlik sucudur,  zorunlu olmadıkça savaş bir insanlık suçudur,  savaş neden bir insanlık suçudur,  savaşı neden bir insanlık suçudur,  zorunlu oldukça savaş bir insanlık suçudur yorumla,  savaş insanlık suçudur,  savaş zorunlu olmadıkça neden insanlık suçu