Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Peygamberimizin Beşeri ve Peygamberlik Yönleri Nelerdir Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Peygamberimizin Beşeri ve Peygamberlik Yönleri Nelerdir

  Reklam
  Peygamberimizin beseri ve peygamberlik yönleri hakkında örnekler verir misiniz
  üçer tane olsa yeter teşekkür ederim


  Paylaş
  Peygamberimizin Beşeri ve Peygamberlik Yönleri Nelerdir Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Hz Muhammedin peygamberlik yönü kısaca

  Peygamber efendimiz Hz Muhammed (sav) Peygamberlerin sonuncusudur. Bir beşer olarak peygamberimizin hayatına bakıldığında örnek olarak alınacak tek kişidir. Örnek İnsani olarak peygamberimiz Hasta olanları ziyaret eder onlar için dua ederdi. Bir meclise gittiğinde boş gördüğü yere otururdu. Verdiği sözü tutardı. Peygamberimiz bağışlamayı çok severdi kimseden intikam almazdı.

  Peygamberimizin peygamberlik yönü ile ilgili kuranda şöyle buyurulmaktadır. "Muhammed sizin adamlarınızdan hiçbirinin babası değildir. O, Allah’ın elçisi ve peygamberlerin sonuncusudur." (Ahzab Suresi 40. ayet)

  Hani peygamber eşlerinden birine, gizli bir söz söylemişti. Fakat eşi o sözü (başkasına) haber verip Allah da bunu peygambere bildirince, peygamber bunun bir kısmını bildirmiş, bir kısmından da vazgeçmişti. Peygamber, bunu ona (sırrı açıklayan eşine) haber verince o, “Bunu sana kim bildirdi?” dedi. Peygamber, “Bunu bana, hakkıyla bilen ve hakkıyla haberdar olan Allah haber verdi” dedi. (Tahrim Süresi Ayet: 3)
hz.peygamberin beşeri ve peygamberlik yönü