Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Peygamber Sevgisi ile Ilgli Yazı Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Peygamber Sevgisi ile Ilgli Yazı

  Reklam
  Peygamber sevgisi ile ilgli kompozisyon yazar msınız? Peygamber nasıl ve niçin sevilir ne kadar sevilir


  Paylaş
  Peygamber Sevgisi ile Ilgli Yazı Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Peygamber efendimizin sevgisi ile ilgili kompozisyon

  Sevmek sevilen kişiye karşı olarak kalbi alaka duymak ve ona muhabbet göstermektir. Peki peygamber efendimizi niçin sevmeliyiz peygamber efendimizi sevmek imanın gerekliliğindendir. Çünkü yüce Allah kuranda "De ki: Allah'ı seviyorsanız, bana uyun ki Allah da sizi sevsin ve günahlarınızı bağışlasın. Allah, çok bağışlayıcı ve merhametlidir.’ (Al-i İmran suresi, 31 ayet.) diye buyurmaktadır.

  Ayette görüldüğü gibi Allah'ı sevmek peygamber sevgisinden geçer. Peygamber efendimiz Hz Muhammed (sav) tüm müslümanlar tarafından sevilen ve değer verilen insandır. Peygamberimiz sadece yaşadığı dönemde değil, tüm dünyadaki insanlar için en güzel örnektir. Peygamberimiz her yönden örnek alınacak en mükemmel biridir. Her müslümanın onu en güzel bir şekilde tanıması onun eşsiz ahlakını yaşamak ve yaşatmak için çaba harcaması lazımdır. Çünkü onun ahlakı kuran idi. Peygamberimizi örnek almakla ilgili kuranda "Allah'ın Resulünde sizin için güzel bir örnek vardır” (Ahzâb Sûresi, 21) diye buyrulmaktadır.

  Görüldüğü gibi bu ayettede müminlerin hayatlarının her safhalarında onu örnek almaları tavsiye ve emredilmiştir. Peygamberimizin ahlakı biz müslümanlar için en mükemmel modeldir. Hz. Peygamber'i sevmek, her mü'min için en gerekli taatlerden biridir. Zira Peygamber efendimiz Hz Muhammed (sav), Buhârî ve Müslim'in Enes b. Mâlik (r.a)'dan rivayet ettikleri bir hadis-i şeriflerinde şöyle buyurmaktadır. “Sizden birinize Ben, annesinden, babasından, çocuklarından ve bütün insanlardan daha sevimli olmadığım müddetçe tam iman etmiş olamaz.”( Buhârî, İman: 8; Müslim, İman: 69,70)
peygamber sevgisi ile ilgili kompozisyon,  peygamber sevgisi ile ilgili kompozisyon örnekleri,  peygamber sevgisi kompozisyon,  peygamber sevgisi ile ilgili yazılar,  peygamber sevgisi ile ilgili yazı,  peygamber sevgisi ile ilgili yazı örnekleri,  peygamber sevgisi yazi