Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Paylaşmayla ilgili Kısa Yazı Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Paylaşmayla ilgili Kısa Yazı

  Reklam
  Paylaşma hakkında kısa güzel özet bir yazı yazı istiyorum


  Paylaş
  Paylaşmayla ilgili Kısa Yazı Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Paylaşmanın önemi ile ilgili kısa kompozisyon

  Paylaşmak sözlükte pay etmek ve bölüşmek anlamlarına gelir. Paylaşmak insanın en güzel davranışlarından biridir. Paylaşmak iyilik, cömertlik ve yardım severliğin göstergesi olarak bilinir. Dinimiz islam yardımlaşma dinidir. Yüce Rabbimiz Kuran-ı kerimde mealen şöyle buyurmaktadır."İyilikte ve kötülükten sakınmakta birbirinizle yardımlaşın; günah ve düşmanlıkta yardımlaşmayın."(Maide, 5/2)

  Görüldüğü gibi kuranda iyilik ve kötülükten sakınmakta bir birimize yardımlaşmayı, günah ve düşmanlıkta ise yardımlaşmamamızı emrediyor. İslam tarihinde paylaşmanın önemi apaçıktır. Mekkeden medineye hicret eden muhacirler ile Ensar halkı olan Medinelilerin mekkeli olan muhacirlere karşı kimi evini, kimi bahçelerini, kimi hayvanlarını kısaca dünyalık sahip oldukları her şeyi paylaşmışlardır.

  Paylaşmak derken aklımıza sadece maddiyat gelmemelidir. Manevi yönden sevdiklerimizin üzüntü ve kederlerini de paylaşmamız gerekir. Üzüntü ve kederli olduklarında yanlarında olup onları teselli etmek bizim insani olarak görevimizdir.
paylaşmakla ilgili yazılar,  paylaşmakla ilgili kısa konuşma,  paylaşmak ile ilgili yazı