Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Ramazan Ayı ile ilgili Yazılar Kısa Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Ramazan Ayı ile ilgili Yazılar Kısa

  Reklam
  ramazan ayı hakkında yazılar kısaca olsun yazar mısınız


  Paylaş
  Ramazan Ayı ile ilgili Yazılar Kısa Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Ramazan ayı hakkında yazı

  Ramazan ayı 11 ayın sultanıdır. Bu mübarek ayı fırsat bilmeli, elimizden geldiği kadar bu ayda ibadetlerimizi arttırmalıyız. Bu ayda Yüce olan Allah (cc)'nın razı olacağı işler yapmalıyız. Ahiretimizi kazanmak için bu ay fırsat bilinmelidir. Yine bu mübarek ayda kutsal kitabımız Kuran-ı kerim indirilmiştir. Bu ayda bin aydan daha hayırlı olan kadir gecesi mevcuttur. Ramazan ayında sahur yapmak sünnettir. İftarı vaktin girmesi ile açmak sünnettir. Peygamberimiz hz Muhammed (sav) sahur'u geç yapmayı ve iftarıda vakit girdikten sonra hemen açmaya özen gösterirdi.

  İftarı hurma ile açmak sünnettir. İftarı açtıktan sonra peygamberimizin iftar duası olan Allahümme leke sumtü ve bike amentü ve aleyke tevekkeltü e alâ rizkike eftartü. Ve savmel’gadi min şehr-i Ramazane neveytü fagfirli mâ kaddemtü ve mâ ahhartü. duasını okuruz. Bu aya has olan teravih namazını kılmak önemli sünnettir. Yine bu mübarek ayda cehennem kapıları kapanır cennet kapıları açılır ve şeytanlar zincire vurulur. Müslüman bu ayın kıymetini bilmeli ve kendini yüce Allah'a yaklaştıracak yollar aramalıdır. Bu ayda bol bol kuran-ı kerim okumalı kuran ayı olan ramazan-ı şerifte Allah yapılan iylik ve hasenatlara 700 kat sevap veriyor. Yüce Rabbim bizleri bu aya kavuşmayı ve bu mübarek ayı onun istediği doğrultuda yaşamayı nasip etsin.


ramazan ayı ile ilgili yazılar,  ramazan ayı ile ilgili kısa yazılar,  ramazanla ilgili yazı,  ramazan ayi ile ilgili yazi,  ramazan ile ilgili kısa yazılar,  ramazan ayı ile ilgili yazı,  ramazan ayı ile ilgili yazılar kısa