Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Ramazan Ayı ile ilgili Performans ödevi Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Ramazan Ayı ile ilgili Performans ödevi

  Reklam
  ramazan ayı hakkında performans ödevim var nasıl hazırlamalıyım


  Paylaş
  Ramazan Ayı ile ilgili Performans ödevi Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Ramazan ayı hakkında performans ödevi

  Ramazan ayında mükellef olan tüm müslümanların mazeretsiz olarak oruç tutmaları farzdır. Ramazan ayına kuran ayı denilmektedir. Bu ay içerinde Kuran'ı kerim indirilmiştir. Ramazan ayı oruç ve sabır ayı olarakta bilinir. Ramazan ayı müslümanların yaşamları üzerinde çok güzel etkileri vardır. Ramazan ayının gelmesiyle müslümanlar sevin ve hey canla hazırlıklara başlarlar. Bu hazırlıklardan bazıları özel yemekler, davet edilecek misafirlerin belirlenmesi, ev temizliği, alış veriş gibi. Çevremizde bazı camilerin minarelerinde mahyalar asılarak güzel ayet ve hadilerden oluşan sözler yazılır. Televizyon ve radyo programlarında özel ramazan programları başlar.

  Ramazan ayında oruç tutmanın ayrı bir neşesi olur. Akşamları bütün aile fertleriyle birlikte iftar sofrasına oturmanın heyecanı bir başka olur. Ezanın okunması ile iftarı açmanın sevinci bambaşka olur. İftar ettikten sonra aile fertleri ile birlikte edilen duaların değeri bambaşka olur. İftar sonrası Camilerde yatısı namazından sonra kılınan teravih namazı kılmanın zevki ise bambaşka olur. Bu mübarek Ramazan aylarında her ferdin beninin sadakası olarak verilen fıtır sadakasının bambaşka yeri vardır. Bu ayda fakirlere belli yardımlar yapılarak onların sevinçlerine ortak olunur. Ramazan ayının bitimin hemen ardından oruç tutanların sevinci diye nitelendirilen Ramazan bayramının zevki bambaşka olur. Müslümanlara birbirleriyle bayramlaşarak sevinçleri artar.


oruçla ilgili ödev,  orucla ılgıkı karton ödevi,  ramazan ayiyla ilgili proje,  Ramazan ayı ıle projeler,  Oruç ile ilgili proje ödevimi nasıl yapabilirim,  ramazan ayi ilgili cumlerler odev icin,  ramazanla ilgili pano proje odevi